Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Inne - Fabryczne radio a nagrywanie cd z muzyką.

06 Feb 2016 23:06 1569 2
  • Level 2  
    Witam!

Wiem, że to nie jest w tematyce na to forum ale może ktoś będzie wiedział i pomoże w sprawie :|

Chodzi mi o nagrywanie płyt cd z muzyką do radia samochodowego Toyota Corolla Wagon 2004 rok produkcji. Chciałbym nagrać utwory w jak najlepszej jakości :wink: w formatach typu(mp3,wav,flac) ale mam kilka problemów bo radio nie czyta mi płyt nagrywanych jako CD-Audio sony CD-R(x10) i esperanza CD-RW(x4). Myślę, że to najprawdopodobniej wina typu płyty cd plus lub minus - (nie wiem jak je rozróżnić CD-R) ewentualnie prędkości nagrywania - czytałem że optymalnie to jak najwolniej x2,x4,x8. Dodam że oryginalne płyty cd chodzą bez problemów.

Jak nagrać dobrze by nie uszkodzić radia? - serwis jest raczej drogi.
    Jakich producentów CD polecacie?
  • Moderator of CarAudio
    Vladimir10 wrote:
    Myślę, że to najprawdopodobniej wina typu płyty cd plus lub minus - (nie wiem jak je rozróżnić CD-R)

To w płytach DVD były "+" i "-" , a w CDR nie ma tego. Jeśli ori płyty chodzą, a nagrywane już nie, to może laser jest tylko brudny lub ma już dość, wszak od 2004r minęło już sporo czasu i płyt ;)
    Vladimir10 wrote:
    Chciałbym nagrać utwory w jak najlepszej jakości w formatach typu(mp3,wav,flac)

To tajemnicze (nie podałeś modelu) radio czyta w ogóle Mp3 ? Flac i Wav na bank nie czyta, bo jak chcesz to nagrać na płytę? Masz braki wiedzy na ten temat, więc może czas samemu "pogooglować"?
  • Level 2  
    Faktycznie mój błąd nie podałem radio nie czyta mp3. Dodam że nagrywając płyty programem Nero miałem możliwość nagrania w prędkości najniższej (x10) dla cd-r a dla cd-rw (x4) po włożeniu poszczególnych płyt do napędu :/ Formaty takie jak mp3, wav, flac nero skompresuje do cd audio :) a z tymi + i - na DVD-R spotkałem się z tym ale na CD-R właśnie nie wiec coś mi się nie zgadzało :-?