Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zamienniki baterii do Laptopa: Pure Power, Green Cell, Enestar - różnice jakości

Martinezzz123 05 Lut 2016 12:52 26316 12
  • #1 05 Lut 2016 12:52
    Martinezzz123
    Poziom 10  

Witam.
    Kupuję zamiennik do Hp Pavilion dm1-4020ew

Do wyboru mam:
    Pure Power
    Firma krzak, tzn google nie znajduje nic na ten temat.
    Nie znalazłem też opinii użytkowników.

Green Cell
    Mocno reklamowana firma przez sprzedawcę. Dają dobrą gwarancję 12mcy.
    Przypuszczam, że na portalach mają też marketing szeptany.
    Niektórzy sugerują, że to chińczyk, ale każdy tak może wypalić

Enestar
    Dwa razy droższy zamiennik (kosztuje aż 170zł!)
    Google znajduje:
    www.enestarenergy.com/
    ...ale nie wiem czy to ta sama firma.
    Mało opinii o tej marce w sieci.

Proszę o wasze opinie: długość pracy, pojemność rzeczywista.
    Oraz o ewentualną wiedzę nt. pochodzenia ogniw każdej z marek.
    Głównie interesuje mnie ta Enestar. Warto dopłacić?
    Pozdrawiam.

0 12
  • #2 09 Lut 2016 13:28
    Martinezzz123
    Poziom 10  

nikt nic nie wie?

0
  • #3 11 Lut 2016 11:01
    Martinezzz123
    Poziom 10  

Dostałem informację od firmy Green cell że te baterie rzeczywiście są chińskiej produkcji. Tak samo odpowiedział sklep sprzedający Enestar.
    No ale oryginały prawdopodobnie też są produkowane w Chinach
    Człowiek od Green Cell potwierdził że: "Reklamacji podlega produkt w tym wypadku bateria w której pojemność spadnie powyżej 20%"

Nadal nie mam pewności czy warto dopłacić do tych Enestar.

0
  • #4 23 Lut 2017 08:54
    serwek
    Poziom 25  

Witam
    Mam niestety traumatyczne doświadczenia z bateriami marki Pure Power
    Baterie niby nowe (tak twierdzi Sprzedawca). a w laptopie zachowują się po prostu jak przeterminowane, wadliwe
    Po założeniu do laptopa, całkowitym naładowaniu, najpierw wykazują 100% (z notatką że odpowiada 1h, czasami 2 h pracy) Następnie po 15-35 minutach potrafi spaść nagle do 35% Po następnych 15 minutach nie wiadomo czemu nagle do 7%, po czym komputer się wyłącza z powodu niskiego poziomu baterii Dodam, że praca laptopa w tym czasie ogranicza się do otwartego systemu Windows, oraz przeglądarki z jedną lub dwoma normalnymi stronami (nie gier, nie filmów)
    Najgorsze do tego jest to, że Sprzedawcy (przykładowo z Allegro) leją wspaniałe poematy pochwalne i wypisują bzdury na temat ich jakości i certyfikatów nie mających niewiele wspólnego z prawdziwą jakością użytkową
    Osobiście sprawdziłem jakość i nie polecam baterii marki Pure Power! :not: :(
    Pozdrawiam
    "serwek" :)

2
  • #5 11 Mar 2017 18:49
    doodaa
    Poziom 2  

Zamiennik to zamiennik i nie ważne Pure Power czy Green Cell. Te baterie produkowane są z chińskich ogniw ZN i chińskiej elektroniki. To nie są złe baterie ale jak to z zamiennikami bywa, zdarza się niewielki procent wadliwych. Zareklamuj tę wadliwą baterię a następna powinna prawidłowo pracować. Lepsze są zamienniki zrobione z wyprodukowanych w Chinach ogniw Samsung, Panasonic czy LG ale kosztują 50% drożej. Co do "poematów pochwalnych" to masz rację. Pure Power i Green Cell przedstawiają się jako producenci baterii i ogniw a to jest blef i zwyczajne nadużycie. Nie ma takich producentów, wystarczy otworzyć baterię aby przekonać się. Oni zamówili u producenta jedynie etykiety ze swoim logo i reklamują swoje baterie jako markowe a inne to tylko tanie zamienniki z gwarancją rozruchową, bardzo szkodliwe dla środowiska, certyfikatów nie posiadają i ich żywotność jest bardzo krótka. Totalne bzdury a Allegro to toleruje.

1
  • #6 14 Kwi 2017 20:28
    sebbed
    Poziom 2  

Kupiłem sobie na znanym portalu aukcyjnym baterie firmy Green Cell - wszystko pięknie ładnie zapakowane wygląd w miarę solidny ogólnie przez czas gwarancji byłem zadowolony. Przyszedł czas 2 tygodni po gwarancji kiedy to komputer pracujący na baterii po prostu się wyłączył i już nie chciał się załączyć bez zasilacza. Po podłączeniu zasilacza system cały czas szacuje pojemność baterii. Prawdopodobnie coś padło. Jednym słowem musiałem kupić nową baterię tym razem wybór padł na najtańszą Pure Power. Co do jakości zamienników podejrzewam że cudów nie ma się co spodziewać i większej różnicy między nimi nie ma.

0
  • #7 16 Mar 2018 09:43
    dariusov
    Poziom 6  

Witam
    Kupiłem baterię pure power EN EL3E 7.4V 1800mAh na allegro do Nikona d90.
    Używając oryginalnej ładowarki ładowanie przebiega bez końca a po zainstalowaniu w urządzeniu wskaźnik pokazuje około 50% I szybko spada.
    Pozdrawiam

0
  • #8 16 Mar 2018 10:26
    Strumien swiadomosci swia
    Poziom 43  

Do laptopów kupuje Greencela i przeważnie żyją 2 lata czasem 20 miesięcy zależy od eksloatacji, ale ogólnie co 2 lata kupuje w Krakowie u tego samego sprzedawcy.
    Nie bawię się w resety i inne bzdety.

Za to do elektronarzędzi idzie zrobić dobrze , ale nie tanio.

0
  • #9 16 Mar 2018 10:57
    krakarak
    Poziom 39  

Co nie kupisz, jedno barachło. Nacisk położony jest na zysk a nie na jakość. I tak tonami szajsu dla kasy zaśmiecana jest nasza planeta...
    Te wszystkie "wysokiej jakości zastępcze" są z tych samych odrzutów. Jak wytrzyma rok trzymając pojemność to sukces i szczęście niebywałe.
    A i zakup oryginału graniczy z cudem tak starannie są fałszowane.
    Kupiłem "oryginalny akumulator SONY" w blistrze, różnic szukałem pod szkłem powiększającym i nie znalazłem. Ładuje się wręcz ekspresowo i w szybkim tempie traci pojemność. Oszust na oszuście i oszustem pogania.
    Wybierz losowo a nie kwotowo a otrzymasz to samo. Nie wywalaj kasy na żarliwe zapewnienia o "starannej selekcji ogniw najwyższej jakości". To tylko modne pompowanie jelenia. Cel jeden - zysk. Więc nie dawaj im satysfakcji, że dałeś się napompować.

0
  • #10 16 Mar 2018 12:10
    Strumien swiadomosci swia
    Poziom 43  

krakarak napisał:
    A i zakup oryginału graniczy z cudem

Kupuje w Chinach orginalne ogniwa trzymjące parametry W Polsce w ogóle ich nie ma w sprzedaży .
    Po raz kolejny piszę że POLSKA to śmietnik i rynek zbytu dziadostwa, tak jak z alternatorami i rozrusznikami, kupno nowego oryginalnego praktycznie niemożliwe , jedynie na hurtowniach.

0
  • #11 22 Mar 2018 16:38
    serwek
    Poziom 25  

Strumien swiadomosci swia napisał:
    krakarak napisał:
    A i zakup oryginału graniczy z cudem

Kupuje w Chinach orginalne ogniwa trzymjące parametry W Polsce w ogóle ich nie ma w sprzedaży .
    Po raz kolejny piszę że POLSKA to śmietnik i rynek zbytu dziadostwa, tak jak z alternatorami i rozrusznikami, kupno nowego oryginalnego praktycznie niemożliwe , jedynie na hurtowniach.

Witam
    Co do baterii, zgodzę się z Kolegą, mam takie doświadczenia. Nagminnie natykam się na przeterminowane baterie, akumulatory, oleje samochodowe, nawet kleje. Co do reszty nie koniecznie...
    Alternatory samochodowe u nas w Polsce są porządne, rodzime. W Łomiankach koło Warszawy jest Polski producent (Bendi....) alternatorów. Z tego co słyszałem nie jeden je bardzo chwali.

Pozdrawiam
    "serwek" ;)

0
  • #12 24 Mar 2018 22:00
    sowa80
    Poziom 10  

Do trzech laptopów zakupowałem zamienniki Green Cell. Byłem zadowolony. Byly to pojemniejsze baterie o wiekszych gabarytach. I trzymaly tyle co standardowych rozmiarow orginal. Cenowo duzo taniej niz orginal.

0
  • #13 25 Mar 2018 11:02
    serwek
    Poziom 25  

Witam
    Baterie przeterminowane, niesprawne, uszkodzone już w opakowaniu to zmora Polskich sprzedawców.
    1. Wielki, popularny w Polsce supermarket pewnej Francuskiej sieci.
    Oglądam po kolei baterie w opakowaniach zamkniętych, z wieszaka. Co rusz jakieś dziwne niespodzianki, kombinowane pakiety. Szukam daty na opakowaniu to albo zaklejona, albo drobniutka ale lupką da się odszyfrować. Niestety przeterminowane. Jak mogą to sprzedawać? :twisted:
    2. Z klejami podobna heca. Kupiłem opakowanie droższego, specjalnego kleju do PCV, z datą prawie na granicy (drobnym druczkiem, na odwrocie, w rogu). Nie miałem wyboru, wziąłem to co było. Data jeszcze obejmuje - to pewnie dobry. Zapłaciłem. Otwieram w domu opakowanie, wyjmuję buteleczkę z kompletu (podkład/odtłuszczać) i oczom nie wierzę. W buteleczce sucho, nie ma nic, zero! 8-O :lol:

Jedyne miejsce, w którym kupowałem w pełni sprawne baterie to dziwo wielki "dom handlowy" z meblami, znanej Szweckiej sieci w Polsce.
    Na dziale z elektryką, żarówkami mają serię żółtych baterii. Są ok, mają datę jak trzeba, działają jak trzeba. :) Można....? Można! :roll:
    Tylko dlaczego mam jeździć do Meblowego Sklepu po sprawne baterie...?

Pozdrawiam
    "serwek" ;)

0