Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.
itemscope itemtype="https://schema.org/QAPage"

Samsung LE40D580 - resetuje ustawy obrazu

tomison 05 Lut 2016 18:18 1341 31
  • Samsung LE40D580 - resetuje ustawy obrazu

Poziom 13  

Witam.
    Posiadam TV Samsung LE40D580.
    Płyta główna BN41 - 01603B
    Problem polega na tym, że jak ustawię parametry obrazu, standardowy czy inny, do tego korektę jasności, podświetlenia, nasycenia, kontrastu itd. po kilkunastu minutach obraz robi się przez ok 2 sek. czarny tak jakby LCD się wyłączył i obraz się resetuje do ustawień "chyba" fabrycznych.
    Ze standardowego robi się dynamiczny i wszystkie opcje ustawione na maxa. I tak w kółko jak go nie ustawię to ciągły reset.
    Czy za problem odpowiada płyta główna?
    Pozdrawiam

0 29
  • Pomocny post
    Poziom 21  

Tak to wszystko jest zapisane na płycie ale nastawy są zarówno dla cyfrowej naziemnej jak i DTV i jak zmieniasz to mogą się różnić.

1
    Poziom 13  

Dziękuję za odpowiedź. Czyli jak kupię inną płytę to powinno być ok?
    Rozumiem, że jak ją podmienię to nie ma potrzeby jakiegoś programowania komunikacji miedzy pozostałymi podzespołami w TV.

0
    Poziom 21  

Jak kupisz to na pewno musisz nastroić na swój region a może i kraj ale ja bym jeszcze przetestował to co masz gdzieś jest opcja ustawienia fabryczne.

Dodano po 5 [minuty]:

A jeszcze bym sprawdził czy pracuje dobrze zasilacz i podświetlenie.
    Sprawdzenie bajecznie proste odłącz kabelek idący z zasilacza do płyty i wtedy możesz pomierzyć wszystkie napięcia na poszczególnych kołkach i cały czas powinno świecić podświetlenie matrycy.
    Być może wcale to nie jest na płycie.

0
    Poziom 13  

A to normalne, że musze ustawić wszystko od początku z poziomu menu, kraj, kanały itp.
    Robiłem już reset do ustawień fabrycznych i nic to nie daje.
    Ustawiam programy itd. i to pamięta. Niestety nie pamięta ustawień obrazu tak jak pisałem na początku.
    Pozdrawiam

Dodano po 13 [minuty]:

Zbigniew Sekula napisał:

A jeszcze bym sprawdził czy pracuje dobrze zasilacz i podświetlenie.
    Sprawdzenie bajecznie proste odłącz kabelek idący z zasilacza do płyty i wtedy możesz pomierzyć wszystkie napięcia na poszczególnych kołkach i cały czas powinno świecić podświetlenie matrycy.
    Być może wcale to nie jest na płycie.

Napięcia na kołkach zasilacza? Jakie powinny być wartości?
    Płyta wygląda tak jak na zdjęciu

Samsung LE40D580 - resetuje ustawy obrazu

0
    Poziom 21  

Na pewno przy złączu w zasilaczu są opisane.
    Jest tylko 14 pinów i to niektóre wspólne.

0
    Poziom 13  

Pomiary dokonane. Wszystkie napięcie 13V i 5V są, podświetlanie działało.

0
    Poziom 21  

Możesz to sprawdzić przez przez dłuższy czas czy nic się nie zmienia z żadnym napięciem wtedy będziemy pewni że zarówno zasilacz jak i inwerter do podświetlenia działa prawidłową.
    Następnie podłącz ten kabelek do płyty ustaw jakiś program i wypnij z jednej strony czy to od płyty czy od logiki taśmę i też sprawdz przez jakiś czas czy nic się nie zmieni.( w tym stanie będzie głos będzie podświetlenie ale nie będzie obrazu).

0
    Poziom 13  

Jak tak zrobie to mogę sprawdzić tylko po czasie, czy nic się nie zresetowało, podłączając taśmę z powrotem.
    W takim stanie nic nie sprawdzę bo programów mi nie resetuje.

0
    Poziom 21  

No właśnie o to chodzi abyś zapamiętał te nastawy i sprawdził po czasie czy się nie zmienią w ten sposób wyeliminowali byśmy logikę która jest zasilana 12V.

0
    Poziom 13  

Chciałem przeprowadzić ten test, ale jest małe ale.
    Mianowicie dopiero dzisiaj na to wpadłem tzn. zauważyłem, że jak ustawie sobie obraz to równo po 30 minutach robi się reset (wykonane 4 próby), co więcej jak ustawie sobie obraz i wyłączę TV z pilota i ponownie go włączę to już mam po resecie ustaw, dlatego też nie mogę wykonać testu z odłączeniem logiki, chyba że z włączonym TV ale to pewnie skończyło by się katastrofą.

0
    Poziom 21  

Cały czas chce wykluczyć pozostałe moduły które po jakimś czasie też mogą
    obciążać jakieś napięcie.
    Taśma z obu stron ma wtyk a więc można by ją wyjąć nawet na włączonym ale ja napisałem abyś to wszystko sprawdził jak ją wyjmiesz.
    Co do tych 30 minut to przypadek ale w takim razie zacznij wszystko od początku
    przez owe pół godziny.

0
    Poziom 13  

Rozumiem. Czyli mam zrobić tak:
    1. Włączyć TV ustawić obraz i na włączonym TV odłączyć taśmę, która jest połączona z logiką
    2. Odczekać godzinę dla pewności.
    3. Podłączyć taśmę cały czas na włączonym TV żeby sprawdzić ustawy obrazka.
    Rozumiem, że w ten sposób nie uszkodzę TV jeszcze bardziej, przez wypinanie i wpinanie taśmy na włączonym TV?
    Dziwne jest to, że wyłacze i włacze TV to już jest reset ustawień.

0
    Poziom 21  

Na prawie 100% jest to uszkodzenie płyty ale dla wyeliminowania innych modułów
    ja bym zrobił wszystko aby mieć to pewność.
    Wyjęcie taśmy w tym modelu nie jest aż tak ryzykowne bo
    jest zakończona wtyczką.
    Jeśli teraz twierdzisz że wszystko się zmienia po 30minutach to
    zaczął bym wszystko od początku.

0
    Poziom 13  

ok. Jeżeli chodzi o płytę to moja ma oznaczenie BN41 - 01603B. Czy płyta o oznaczeniu BN41 - 01603C - literka C - to to samo czy całkiem inna płyta. Wizualnie jest to samo, ale gdy przełożę płytę będzie działała w moim TV?

0
    Poziom 21  

Jeśli szukasz płyty to obojętnie jaką ale koniecznie z serii D.

Dodano po 1 [minuty]:

Mam na myśli typ TV np.LEXXDXXX.

0
    Poziom 13  

Ok. Mogę mieć płytę o symbolu jak już pisałem. Chyba ja kupię i na 99 procent mam nadzieje że będzie po problemie

0
    Poziom 21  

Teoretycznie tak jeśli przyczyna jest na płycie ale jeśli np. w zasilaczu lub w inwerterze lub świetlówkach że po tych 30 minutach któreś napięcie się wachnie
    i doprowadza do takie sytuacji jak masz.

0
    Poziom 13  

No tak ale zanik napięcia czyli tak jak wylaczenie tv nie może mieć wpływu na samoistne zmiany w ustawach.

0
    Poziom 21  

100% pewność gdzie była przyczyna będziesz miał jak zmienisz płytę ale tego co napisałem wcześniej też nie można wykluczyć.

0
    Poziom 13  

Szczerze, to trochę się obawiam uszkodzenia w przypadku odłączenia taśmy od logiki podczas pracy TV

0
  • Pomocny post
    Poziom 23  

tomison napisał:
    Robiłem już reset do ustawień fabrycznych i nic to nie daje.
    Reset robiłeś w menu czy w trybie serwisowym? Może tv jest w trybie sklepowym?

1
    Poziom 21  

Zakładam że jeśli wielokrotnie robił strojenie z opcji pug&play to ustawiał na tryb domowy.

0
    Poziom 23  

Wszystko jest możliwe i można się kręcić w kółko. Reset w samsumgach najlepiej robić w trybie serwisowym w menu często nic nie zmienia.

0
    Poziom 13  

Reset robiłem z opcji w menu, nawet nie wiem jak wejść w tryb serwisowy. Jak wiecie jak to zrobić to zaraz będzie resecik zrobiony.
    Pozdrawiam

0
    Poziom 23  

Jeśli tego nie robiłeś robisz na własną odpowiedzialność. Tv na st-by info menu mute power z pilota, option, factory reset ok.

0
    Poziom 21  

Zakładając że boisz się zaryzykować wyjęcia wtyczki nie taśmy ,to wejście w menu
    serwisowe jest też bardzo ryzykowne aby czegoś nieświadomie nie przestawić.
    Ale i tak rozważasz kupno płyty może Ci się uda bez niespodzianek.

0
    Poziom 13  

Wyjąłem wtyczkę od logiki i po godzinie podłączając ją z powrotem obraz już był po resecie.
    Niestety przy kombinacji przycisków podanych przez kol. piotreksamba nie udało mi się wejść do trybu serwisowego, ponieważ nie mam oryginalnego pilota Samsunga i po wciśnięciu chociaż dwóch przycisków na pilocie, pilot już nie wysyła informacji do TV. Nie świeci się już na nim dioda potwierdzająca jego działanie.

0
    Poziom 23  

tomison napisał:
    po wciśnięciu chociaż dwóch przycisków na pilocie
    Przyciski nie równocześnie tylko w kolejności którą podałem.

0
    Poziom 13  

nie chce wejść

0