Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

UNITRA Amator 3 stereo - szum na obu kanałach

06 Lut 2016 19:28 1215 6
  • Poziom 2  
    Witam!

Od dnia dzisiejszego jestem szcześliwym posiadaczem UNITRA Amator 3 stereo zestawionego z kolumnami Tonsil ZGC 40-8-580

Urzadzenie sprawuje sie dobrze, ale w tle oprócz muzyki (używam go jako wzmacniacz sygnału z komputera/komórki) cały czas słychać jednostajny szum, który narasta wraz ze wzrostem głośności, ale nie zanika kiedy suwak głośności jest na dole skali. Szum zachowuje sie identycznie, kiedy na wejściu nic nie jest podpięte.

Moje pytanie - czy "ten typ tak ma" czy też można coś zdziałać w tym kierunku?
    Przeszukałem elektrodę ale chyba jeszcze nie pojawił sie nikt z podobnym problemem.

Pozdrawiam.
  • Poziom 27  
    Na poczatek schemat amatora:) jaka jest Twoja wiedza? czytania schematów?
  • Poziom 2  
    UNITRA Amator 3 stereo - szum na obu kanałach UNITRA Amator 3 stereo - szum na obu kanałach

Takie dwie połówki znalazłem na Elektrodzie.
    Myslę, że dam sobie radę. Lutownicy się nie boję, multimetr jest, oscyloskopu brak.
    co dalej? :)
  • Poziom 28  
    A odróżnisz szum od przydźwięku?
  • Poziom 2  
    Tak. Ale to nie brzmi jak przydźwięk - to jest jednostajne syczenie
  • Pomocny post
    Poziom 28  
    Jeśli daje go wzmacniacz to porównaj z innymi. Radykalna różnica na niekorzyść twojego powinna spowodować myślenie, że masz egzemplarz bardziej kultowy. Po głębszym wsłuchaniu się w ten szum, od razu rozumiałeś szczegóły kultu. Kultowy syk oznaczał, że kult jest z tobą (a nie przeciw tobie). Każda wojna z tą konstrukcją (zwłaszcza luzowanie śrub) spowoduje padnięcie stopni mocy -taki był przekaz podprogowy. Wtedy wymieniasz na coś współczesnego i masz co porównywać dalej. Auto Syrena było podobnie kultowe, dlatego jako przedmiot kultu stoi u sąsiada na trylinkach, a nie w hucie.
  • Poziom 40  
    Amator 3 nie szumi bardziej niż inne konstrukcje.

Wadliwy możne być UL1321; wystarczy przesunąć ma maksimum potencjometr balans - szum w danym kanale powinien zaniknąć