Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

GDN13/30 obluzowane nity łączące kosz z magnesem.

flubber.trip 07 Lut 2016 10:54 459 12
  • #1 07 Lut 2016 10:54
    flubber.trip
    Poziom 27  

Jak w temacie. Kolumna w której był zamontowany ten głośnik spadła z ponad 3 metrów. Jedyne uszkodzenia to obity róg obudowy i oderwany lekko magnes od kosza. Magnes całkiem nie odpadł, tylko puściły 2 z 4 nitów, łączących kosz z nabiegunnikiem magnesu. Udało mi się, po wyjęciu całego układu drgającego, wcisnąć kosz na te nity, lecz teraz jest na nich minimalny luz, który na pewno da o sobie znać, gdybym teraz skleił głośnik.
    Jakieś propozycję jak tą usterkę usunąć? Nie będę walił młotkiem po nitach, bo na pewno pokruszę ferryt, może jakiś klej 2 składnikowy? GDN13/30 obluzowane nity łączące kosz z magnesem. GDN13/30 obluzowane nity łączące kosz z magnesem. GDN13/30 obluzowane nity łączące kosz z magnesem.

• #2 07 Lut 2016 12:02
    Sanjose
    Poziom 25  

A co z pierścieniami ferrytowymi? Na fotce widać że też się scentrowały, więc pewnie są odklejone. Chyba że tak było przed wypadkiem.

• #3 07 Lut 2016 12:05
    flubber.trip
    Poziom 27  

Perścień zewnętrzny jest tak przyklejony fabrycznie. Kosz i wszystko inne w głośniku jest ok, tylko te 2 nity puściły.

• #4 07 Lut 2016 12:23
    398216 Usunięty
    Poziom 43  

Walić może nie koniecznie, ale delikatnie i z wyczuciem - można spróbować. Co prawda zajmie to znacznie więcej czasu, ale jest to według mnie jedyna metoda na uratowanie tego głośnika.

• #5 07 Lut 2016 12:29
    Sanjose
    Poziom 25  

Coś mi się wydaje że te nity są rozbijane za pomocą prasy. Tylko skąd coś takiego wytrzasnąć?

Ewentualnie, nawiercić gwinty w pustych miejscach na magnesie i skręcić to śrubami.
    Tylko czy ferryt nie pęknie? Trzeba by było użyć bardzo małego nacisku podczas wiercenia.

Ryzyko jest duże, ja bym się nie podjął czegoś takiego, tylko bym szukał nowego głośnika, a z tego zachował bym ocalałe części.

Lub...

Twoja propozycja z klejem jest najlepszym rozwiązaniem, ten głośnik nie jest olbrzymi.

• #6 07 Lut 2016 13:15
    398216 Usunięty
    Poziom 43  

Sanjose napisał:
    Coś mi się wydaje że te nity są rozbijane za pomocą prasy.
    Dobrze Ci się wydaje. Z tym, że nitowanie następuje PRZED przyklejeniem magnesów (nituje się kosz z górną częścią nabiegunnika).

• #7 07 Lut 2016 13:44
    flubber.trip
    Poziom 27  

Będę musiał kleić, klej epoksydowy mam. Nowego takiego nie zdobędę, to jest GDN13/30/15, eksportowa wersja dla denona.

• #8 07 Lut 2016 14:20
    398216 Usunięty
    Poziom 43  

flubber.trip napisał:
    Będę musiał kleić, klej epoksydowy mam.
    Powierzchnie trzeba przedtem odtłuścić (może być denaturat, lub czysty aceton) i uważać z ilością kleju - żeby nie dostał się do szczeliny magnetycznej.

• #9 07 Lut 2016 14:21
    wkj
    Poziom 34  

Nie musi być epoksyd, ale nada się. Jak nie czujesz się na siłach nie rozklepuj nitów, sklej to i będzie dobrze. Smaruj nie tylko miejsce styku kosza z jarzmem ale po dociśnięciu daj warstwę w miejsce gdzie oba te elementy się schodzą.

• #10 07 Lut 2016 19:25
    flubber.trip
    Poziom 27  

Udało się przykleić kosz, głośnik już poskładany, gra jak należy :)

• #11 07 Lut 2016 19:34
    wkj
    Poziom 34  

Kawał głośnika z niezłym ukł. magnetycznym. Nie co dzień zestawy spadają z wysokości - ale to wypadek ekstremalny.

• #12 07 Lut 2016 19:51
    398216 Usunięty
    Poziom 43  

flubber.trip napisał:
    Udało się przykleić kosz, głośnik już poskładany, gra jak należy
    Szybszy od przeciągu... ;)
    Masz pewność, ze klej związał na 100%? Bo jak nie, lepiej na razie uważać.

• #13 07 Lut 2016 19:58
    flubber.trip
    Poziom 27  

Wiem o tym że klej nie związał całkowicie, pełną moc (wychylenie) będę mógł sprawdzić najprędzej jutro.
    Co do szybkości, mam wprawę w składaniu głośników i zajmuje mi to w sumie parę minut, jeśli mam wszystko przygotowane.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME