Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Inne] Gasnący Ekran w MacBook A1185

Weasel83 06 Lut 2016 13:24 588 2
  • #1 06 Lut 2016 13:24
    Weasel83
    Poziom 4  

Witam. Mam mały problem. Otóż posiadam Laptop wymieniony w temacie (MacBook A1185). Problem pojawia się przy włączaniu laptopa. Otóż przy włączeniu wszystko stratuje normalnie ale gdy dochodzi do szarej planszy z jabłkiem ekran momentalnie gaśnie. Laptop działa cały czas nie wyłącza się ale ekran jet czarny (aby zaczął działać poprawnie muszę rozjaśnić i przyciemnić ekran kilkakrotnie) ten zabieg działa na chwilę bo zaraz jak tylko ekran zacznie działać jak powinien momentalnie po 2-3 sekundach robi się znów czarny. Próbowałem tez restartować laptopa. Laptop zaczyna działać normalnie po jakimś czasie. Po dłuższym używaniu gdy już "zaskoczy" i wyłączeniu go dajmy na to na noc i włączeniu na drugi dzień problem pojawia się na nowo. To samo dzieje sie gdy zamykana jest tylko sama klapka laptopa a komputer wchodzi w stan uśpienia. Nie mam pojęcia co to może być, a jak dawałem do serwisu facet powiedział mi że on nie jest w stanie sprawdzić co to jest bo to jest "Apple"

1 2
  • #2 06 Lut 2016 16:10
    koli84
    Poziom 13  

Spróbuj na początek reset PRAM i SMC.
    Jeżeli nie jest to uszkodzenie trwałe, powinno pomóc.
    W każdym bądź razie napewno nie zaszkodzi.

W PRAM przechowywane są określone ustawienia systemu OS X między innymi takie jak:
    wybrany dysk startowy
    rozdzielczość ekranu
    poziom głośności
    strefa czasowa
    region DVD
    Wyłącz Maca.
    Znajdź na klawiaturze klawisze: Option, Command (⌘), P oraz R.
    Włącz Maca.
    Natychmiast naciśnij i przytrzymaj klawisze Option-Command-P-R (należy nacisnąć tę kombinację zanim pojawi się szary ekran). Trzymaj wciśnięte klawisze aż Mac automatycznie uruchomi się jeszcze raz (sygnał uruchamiania będzie słychać po raz drugi).
    Puść klawisze.

Kontroler SMC odpowiada między innymi za:
    Reakcję na naciśnięcie przycisku power
    Odpowiada za podświetlenie ekranu podczas zamykania/otwierania komputerów przenośnych Mac
    Zarządzanie baterią
    Zarządzanie temperaturą
    Czujnik gwałtownych ruchów SMS (Sudden Motion Sensor)
    Czujnik światła otoczenia
    Podświetlanie klawiatury
    Lampka stanu (SIL)
    Wskaźnik stanu baterii
    Wybór zewnętrznego (zamiast wewnętrznego) źródła wideo dla niektórych komputerów iMac

Resetowanie SMC w komputerze przenośnym Mac z baterią, którą możesz wyjąć

Wyłącz komputer
    Odłącz zasilanie jeśli jest podłączone
    Wyjmij baterię
    Wciśnij i przytrzymaj przycisk Power przez 5 sekund
    Puść przycisk Power
    Podłącz baterię i zasilacz
    Włącz komputer

Resetowanie SMC w komputerze przenośnym Mac z baterią, której nie możesz wyjąć

Wyłącz komputer
    Podłącz zasilacz jeśli nie jest podłączony.
    Na klawiaturze (wbudowanej) nasiśnij (po lewej stronie) w tym samym czasie Shift-Control-Option i przycisk Power.
    Puść wciśnięte przyciski
    Włącz komputer

Opis zapożyczony z myapple.pl, bo nie chciało mi się wszystkiego wklepywać ręcznie i opisywać:)

0
  • #3 15 Mar 2016 17:00
    Weasel83
    Poziom 4  

Niestety podana kombinacja nie odpowiada. Laptop sie nawet nie uruchamia ponownie tylko or razu sie robi ciemny ekran, zadnych dźwięków nie slychac poza tym ktory jest przy uruchamianiu

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo