Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Opel movano po włączeniu zapłonu dmuchawa działa na pełnej mocy

danio8522 06 Feb 2016 15:04 2118 7
Relpol
 • #1
  danio8522
  Level 12  
  Sprawdziłem wszystkie bezpieczniki i są ok. Regulacja odbywa się pokrętłem tak jakby potencjometrem. Koło wentylatora znajduje się regulator i przekaźnik pełnej mocy, problem polega na tym że nawet po odłączeniu opornicy z radiatorem i pokrętła regulującego obroty na przekaźnik pełnej mocy nadal przychodzi napięcie zasilające cewkę przekaźnika. Co tu się dzieje skąd dochodzi to napięcie zasilające cewkę przekaźnika?
  Opel movano po włączeniu zapłonu dmuchawa działa na pełnej mocy
 • Relpol
 • #2
  bodom
  Level 30  
  Typowo wentylatorem steruje czujnik temperatury płynu chłodniczego.
  Im wyższa temperatura to rezystancja czujnika maleje, przy zwartych przewodach w wiązce będzie 0 om i wentylator będzie na max.
 • #3
  danio8522
  Level 12  
  co ma wentylator chłodnicy do dmuchawy kabiny (piszesz żeby pisać ???) :|
 • #4
  bodom
  Level 30  
  Przepraszam, faktycznie kompletnie nie na temat...
  Zasugerowałem się tytułem posta, a nie jego treścią.
 • #5
  genek1000
  Level 35  
  Rocznik pojazdu ? Pisząc dmuchawa myślisz o wentylatorze nawiewu pod deską czy może wentylatorze nawiewu na kabinę który jest nad głową kierowcy ? Klimatyzacja jest ?
 • #6
  danio8522
  Level 12  
  rok to 2003 z klimą, jest tylko jeden wentylator, chciałbym aby ktoś odpowiedział mi na pytanie czy oprócz pokrętła, regulatora obrotów i przekaźnika który włącza max obroty jest jeszcze jakiś element odpowiedzialny za pracę wentylatora? Przekaźnik max obr jest ok, Co do regulatora obrotów to przychodzi do niego 12V dwoma przewodami i kolejnymi dwoma wychodzi do silnika pozostałe przewody do żółty cienki na którym pojawia się 12V po przekręceniu stacyjki a drugi to czarny na którym nie ma napięcia i nie ma on połączenia z masą Jednak nadal nie wiem skąd przychodzi napięcie na przekaźnik max obr. Mógłby ktoś wrzucić schemat instalacji, przdałby mi się bo mam problem jeszcze z kierunkowskazami
 • #8
  danio8522
  Level 12  
  Przekaźnik nie jest do max obrotów on tylko załącza zasilanie po włączeniu zapłonu. Powodem złej pracy był uszkodzony sterownik i pokrętła