Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pomoc w zakupie aparatu - Amator

05 Lut 2016 21:12 918 11
  • Poziom 9  
    Witam
    Odrazu napisze jestem amatorem jeśli chodzi o fotografie.
    Chciałbym zakupić uzywany aparat do 500zł.

Oglądam aukcje od tygodnia i niewiem na co sie zdecydować bo nie znam sie na iso itp..

Moje typy to:

olympus e-510
    olympus sp 620uz
    Olympus SZ-30MR
    Olympus SP-600 UZ
    Panasonic tz 30
    sony dslr -a 200
    Sony alpha 300
    Nikon Coolpix L320
    Nikon COOLPIX 8800
    Pentax x5
    Canon S5 is
    Canon sx400 is
    Canon 350D

Bardzo bym prosił o podanie mi chociaż 3 wartych uwagi.

Aparat potrzebuje głównie na aukcje allegro + zdjęcia samochodów na forum

Aktualnie mam fujifilm ax650 16mpx(zdjęcie w załączniku)

Dziekuje Bardzo i Pozdrawiam

Jeśli temat jest w złym dziale prosze o przeniesienie.przepraszam
  • Pomocny post
    Poziom 26  
    Z tych co wymieniłeś jedynie sensowny jest Sony A300, używałem i byłem zadowolony, polecam cierpliwie poszukać dokładnie ten aparat w zestawie z kitem 18-70mm tez sony.
    Bardzo fajny aparat to też Nikon D80, minus że nie ma podglądu ale za to ma bardzo duży i jasny wizjer, jak dla mnie w lustrzance to jest ważniejsze niż podgląd z ułomnym powolnym ostrzeniem, do tego obiektyw nikkor 18-55mm.

Nie sugeruj się pikselami, tymi co wymieniłem zrobisz przyzwoite zdjęcia nawet na trybie auto, a jak ogarniesz zależności między przysłoną, czasem i iso to masz inne tryby.
  • Poziom 16  
    Witam Kolego. Najpierw musisz sobie odpowiedzieć na pytanie co chcesz kupić: kompakt czy lustrzankę? Ja posiadam to i to, i to po kilka sztuk. Zabawa z lustrzanką nie skończy się na zakupie body z kitem. Ciągle czegoś brak. A to zewnętrznej lampy, a to obiektywu typu zoom, albo fish eye itp. Jasne że do zdjęć na aukcje aż tyle nie potrzeba, ale apetyt rośnie w miare jedzenia:) Kupując zaś kompakt np. Canon S5 is, lub Canon sx400 is, masz wszystko od razu. Zaproponowałem Canona, bo sam pracuję z tą marką, choć Nikona też nie odradzam. Zdjęć robię dużo z różnych okazji, ale przecież nie targam na co dzień tego majdanu. Dlatego zawsze przy sobie noszę mały kompakt (aktualnie Olimpusa) podobny do Twojego Ax 650. Pozdrawiam.
  • Poziom 9  
    Dzieki panowie za pomoc,zakupiłem przed chwilą sony A300 18-70mm za nie duże pieniądze.Zdjęcia już porobiłem i jest o niebo lepiej.dzieki:)
  • Poziom 38  
    A ja bym wybrał C 350D.
  • Poziom 16  
    @Preskaler, ja też. Jakoś Canony wydają się bardziej konkretne i poręczne od tych minilustrzanek Olimpusa czy Sony. Może Kolega kamil35-k1 jak poczuje temat, sam zmieni zdanie. Pozdrawiam
  • Poziom 26  
    Zdecydowanie nie, model sony A300 jaki zakupił jest lepszy pod każdym względem od canona 350D, a do tego ma całą szklarnie minolty z AF.
  • Poziom 16  
    @marcode, nie zaprzeczam. Alfa oczywiście jest nowsza technologicznie, sam jakiś czas temu mało co nie kupiłem tego modelu. Ale jednak wybrałem starszego już wtedy Canona 450D. A co do szklarni z Minolty, to ''ma'' nie znaczy że posiada. Czy to Canon czy Sony to jak pisałem w poście wyżej, nie skończy się na obiektywie kitowym. Pozdrawim.
  • Poziom 38  
    Sony to ślepa uliczka. Ta firma wycofała się już z produkcji lustrzanek a do Canona jest największy wybór wszelkich obiektywów i innych akcesoriów. Pisałem o sobie, że ja bym tak wybrał bo już kiedyś wybrałem i nie żałuję. Znajomy kupił "Alfę" i teraz ma problem bo szkła trochę nazbierał i chce iść w górę a tu "zonk". Sony wypięła się na klientelę i idzie w jakieś "zabawki" bez lustra lub w kompakty. Każda jena firma tylko nie ta! Panasonic, Pentax, Fuji, że o Nikonie nie wspomnę. Samsung i Sony - nie!
  • Poziom 16  
    @Preskaler, to że Sony wycofała się z produkcji lustrzanek, nie znaczy że ślepa uliczka dla sprzętu foto. Może przyszłość jest jednak w bezlusterkowcach? Sony w przeciwieństwie do Canona ciągle tworzy NOWE. Dużo patentów Sony stało się standardami, ale firma na tym nie poprzestaje. Canon zaś to tradycjonalista. Stawia na sprawdzone rozwiązania. Ruchomy wizjer też najpierw był w Alfach zanim Canon zastosował w tańszych modelach. A jednak wolę CANONA :)
  • Poziom 26  
    Canon ma już swoje bezlusterkowce ponieważ zauważył że traci na rynku sprzętu amatorskiego, nikon zrobił nędzną namiastkę bezlusterkowców, za to sony, fuji i panasonic, olympus oferują obecnie sprzęt dorównujący lustrzankom, oczywiście w lustrzankach mamy model tez profesjonalne i wielki wybór obiektywów używanych, a tu bezlusterkowce kuleją mocno cenowo.
  • Poziom 38  
    Sony sprawia na mnie wrażenie awanturnika, który przy pomocy efektów specjalnych chce uwieść klienta. Kiedyś miał świetne kineskopy "Trynitron" i polecałem wszystkim znajomym tę firmę bo sam kupiłem TV, którego kineskop dotrwał do dnia dzisiejszego a dobiega już 20 lat. Okazało się, że we wszystkich kineskopach później wyprodukowanych do 5-ciu lat padły kineskopy. Teraz pozostawił wielu użytkowników ze szklarnią a nowych lustrzanek już nie produkuje. Ludzie psioczą i zmieniają system jak chcą się rozwijać. Canon natomiast sprawia wrażenie solidnego wyrobnika, na którym można polegać. Mam w domu i rodzinie wiele kompaktów, lustrzanek a nawet drukarek i wszyscy są z nich zadowoleni.