Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Hp Pavilion DV7 - Latający ekran - w pionie oraz poziomie.

06 Lut 2016 18:05 471 4
  • Poziom 8  
    Cześć. Potrzebuję potwierdzenia, bo mi nie chcą uwierzyć. Posiadam HP Pavilion DV7 (nie znam dokładnych numerków) 17", i7, 4GB RAM. Problem jest w tym, że obraz na matrycy porusza się znacznie w pionie oraz nieznacznie w poziomie (skacze) po bokach pojawiają się tez paski na 1px, o różnej długości, dochodzące do 25% ekranu.

Pytanie brzmi tak: Problem tkwi w matrycy czy czymś innym?

Dzięki za pomoc. Pozdrawiam.
  • Pomocny post
    Poziom 27  
    Wygląda to na uszkodzenie matrycy, ale mogę się mylić. Problem może leżeć w grafice, taśmie matrycy lub w samej matrycy. Podstaw jakąś inną matrycę.
  • Poziom 8  
    Obraz po podłączeniu normalnego monitora ( telewizor - hdmi oraz monitor - vga ) działa normalnie więc karta graficzna chyba jest ok chociaż lapka nie rozbierałem i nic nie sprawdzałęm to wydaje mi się że gdyby byłą kopnięta to nie było by normalnego obrazu na innych urządzeniach.

Wg mnie jest to martyca i/lub paski od niej ale musze miec odpowiedź w 95% pewną bo sie założyłem z ojcem :D. Masz oczywiscie +
  • Pomocny post
    Spec od komputerów
    Na 97% matryca.
  • Poziom 8  
    Dzięki. Ide zatem po kase. Temat jeszcze na chwilkę zostawie. Może znajdzie sie jakiś ekspert. Pozdrawiam i miłego weekendu życzę.