Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sprężarka z agregatu chłodniczego - gdzie kupić pierścienie

tomek_wlkp 06 Lut 2016 18:46 891 4
  • #1 06 Lut 2016 18:46
    tomek_wlkp
    Poziom 15  

Witam szanowne grono, kolega poprosił mnie o pomoc w naprawie kompresora warsztatowego, popękały w nim pierścienie i nie wiemy gdzie takich szukać...
    Takie info podesłał mi znajomy: wymiary pierścienia , wysokość 2.4mm ,gr. starego 2mm . zamka brak (mogą się kręcić ) .4 sztuki na tłoku .
    Może ktoś z kolegów miał styczność z takim agregatem:
    Sprężarka z agregatu chłodniczego - gdzie kupić pierścienie Sprężarka z agregatu chłodniczego - gdzie kupić pierścienie Sprężarka z agregatu chłodniczego - gdzie kupić pierścienie Sprężarka z agregatu chłodniczego - gdzie kupić pierścienie Sprężarka z agregatu chłodniczego - gdzie kupić pierścienie

• #2 06 Lut 2016 18:54
    Sniezynka
    Poziom 23  

Witam,
    Na "aledrogo" można zamówić wykonanie pierścieni tłokowych.

• #3 06 Lut 2016 19:31
    101pawel
    Poziom 24  

Powinieneś zmierzyć średnicę zewnętrzną tłoka, potem poszukać marki samochodu lub maszyny mającej silnik z takimi tłokami. Potem już tylko szukanie na aukcji lub szrotach. Jak średnica zewnętrzna będzie pasować, to nawet gdyby wymiary przekroju pierścienia nie pasowały, to można z tego znaleźć wyjście: pierścień zbyt wysoki przeszlifować na magnesówce, a zbyt jeśli zbyt szeroki to przetoczyć rowek tłoka zwiększając głębokość. Oczywiście rowek tłoka można również poszerzyć. To nie są żadne cudaczne zabiegi, tak się to robi dla starych silników.
    Pozdrawiam

• #4 06 Lut 2016 21:55
    2711318
    Usunięty  
  • #5 06 Lut 2016 22:52
    landy13
    Poziom 28  

tomek_wlkp napisał:
    popękały w nim pierścienie i nie wiemy gdzie takich szukać...
    Zobacz w FPT Prima w Łodzi. Ok. 25 lat temu dorabiali mi tam pierścienie do nietypowego silnika. Firma znana i solidna. Jeśli sprężarka typowa, to mogą mieć od ręki.
    Jeśli się nie uda, to są też mniejsze firmy, np. ta. Ale jakość nie jest mi znana.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME