Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Fuji S602 Coś nie tak ze zdjęciami

barjammm 19 Cze 2005 14:32 711 0
  • #1 19 Cze 2005 14:32
    barjammm
    Poziom 14  

Witam!
    Mam taki aparacik. Działa wszystko z wyjątkiem toru foto/video. Otóż Podgląd na wyświetlaczach jest bez synchronizacji. Nie ma kolorów, boki są postrzępione, widać część treści obrazu, jednak nie da się rozróżnić co jest co (widać jaśniejsze i ciemniejsze plamy) Dużo lepiej jest z obrazami mającymi poziome linie (np żaluzje), jednak coś co ma pionowe linie staje się bezkształtną plamą. Tak też wychodzą filmy (nagrywa się dokładnie to co widać na podgląsdzie. Dużo gorzej jest ze zdjęciami. Otóż wychodzi różowa plama z zielonym pasem po lewej stronie. Wszystko to bez synchronizacji w poziomie. Widać część treści obrazu na górze zdjęcia ale tak jak na podglądzie - bez wyraźnych kontórów. Nie ma znaczenia na jakim czasie i przesłonie robie zdjęcia. Dopiero przy ustawieniu czasu na 1/2000s zdjęcia wychodzą szare i bez treści.
    Aparat rozkręciłem, przedmuchałem, posprawdzałem wszystkie styki, posprawdzałem pod kątem zimnych lutów ale nic to nie dało. Co może być tego przyczyną? Raczej wykluczam matrycę, bo jednak treść obrazu widać na podglądzie (przynajmniej częściowo). Moje podejrzenie padło na układ CXA..... firmy Sony który w nim siedi. Kiedyś czytałem sporo o układzie CXA 2043 (??? chyba tak to było???) w monitorach 21" Sony Trynitron i wiem że on często padał powodując utratę synchronizacji. Tu co prawda jest inny, ale też CXA i już mnie ciarki przechodzą. Co jeszcze może być nie tak?
    Z góry dzięki za wszelką pomoc
    Pozdrawiam

W załączniku zamieszczam zdjęcie zrobione przez ten aparat. Wszystki wychodzą mniej więcej tak. Różnice są jedynie na samej górze i na samym dole, natomiast ta rozowa plama i zielony pas jest zawsze w tym samym miejscu i tylko raz jest jasniejszy a raz ciemniejszy.

0 0