Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Telewizor z tunerem satelitarnym a NC+

sanfran 07 Lut 2016 00:51 1647 16
  • #1 07 Lut 2016 00:51
    sanfran
    Poziom 36  

Nastał dzień, ze trzeba było zmienić telewizor. Nowy sprzęt oprócz wejścia tv naziemnej ma jeszcze wejście anteny satelitarnej. Jaka jest możliwość korzystania z pakietu płatnych kanałow telewizyjnych bez korzystania z dekodera - chodzi mi o umieszczenie karty abonenta bezpośrednio w telewizorze (jest tam taki specjalny moduł CL) czy któraś z polskich platform telewizyjnych stosuje coś takiego czy tylko w pakiecie z dekoderem?

Telewizor potrafi nagrywać programy, ma time-shift (po podłączeniu zewnetrznego dysku USB), wiec posiadanie dekodera nie przynosi wymiernych korzyści. No poza jednym, tv ma tylko jedno wyjście na LNB, co w pewnych przypadkach będzie uniemożliwiało jednoczesne oglądanie i nagrywanie, ale to mogę przeboleć.

0 16
  • Sklep HeluKabel
  • Pomocny post
    #2 07 Lut 2016 01:18
    JEDD
    Poziom 29  

nc+ ma swoje moduły CAM. Nie wiadomo czy Twój TV jest obsługiwany. Mój brat ma jakiegoś Samsunga 55'' i CAM od NC+ i wszystko działa jak trzeba.

Dodano po 7 [minuty]:

Model TV to 55ES6800

0
  • #3 07 Lut 2016 01:21
    sanfran
    Poziom 36  

Jest to w miarę nowy model wiec powinien być obsługiwany. Model to samsung JU6510. W instrukcji sprzętu jest napisane, że wbudowany COMMON INTERFACE obsługuje karty Cl i Cl+. Muszę teraz w takim razie porozmawiać z operatorem jak to zrobić.

1
  • Sklep HeluKabel
  • #8 07 Lut 2016 15:35
    sanfran
    Poziom 36  

Na infolini NC+ powiedzieli, że moduł mogę sobie kupić na wolnym rynku (czytaj: portalu aukcyjnym). Postanowiłem zainwestować kilka funtów i zamówiłem moduł COMAX. Za dwa tygodnie (jak wrócę ze zmiany na platformie wiertniczej) postaram się poskładać to wszystko do kupy, przełożyć kartę z dekodera do modułu, pokonfigurowac i napiszę, co z tego wyszło.

0
  • #9 07 Lut 2016 16:16
    mihal2002
    Poziom 43  

sanfran napisał:
    Na infolini NC+ powiedzieli, że moduł mogę sobie kupić na wolnym rynku

Powodzenia. Wiesz co to parowanie karty?
    sanfran napisał:
    przełożyć kartę z dekodera do modułu

??? Może podasz jaki posiadasz dekoder bo pewnie nie wiesz jaką masz kartę.

Dodano po 1 [minuty]:

JEDD napisał:
    OK, na stronie nie widzę już tej oferty

Co to znaczy to OK.
    Od kilku lat nie ma w ofercie modułu.

Dodano po 23 [minuty]:

sanfran napisał:
    moduł COMAX

A co to?

0
  • #10 07 Lut 2016 16:38
    sanfran
    Poziom 36  

Dlatego napisałem, ze mogę zainwestować i zobaczyć co z tego wyjdzie.
    Jeśli karta z dekodera nie podejdzie do modułu COMAX (wujek Google powie co to jest) to odczekam do końca umowy - już wkrótce - i rozejrzę się za czymś co mi bardziej pasuje.
    Już mi nie zależy na super ofercie polskiego operatora tylko raczej na czymś bardziej podstawowym; Amazon Prime czy Netflix daja się odtwarzać bezpośrednio na TV w formacie UHD a dzięki projektowi Digital Scotland w mojej wiosce mam połączenie światłowodowe ze światem i na przepustowość internetu nie narzekam.

Przy okazji taka uwaga, nawet jeśli TV (czy konsola na której odtwarzamy treści Video z sieci np XBOX) ma WiFi to radzę podłączyć go bezpośrednio kablem do routera/switcha. WiFi działa jak hub w trybie smiplex i wystarczy, że jakieś urządzenie wymusi tryb o niższej przepustowości (np telefon zostawiony w samochodzie w garażu) to sieć w całym domu poleci na pysk.

0
  • #12 07 Lut 2016 17:11
    sanfran
    Poziom 36  

Odpowiedź na to pytanie za dwa tygodnie - z powodu jak napisałem.
    Przy okazji, jeśli ktoś się popełni pomyłkę i napisze COMAX zamiast CONAX - to zamiast zadawać nic nie wnoszące pytania typu >> CO TO JEST .... << to bardzo proszę w zamian o wskazanie błędu. Zwłaszcza laikowi, który próbuje się rozeznać w temacie.

0
  • #13 07 Lut 2016 21:34
    _kli_
    Poziom 33  

mihal2002 napisał:
    CP prawdopodobnie ma w ofercie

Ma - przed paroma dniami montowałem i aktywowałem w Samsung UE48J6370
    Moduł CAM CI+ Cyfrowy Polsat. Można go mieć już od umowy za 19,90 zł.
    Ofertę na kartę nc+ z modułem można jeszcze dostać w niektórych sklepach internetowych, np tutaj.
    W obydwu wypadkach karty są sparowane z modułem.

0
  • #15 07 Lut 2016 21:47
    _kli_
    Poziom 33  

Oczywiście - jest to oferta bez umowy. Wspomniałem o niej, bo ...

sanfran napisał:
    odczekam do końca umowy - już wkrótce - i rozejrzę się za czymś co mi bardziej pasuje

0
  • #16 27 Lut 2016 21:49
    sanfran
    Poziom 36  

Po poskładaniu tego wszystkiego do kupy i uruchomieniu modułu satelitarnego telewizor rozpoczął wyszukiwanie kanałow. Wyszukał ich bardzo dużo. Kanały takie jak TVP, Discovery, NG były odblokowane, natomiast nie chciał pokazać Canal+ czy HBO na które mam subskrypcje.
    Tak wiec stwierdzenie, ze moduł zupełnie nie zaakceptuje mojej karty okazały się nietrafne.

Będę to jeszcze sprawdzał, ale może trochę pózniej - ale jak na razie wychodzi na to, ze używanie oddzielnego dekodera jest wygodniejsze.

0