Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Uszkodzony statecznik elektroniczny Osram Quicktronic

05 Lut 2016 12:24 2916 9
  • Poziom 15  
    Witam, dosyć często wymieniam Osram Quicktronic Multiwatt Qtp-M 2x26-32/230-240. Nigdy nie spotkałem się z widocznymi uszkodzeniami tego statecznika. Po otwarciu obudowy części są jak nowe, żadnych termicznych uszkodzeń. Czy próbował ktoś naprawiać tego typu stateczniki, są dosyć drogie.
    Pozdrawiam serdecznie.
  • Poziom 41  
    Osram Statecznik Elektroniczny.
    Dobrze świadczy o jakości statecznika ?
    Niefortunne sformułowanie w języku polskim.
    Statecznik elektroniczny firmy "Osram" to dobre skojarzenia co do jakości wyrobu.

Podoba mi się temat. 100pk nagrody.
  • Poziom 27  
    IZYCH napisał:
    Witam,
    dosyć często wymieniam Osram Quicktronic Multiwatt Qtp-M 2x26-32/230-240 . Nigdy nie spotkałem się z widocznymi uszkodzeniami tego statecznika. Po otwarciu obudowy części są jak nowe , żadnych termicznych uszkodzeń. Czy próbował ktoś naprawiać tego typu stateczniki , są dosyć drogie.
    Pozdrawiam serdecznie.

Witam,
    Dokładnie takiego nie naprawiałem ale jeśli chcesz mogę spróbować ze 2 szt obejrzeć i ewentualnie naprawić jeśli mi je dostarczysz.
    Skąd jesteś?
    Jacek
  • Poziom 15  
    Świetlówki o mocy 2 x 26W.
  • Specjalista elektryk
    Ostatniego lata w jednym ze sklepów Jysk-a wymieniłem około setki Quicktroniców T5 razem ze świetlówkami 80W. Moduł posiada zabezpieczenie, które działa w przypadku zużycia świetlówki, lub zbytniego przegrzania. Bardzo nie lubi temperatury, a wszystkie wymieniane moduły były tak gorące, że nie można ich było ręką dotknąć.
    Klient nie chciał zamienników...
  • Poziom 17  
    witam
    Tak jak kolega powyżej napisał nie lubią wysokiej temperatury. Naprawiłem kilkaset Stateczników QTIS e 2x58 we wszystkich do wymiany kondensator elektrolit 33uF i foliowy15nF nie trzymały parametrów, przez co nie załączały świetlówek po za tymi jeszcze wada fabryczna jednego kondensatora MKP 33uF pękało połaczenie nóżki ze scieżką w co piątym stateczniku. Zywotność nowego to srednio pięć lat a po regeneracji wytrzymywały następne pieć.Podejżewam że budowa twojego jest bardzo podobna, jeżeli chcesz wrzuce zdjęcie z opisem wadliwych kondków.
  • Poziom 14  
    Ja u siebie w pracy wymieniłem kilkanaście stateczników Anlux 2x58. W kilku przypadkach udało się naprawić. Tranzystory MJE13009 palą płytkę na wylot i ścieżki. Wybuchają kondensatory i powstają przebicia na rezystorach. Straszna tandeta. Nie lepiej z modułami Helvar 2x58. Tam powtarza się usterka dwóch elementów SMD, które nie są opisane. Czego się nie da naprawić wymieniam na Philipsy, z którymi jak dotąd nie ma problemu.
    Tak samo Anlux 2x18W. Wybuchają kondensatory 10u. Wymiana i nawiercenie otworów w obudowie pomaga, ale i tak mają czasem problem ze startem świetlówek, gdy te już trochę pochodziły.
    Ogólnie nie polecam chińczyka Anlux
  • Poziom 17  
    Witam. Temat prawie sprzed roku, ale dołączę się do niego z pytaniem. Dostałem zadanie w pracy do sprawdzenia możliwości naprawy stateczników Quicktronic QT 2x49DIM. Niestety nie znalazłem żadnej dokumentacji, a w fabryce też nie mają. Wykonawca po prostu pozakładał a po ponad roku pracy zaczynają padać jak muchy. Wczoraj tylko jednego rozebraliśmy i nie posiada żadnych widocznych uszkodzeń. Jedyne co zdążyłem pomierzyć, to diody i kondensator elektrolityczny 22uF. Jak będzie czas, powalczę z nim dalej, ale prosiłbym również o jakieś podpowiedzi.
  • Poziom 15  
    Problemu nie rozwiązałem . Zrezygnowałem z prób napraw.
    Pozdrawiam.