Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podzielenie neostrady WLAN

19 Cze 2005 14:37 1080 6
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 12  
    witam!!musisz postawic router na kompie i miec go wlaczonego caly czas i oczywiscie odpowiednie oprogramowanie..sa modemy z routerami na 4 klientow no i mozesz dolozyc do tego jeszcze nenager pasma i switcha i wenagerem dzielic lacze.jest wiele sposobow zalezy od kasy.pozdro!!
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Rozwiazan jest wiele z kompem jako router i nie , ale to najlepsze wyjscie bo sciagacze zawsze sie pojawia, i w zasadzie jest tez tanie, wada tylko ze komp wiecej pobiera energii itd :) a jak nie to prosty router z ap jest ich sporo i na tym forum bylo o tym setki razy "szukaj" opcja, mozna tez odrazu router z modem i ap dostac
  • Poziom 11  
    A mogłby ktoś podać nazwe lub odnośnik do routera z modemem i ap?Z gory wielkie dzęki,nie jestem leniwy tylko śmigam po sieci cały dzień czytamczytam az dotarłem tu i juz nie mam sił szukać.Pozdrawiam
  • Poziom 11  
    Cholera to chyba juz ze zmęczenia było:) wczoraj sie nie określiłem dostateczie że chodzi mi o AP Radiowy z modemem DSL i routeram oraz switchem na kilka portów.Jeszcze jedno czy mogłby mi ktoś doradzić czy wziąć Neo. czy lepiej DSL bo ponoć z neo są problemy a DSL to usłóga najodpowiedniejsza do sici,co mam zrobić,z góry wielki dzęki za odp.pozdr.
  • Poziom 33  
    No to przed wyborem routera z AP musisz wiedzieć jakie łacze bedziesz miał. Jeśli masz tylko warunki, to DSL będzie lepszy. Przede wszystkim ma stałe IP, co pozwala na większą kontrolę tego co się dzieje oraz pozwala na postawienie bezproblemowo pewnych usług (np. www, mail itp), co często się przydaje.

Jeśli chodzi o sprzęt:
    Dla DSL'a można się zastanowić nad urządzeniem Linksys WRT54G
    Dla Neostrady można się zastanowić nad urządzeniem Linksys WAG354G

P.S.
    Cytat:
    [...]chodzi mi o AP Radiowy z modemem DS[...]

Chyba modemem ADSL - to dość istotna różnica ;)