Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

MSI GT740 i SAMSUNG UE40D5500

Pudz_An 05 Lut 2016 16:14 789 2
  • #1 05 Lut 2016 16:14
    Pudz_An
    Poziom 13  

Witam.
    Mam laptop MSI GT740 (z Windows 10). Laptop przez wi-fi i router ma łączność z internetem. Mam też Tv smart (SAMSUNG UE40D5500) podłączony kablem LAN do routera. Tv jest widoczny w menedżerze urządzeń laptopa. i w ustawieniach > połączone urządzenia. Gdy chcę wyświetlić zdjęcia na tv zaraz po uruchomieniu laptopa, > rzutuj do urządzenia > SAMSUNG UE40D5500, to przeważnie pokazuje się okno z urządzeniem i listą wybranych plików zdjęć. Zdjęcia mogę zobaczyć na ekranie tv. Gdy okno urządzenia (tv) zamknę to NIE da sie powtórzyć operacji. Nie pokazuje się okno urządzenia, a gdy czasem sie otworzy, następuje operacja próby nawiązania łączności z tv i nie można uzyskać połączenia. Z filmami jest gorzej. Nawet po restarcie laptopa nie pokazuje się okienko urządzenia na pliki filmów.
    W sumie jest tak: Pewne ustawienia w Win 10 pokazują, że tv jest "połączony" a inne że nie, albo "nawiązują połączenie" bez końca.

Wcześniej (niedawno) na tym laptopie był Windows 7 i te funkcje działały bezbłędnie. Po aktualizacji do win 10 przestały. Nie było tak dobrze, że mogłem sklonować dowolną zawartość ekranu laptopa na ekran tv, ale przesyłanie zdjęć i filmów działało bezbłędnie. Próbowałem w menedżerze urządzeń laptopa aktualizacji sterowników karty sieciowej i grafiki i mojego tv, który jest w zakładce "urządzenia programowe" W centrum akcji nie działa funkcja "wyświetlaj na innym ekranie" i funkcja "połącz". Uruchomiłem instalację "c_swdevice.inf" i jest bez zmian. Bardzo proszę o pomoc i wszelkie sugestie na temat problemu.

0 2
  • #2 05 Lut 2016 17:45
    intenso
    Poziom 38  

Ściągnij program PS Media Server, programem wykryj tv, przycisk Suorce na pilocie i wejdz w media Server, będziesz mógł oglądać co tylko tv zdoła odtworzyać.

0
  • #3 26 Wrz 2016 12:54
    Pudz_An
    Poziom 13  

Po kolejnych aktualizacjach Win 10 Problem ustąpił, więc nie instalowałem PS Media Server.
    Teraz w win 10 praktycznie dobrze działają funkcje do rzutowania multimediów na telewizor.
    Temat zamykam.

0