Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Fiat Stilo - Diagnostyka czujnika parkowania

06 Lut 2016 13:42 1566 1
  • Poziom 13  
    Witam

Sprawa dotyczy oryginalnych czujników parkowania we Fiacie Stilo w wersji 3D z 2006 roku. Od jakiegoś czasu po wbiciu biegu wstecznego słyszę dźwięk ciągły z okolicy prawego, tylnego słupka, na desce pojawia się ostrzegawczy trójkąt, a na wyświetlaczu wielofunkcyjnym wyświetla się komunikat o wyłączeniu czujników parkowania. Program diagnostyczny wyrzuca błąd C1002:

Czujnik wewnętrzny (lewy tył) - powodem tego błędu jest fakt, że ECU odebrało nieprawidłowy sygnał z czujnika. Błąd jest obecnie aktywny. Podejmij stosowne działania aby usunąć usterkę. Kontrolka na desce została włączona przez ten błąd".

Dla potwierdzenia, wbiłem wsteczny na kluczyku w stacyjce w pozycji MAR i podstawiałem rękę pod czujniki parkowania. Faktycznie nie działa wewnętrzny lewy czujnik. Co ciekawe, po jego lekkim przyciśnięciu z brzęczyka centralki dochodzi ciągły pisk. Jak to interpretować? Kupować nowy czujnik, czy zainteresować się elektryką?
  • Poziom 13  
    Czujnik wymieniłem na oryginał. Robota na 2-3 godziny, konieczny demontaż tylnego zderzaka. Póki co działa bez zarzutu. Zamykam.