Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Naprawa- wycena: subwoofer Jamo sw 410e.

aphex80 05 Lut 2016 15:37 534 3
  • #1 05 Lut 2016 15:37
    aphex80
    Poziom 9  

Witam, posiadam subwoofer jamo sw 410e, podczas przestawiania uderzyłem o szafkę cinchem i sub zaczął buczeć( jednostajne buczenie) jak odepnę jedną ścieżkę, to działa poprawnie ale bardzo cichio . Potencjometr działa, buczenie jest głośniejsze jak podkręcam. Buczenia nie ma gdy odepnę kable od suba- jest cisza. Wydawało mi się że może to tylko wina wejścia cinch, zaniosłem go do serwisu i zaśpiewali mi 180zł za naprawę twierdząc że uszkodzona jest oprócz wejścia końcówka mocy. Poradźcie proszę czy mnie w balona nie robią, czy jest to możliwe aby przez uderzenie o te gniazdo aż taka awaria wystąpiła? Dodam, że podczas tego niefartownego zdarzenia był on włączony oraz podłączony do kina. Po rozkręceniu go oczywiście nie mogłem się potrzymać, zauważyłem że wejście troszkę się oderwało ale lutowania nie puściły, natomiast były tam dwa duże niebieskie tranzystory i jeden był wypukły( nie zapisałem nazwy, jak wróci z serwisu to może zdjęcia dodam). Proszę o poradę i pozdrawiam.

• #2 05 Lut 2016 20:22
    398216 Usunięty
    Poziom 43  

aphex80 napisał:
    były tam dwa duże niebieskie tranzystory i jeden był wypukły
    A nie kondensatory przypadkiem?
    aphex80 napisał:
    jak wróci z serwisu to może zdjęcia dodam
    Nie rozumiem ... oddałeś do serwisu i co? Za dużo chcieli? Sam masz zamiar naprawiać, czy co? Gdyby tak - nie radzę....

• #3 05 Lut 2016 20:49
    aphex80
    Poziom 9  

Nie znam się na elektronice, może chodziło o kondensatory. Nie zamierzam sam tego naprawiać jednak zaskoczyła mnie cena. Zwyczajnie chce się czegoś więcej dowiedzieć, dlatego poprosiłem o pomoc.

• #4 05 Lut 2016 21:02
    goraj krzysztof
    Poziom 27  

Wygląda że masa\sygnał Ci nie łączy przy wejściach. Nic więcej Ci nie można powiedzieć bez sekcji :D

Black Friday do -15%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Ferguson