Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Serwerowe OpowieściSerwerowe Opowieści
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Słaba jakość obrazu po podłączeniu laptopa do TV przez HDMI

06 Lut 2016 14:36 6537 2
  • Poziom 8  
    Witam!
    Niedawno kupiłem laptopa Lenovo Z51-70. Laptop ten posiada dwie karty graficzne: Intel HD Graphics 5500 i Radeon R9 M375. System operacyjny jaki posiadam to Windows 10.

Mój problem polega na tym, że po podpięciu laptopa kablem HDMI do telewizora (Samung UE40H6400) obraz jest ziarnisty i niewyskalowany prawidłowo.
    W ustawieniach obrazu w TV mam wybrany rozmiar 16:9. Rozdzielczość w laptopie 1920x1080px.

Spędziłem już kilka godzin na przeglądaniu internetu w poszukiwaniu rozwiązania i nie znalazłem nic co by mi pomogło.

Pierwsze co zrobiłem to pobrałem najnowszą wersję sterowników i sporo grzebałem we właściwościach grafiki próbując rozwiązać problem.

Polepszenie jakości obrazu wyświetlanego na ekranie TV wraz z pozbyciem się probemu niewłaściwego skalowania nastąpiło przy zmniejszeniu rozdzielczości do 1680x1050px, ale i tak obraz jest brzydszy niż w poprzednim laptopie.

Podobny problem miałem w starym laptopie z tym, że na Windows 7 obraz był idealny, a na W8 i W10 ziarnisty. Nie jestem jednak pewien czy system ma tu coś do rzeczy.

Macie jakieś pomysły?
  • Serwerowe OpowieściSerwerowe Opowieści
  • Poziom 18  
    Jaką rozdzielczość ma ten telewizor ? Kabel sprawny na 100 % ?
  • Poziom 8  
    Kabel sprawny, bo na tym samym kablu jeszcze rano chodził stary laptop i jakość była nieporównywalnie lepsza.
    Przełączyłem również do drugiego gniazda HDMI w TV i bez zmian.
    Na forach większość pisała, że to wina niewłaściwych ustawień grafiki, ale próbowałem chyba wszystkiego.
    Rozdzielczość TV według specyfikacji to 1920x1080px.

Edit:
    Problem rozwiązany. Pomogła zmiana nazwy źródła w telewizorze z HDMI na PC.