Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z Alarmem Toyota Carina E 93'

McRancor 19 Cze 2005 13:58 2889 7
  • #1 19 Cze 2005 13:58
    McRancor
    VIP Zasłużony dla elektroda

Witam!

Mam Toyotę opisaną wyżej i następujący problem, kiedyś jakiś fachowiec zamontował autoalarm. Używałem go ze trzy razy, raz żeby zatrzasnąć kluczyki ;) Niemiej nie w tym problem. Chodzi o to że jeżeli wcisne zamykanie drzwi (ze środka samochodu, przyciskiem, centralny zamek) to odcina mi na chwilę zapłon! Podejżewam że normalne to nie jest, jak przytrzymam chwile przycisk to auto zgaśnie. Myśle że fachowiec który montował alarm schrzanił mi instalację. Schemat instalacji do tej Toyoty należy do rzadkości, więc może podpowiecie mi gdzie zerknąć i czego szukać? Albo może ktoś miałby takowy schemat?

0 7
  • Pomocny post
    #2 19 Cze 2005 16:21
    wloc
    Spec od samochodów

ale jaki alarm ci zalozyl moze zalaczajacy sie na impulsy zamka

0
  • #3 19 Cze 2005 16:32
    McRancor

Alarm na pilota, Cassini, tyle o nim wiem, no i wiem że choćby alarm był niewiadomo jaki, to jest w nim coś nie tak skoro nie moge zamknąć drzwi w czasie jazdy, bo mi auto gaśnie!

0
  • #4 19 Cze 2005 22:21
    wloc
    Spec od samochodów

no to napewno cos skrzanil

0
  • Pomocny post
    #5 19 Cze 2005 22:34
    and.aj
    Poziom 2  

Fachowiec poszedł na łatwiznę i podpiął przekaźnik z odcięciem zapłonu do centralki lub sterownika centralnego zamka.Powinieneś prześledzić gdzie jest ten przekażnik i odłączyć go.Takie jest moje zdanie ale mogę się mylić.

0
  • #6 19 Cze 2005 22:59
    McRancor

Też tak myśle, problem z tym że nie mam bladego pojęcia gdzie ta centralka może być, generalnie wiem o co chodzi, ale jak próbowałem znaleźć cetralke od alarmu to tylko się ubrudziłem, ale mimo wszystko fajnie by było jak by ktoś schemacik od tego autka wrzucił, bo bym jeszcze podgrzewane lusterka doinstalował, bo mam wkłady i normalnie w tym samochodzie była taka opcja

0
  • Pomocny post
    #7 20 Cze 2005 21:37
    and.aj
    Poziom 2  

Nie posiadam schematu.....przykro mi.Wracając do tematu próbowałeś znaleźć centralkę "ze słuchu "tzn. ktoś musi wciskać przyciski w pilocie a ty musisz nasłuchiwać gdzie "pykają" przekaźniki.Może to wyda się śmieszne ale ta metoda sprawdziła mi się kilka razy gdy naprawiałem "dzikie alarmy"(nieznane centralki).Co do lusterek - może podłącz je pod ogrzewanie tylnej szyby.Wydaje mi się że to jest dobre rozwiązanie.

0
  • #8 20 Cze 2005 22:00
    McRancor

Zakupiłem książkę o tej Toyocie, tam jest schemat instalki i jeszcze jakieś inne pierdoły. Alarm znajdę i delikatnie mówiąc "odinstaluje" Bo w karierze tego auta były przez niego same kłopoty (chociaż działa niezawodnie). Z lusterkami pomysł dobry, zwłaszcza że przekaźnik od tylnej szyby jest gdzieś w okolicach kierownicy, tak na słuch wnioskuję. Co do lokalizacji alarmu, nie da się - po tym jak włożyłem łep pod maskę i nacisnąłem przycisk, zorientowałem się że alarm dość głośnio się załącza i wyłącza, także jeszcze za wiele nie słysze, ale lekaż powiedział (napisał) że to przejściowe ;)

0