Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kino domowe z TV - o co chodzi, dlaczego jest nie tak?

Tomek127 05 Lut 2016 13:42 588 3
  • #1 05 Lut 2016 13:42
    Tomek127
    Poziom 2  

Witam. Mam problem. Chodzi mi o polaczenie kina domowego,telewizora i dekodera. Mam to tak podlaczone
    dekoder-hdmi- tv
    kino domowe-hdmi-tv
    tv-optyk-kino domowe
    Przez ostatnie 2 lata wszystko fajnie chodzilo. Kino domowe Sony, tv tez Sony, sparowane ze soba tzn wystarczylo wlaczyc kino to wlaczal sie tez tv i system audio dzialal. Obecnie to jak wlacze kino/tv po ok 10 sekundach wyskakuje mi komunikat ze " Z powodu bledu komunikacji z systemem audio dziala glosnik Tv" :-((( Musze recznie ustawic, ze ma mi grac system audio. Wczesniej wylaczalo sie wszystko razem tj tv i kino. Obecnie musze oddzielnie wylaczac tv i kino domowe. O co chodzi? Pomozcie.

0 3
  • #2 05 Lut 2016 15:52
    Polon_us
    Poziom 40  

Kolega sprawdzi ustawienia Viera czy Bravia Link w telewizorze i kinie. Powinny były być włączone.
    Rownież można spróbować połączenia innym przewodem HDMI pomiędzy kinem i telewizorem.

Swoją drogą wymogiem tego forum jest podanie danych urządzeń w których występuje problem - model i producent.

Samo podanie - telewizor Sony - niewiele się przydaje, heh ...

1
  • #3 05 Lut 2016 18:47
    Tomek127
    Poziom 2  

Skoro taki wymog to juz podaje. Kino Sony bdv e290,telewizor Sony kdl 40 ex520,dekoder Motorola Hmc3021. Siedze nad tym juz od tygodnia,wiec takie rzeczy jak inny przewod hdmi juz dawno na samym poczatku sprawdzilem. Zeby bylo cos z przewodem to by chyba nie bylo obrazu... Ustawienia Bravia sync,hmmm... Systemu audio nie trzeba ustawiac,tak mi przynajmniej wiadomo. Nie napisze co juz robilem,co nie robilem,zeby komus nie narzucac jakis pomyslow,ktos moze cos od siebie mi podpowie

0
  • #4 06 Lut 2016 07:29
    Polon_us
    Poziom 40  

Tomek127 napisał:
    wiec takie rzeczy jak inny przewod hdmi juz dawno na samym poczatku sprawdzilem.

Cóż, nie jestem wróżką i nie czytam z szklanej kuli ...
    Przy zakładaniu tematu, jego autor powinien:
    - podać problem
    - modele urządzeń
    - co zostało zrobione dotychczas
    - wpisy powinny być pisane poprawną polszczyzną

To są podstawowe wymagania przy zakładaniu tematu na Elektrodzie

To tak na uboczu.

Tomek127 napisał:
    Zeby bylo cos z przewodem to by chyba nie bylo obrazu...

Tu kolega się myli, ale nie będę wnikał w szczegóły.
    Tomek127 napisał:
    Ustawienia Bravia sync,hmmm...

Co zostało zrobione?
    Tomek127 napisał:
    Systemu audio nie trzeba ustawiac,tak mi przynajmniej wiadomo.

Tu też kolega się myli. Trzeba uaktywnić funkcję "Sterowanie przez HDMI" w kinie.

Ale zanim kolega zacznie sprawdzać te ustawienia, to sugerowałbym fizyczne odłączenie wszystkich urządzeń w zestawie od sieci zasilającej na kilkanaście minut.
    Następnie podłączać je w odstępach 2-3 minutowych w kolejności -> telewizor -> wzmacniacz -> dekoder.

Jak to nie przyniesie pozytywnego skutku, to przejść do sprawdzania ustawień.

I tak z czystej ciekawości. Po co kolega używa połączenie optyczne?
    Telewizor i kino wspierają funkcję ARC, można bez kłopotu je wykorzystać.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo