Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Seicento 1.1 rok 2000 benzyna i gaz nierówna praca silnika na biegu jałowym.

16082956 05 Lut 2016 14:14 2151 22
  • #1 05 Lut 2016 14:14
    16082956
    Poziom 11  

Witam
    Mam problem z Seicento ponieważ samochód nie równo chodzi na zimnym czy na ciepłym silniku, na benzynie jest najgorzej, na gazie w miarę. Dodam jeszcze ze map sensor wymieniłem , wszystkie nieszczelności skasowane a problem dalej jest :( proszę o pomoc
    Ps auto kiedy odpale chodzi na wysokich obrotach i je zwiększa dopiero kiedy dodam gazu ustaje . :(

0 22
  • #2 05 Lut 2016 14:31
    A.Gieronimo
    Poziom 35  

Kasowanie parametrów wyuczonych.
    Sprawdzenie krokowego.

1
  • #3 05 Lut 2016 15:58
    16082956
    Poziom 11  

A.Gieronimo napisał:
    Kasowanie parametrów wyuczonych.
    Sprawdzenie krokowego.

Korkowy z przepustnicą wymieniony i wszystkie uszczelki tam a to kasowanie to jak to zrobić?

Dodano po 1 [godziny] 19 [minuty]:

16082956 napisał:
    Witam
    Mam problem z Seicento ponieważ samochód nie równo chodzi na zimnym czy na ciepłym silniku, na benzynie jest najgorzej, na gazie w miarę. Dodam jeszcze ze map sensor wymieniłem , wszystkie nieszczelności skasowane a problem dalej jest :( proszę o pomoc
    Ps auto kiedy odpale chodzi na wysokich obrotach i je zwiększa dopiero kiedy dodam gazu ustaje . :(
    Koledzy mogą to być cewki zapłonowe?

0
  • #4 05 Lut 2016 16:57
    A.Gieronimo
    Poziom 35  

Nie jestem pewien ale seicento chyba gubiło ustawienia wyuczone jak się na dłuższy czas odłączyło akumulator - 20-30 minut.
    Jeśli nie, to trzeba podłączać pod komputer.
    Przez instalację LPG komputer silnika czasami połapie głupie parametry i się ich trzyma jako standardowych. Ale i tak bez komputera ciężko będzie to diagnozować dalej.

Cewka zapłonowa to na pewno nie jest. Kolejny podejrzany jeśli nie krokowy to czujniki temperatury.

0
  • #5 05 Lut 2016 19:54
    16082956
    Poziom 11  

A.Gieronimo napisał:
    Nie jestem pewien ale seicento chyba gubiło ustawienia wyuczone jak się na dłuższy czas odłączyło akumulator - 20-30 minut.
    Jeśli nie, to trzeba podłączać pod komputer.
    Przez instalację LPG komputer silnika czasami połapie głupie parametry i się ich trzyma jako standardowych. Ale i tak bez komputera ciężko będzie to diagnozować dalej.

Cewka zapłonowa to na pewno nie jest. Kolejny podejrzany jeśli nie krokowy to czujniki temperatury.
    korkowy i czujnik temperatury był wymieniany, a to trzeba pod komputer samochód podłączyć? Bo chciałbym sie dowiedzieć czy to nie sterownik jest winny, może wystarczy go wymienić?

0
  • #6 05 Lut 2016 20:51
    A.Gieronimo
    Poziom 35  

No bez komputera to takie naprawianie - wymiana po kolei wszystkiego.
    Chociaż w seicento wystarczy książka naprawy i multimetr.
    Jak ECU wymienisz skoro w nim jest immo ;) ??

1
  • #7 05 Lut 2016 21:00
    16082956
    Poziom 11  

A.Gieronimo napisał:
    No bez komputera to takie naprawianie - wymiana po kolei wszystkiego.
    Chociaż w seicento wystarczy książka naprawy i multimetr.
    Jak ECU wymienisz skoro w nim jest immo ;) ??
    no tak ;) a reset dałby coś ?

0
  • #8 05 Lut 2016 21:41
    A.Gieronimo
    Poziom 35  

Odłącz akumulator i sprawdź, jeszcze tego nie zrobiłeś ? Szkoda zegarka w radiu... godzina ucieknie, tragedia ! :lol:

0
  • #9 06 Lut 2016 09:26
    16082956
    Poziom 11  

A.Gieronimo napisał:
    Odłącz akumulator i sprawdź, jeszcze tego nie zrobiłeś ? Szkoda zegarka w radiu... godzina ucieknie, tragedia ! :lol:
    czyli trzeba jechać na ustawienia, bo wymieniliśmy z kolegą przepustnice z silnikiem korkowym i wszystkie uszczelki dobra dzięki ;)

0
  • #10 06 Lut 2016 11:50
    sandamiano
    Poziom 28  

Sterownik w SPI (IAW6,16F) po odłączeniu zasilania sam się zaadaptuje do przepustnicy. Trzeba się przejechać nim około 10 km i dostosuje się do sygnałów z czujników. Mimo to posprawdzaj błędy jakie trzyma w pamięci diagnostycznej. Odłączenie zasilania nie powoduje wykasowania tej pamięci. Posprawdzaj luzy zaworowe, zwłaszcza jeśli masz LPG to tym bardziej ważne

0
  • #11 06 Lut 2016 12:01
    Damnian
    Poziom 34  

Pytanie najważniejsze jakie są te nierówne obroty, typowe wypadanie zapłonu czy falowanie ?

1
  • #12 06 Lut 2016 12:51
    A.Gieronimo
    Poziom 35  

Gdyby to było coś typowo z WN (świece, cewki, przewody) to na gazie było by gorzej a rzekomo jest lepiej.
    Czasami czujnik położenia wału daje głupie objawy (kiedy np. rdzeń pęknie) potrafi działać różnie w zależności od obrotów.

0
  • #13 06 Lut 2016 13:15
    sandamiano
    Poziom 28  

Owszem ale CPW jest powiązany z zapłonem i wtedy także na gazie by tak samo pracował. Można szukać w instalacji typowo benzynowej - pompa paliwa, ciśnienie paliwa na wejściu do wtrysku itp

0
  • #14 06 Lut 2016 13:16
    tzok
    Moderator Samochody

A.Gieronimo napisał:
    Niczego nie gubiło... niemniej chwilowe odłączenie zasilania czasem mu pomaga, ale nie ma znaczenia czy na minutę czy na godzinę.

To jest SPI czy MPI (bo w 2000 była zmiana) i instalacja LPG I/II generacji czy IV generacji?

0
  • #15 06 Lut 2016 14:28
    16082956
    Poziom 11  

Damnian napisał:
    Pytanie najważniejsze jakie są te nierówne obroty, typowe wypadanie zapłonu czy falowanie ?
    falowanie tak jak by brał powietrze i pozniej wchodzi na wysokie obroty gdzie 4000 ale tylko to sie dzieje na benzynie .

Dodano po 1 [minuty]:

tzok napisał:
    A.Gieronimo napisał:
    Niczego nie gubiło... niemniej chwilowe odłączenie zasilania czasem mu pomaga, ale nie ma znaczenia czy na minutę czy na godzinę.

To jest SPI czy MPI (bo w 2000 była zmiana) i instalacja LPG I/II generacji czy IV generacji?

Seicento silnik spi 1.1 instalacja I generacji rok 2000

Dodano po 13 [minuty]:

sandamiano napisał:
    Owszem ale CPW jest powiązany z zapłonem i wtedy także na gazie by tak samo pracował. Można szukać w instalacji typowo benzynowej - pompa paliwa, ciśnienie paliwa na wejściu do wtrysku itp
    a panowie może regulator ciśnienia? Gdzie on jest ? Jak go można sprawdzić :(

0
  • #16 06 Lut 2016 14:38
    A.Gieronimo
    Poziom 35  

Sprawdzałeś wężyki podciśnienia ? (ich stan).

0
  • #17 06 Lut 2016 15:19
    sandamiano
    Poziom 28  

Regulator ciśnienia masz przy wtryskiwaczu pod kopułką wtrysku. Regulacja jak podają tylko fabryczna ale pod plombą (z farby niebieskiej, żółtej)masz wkręt na małego torxa, inbusa lub pod wkrętak - różne widywałem.Zbadasz go manometrem. Powinno być około 1 bara. Pompa podaje około 2.5 bara a regulator zbija to na 1 bara. Sprawdź drożność powrotu paliwa. Starczy że będzie zapchany (zagnieciony) i masz ciśnienie większe na wtrysku

0
  • #18 06 Lut 2016 15:47
    16082956
    Poziom 11  

A.Gieronimo napisał:
    Sprawdzałeś wężyki podciśnienia ? (ich stan).

Nie , zobacze je a ten regulator na przepustnicy jest ?

0
  • #19 06 Lut 2016 15:53
    sandamiano
    Poziom 28  

16082956 napisał:
    ten regulator na przepustnicy jest ?

Tak. Przechodzi nad nim wiązka elektryczna do wtryskiwacza

0
  • #20 06 Lut 2016 15:54
    tzok
    Moderator Samochody

16082956 napisał:
    a ten regulator na przepustnicy jest ?
    Tak, obok wtryskiwacza.

16082956 napisał:
    Zgodnie z prawem powinna być min. II generacja... masz chociaż emulator sondy i wtrysku? Jak jest ustawiona emulacja sondy przy pracy na LPG?

0
  • #21 06 Lut 2016 18:27
    16082956
    Poziom 11  

tzok napisał:
    16082956 napisał:
    a ten regulator na przepustnicy jest ?
    Tak, obok wtryskiwacza.

16082956 napisał:
    Zgodnie z prawem powinna być min. II generacja... masz chociaż emulator sondy i wtrysku? Jak jest ustawiona emulacja sondy przy pracy na LPG?

Nie mam czegoś takiego, taki fachowiec zakładał instalację,więc wiesz ... , ale ten regulator zakupiłem z przepustnica i nic sie nie zmieniło a wręcz jest jeszcze gorzej z tymi obrotami na jalowym , nie wiem nie jestem ekspertem ale nie wierzę ze drugi jest taki sam .

Dodano po 2 [godziny] 17 [minuty]:

sandamiano napisał:
    16082956 napisał:
    ten regulator na przepustnicy jest ?

Tak. Przechodzi nad nim wiązka elektryczna do wtryskiwacza

Tak sprawdziłem go ale nic nie widac ale jak pokrywe filtra dokładnie docisnąlem i odpiąłem tę rurkę od map sensora podczas pracy silnika to autko zamulalo potem zaczęło pracować równo. Nie możliwe że to map bo wymieniłem go.

0
  • #22 06 Lut 2016 18:41
    A.Gieronimo
    Poziom 35  

Wymieniałeś na nowy czy kolejny ze szrotu ;) ??

0
  • #23 06 Lut 2016 19:46
    16082956
    Poziom 11  

A.Gieronimo napisał:
    Wymieniałeś na nowy czy kolejny ze szrotu ;) ??

kolejny ze szrotu ;) ale nie wierzę że on jest zły szybciej któryś przewód fiksuje i powietrze puszcza jutro postaram sie posprawdzać.

0