Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Fiat Stilo - Diagnostyka czujnika parkowania

06 Feb 2016 13:42 2244 1
  • Level 13  
    Witam

Sprawa dotyczy oryginalnych czujników parkowania we Fiacie Stilo w wersji 3D z 2006 roku. Od jakiegoś czasu po wbiciu biegu wstecznego słyszę dźwięk ciągły z okolicy prawego, tylnego słupka, na desce pojawia się ostrzegawczy trójkąt, a na wyświetlaczu wielofunkcyjnym wyświetla się komunikat o wyłączeniu czujników parkowania. Program diagnostyczny wyrzuca błąd C1002:

Czujnik wewnętrzny (lewy tył) - powodem tego błędu jest fakt, że ECU odebrało nieprawidłowy sygnał z czujnika. Błąd jest obecnie aktywny. Podejmij stosowne działania aby usunąć usterkę. Kontrolka na desce została włączona przez ten błąd".

Dla potwierdzenia, wbiłem wsteczny na kluczyku w stacyjce w pozycji MAR i podstawiałem rękę pod czujniki parkowania. Faktycznie nie działa wewnętrzny lewy czujnik. Co ciekawe, po jego lekkim przyciśnięciu z brzęczyka centralki dochodzi ciągły pisk. Jak to interpretować? Kupować nowy czujnik, czy zainteresować się elektryką?
    Czy Twoje urządzenia IoT są bezpieczne? [Webinar 22.06.2021, g.9.00]. Zarejestruj się za darmo
  • Level 13  
    Czujnik wymieniłem na oryginał. Robota na 2-3 godziny, konieczny demontaż tylnego zderzaka. Póki co działa bez zarzutu. Zamykam.