Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zakup BMW x3 - diesel czy benzyna?

maxpac4321 07 Lut 2016 13:35 7995 13
  • #1 07 Lut 2016 13:35
    maxpac4321
    Poziom 9  

Witam serdecznie mam w planie zakupic BMW x3 I nie wiem z jakim silnikiem,ktos jest moze uzytkownikiem diesla I bezyny prosze o opinie wady zalety I usterki.

0 13
  • #2 07 Lut 2016 14:28
    Kune
    Poziom 23  

No to chyba zależy też od budżetu. 2.0d kosztuje dużo mniej niż 3.5d, utrzymanie też inne i spalanie.
    Moim zdaniem optymalny do tego samochodu jest 3.0d. Ryzyko, jak w każdym nowym dieslu wtryski (6x), dwumas/automat, turbo, egr etc. Ogolnie silnik sam w sobie jest bardzo wytrzymały.
    2.0d, to teraz zależy który? Ja mam w e60 lci N47 (177 koni) i ogólnie super silnik, mało pali, dobrze jedzie, ZERO problemów - ważne tylko żeby dbać o rozrząd, lub go wymienić - BMW ma akcje serwisową i jeśli obejmuje Twoje auto, to wymienią go za darmo jeśli zachodzi taka potrzeba.
    3.5d to tak na prawde 3.0 na biturbo. Na prawdę mocny silnik, dobrze to jedzie, ale koszty utrzymania rosną.

Benzyny, które są bez wodotrysków (czyli np. M54) są ok, poza wzmożonym apetytem na olej, ale da się to stosunkowo niskimi kosztami usunąć, a 230 koni już jakoś jedzie. Nowsze silniki mają więcej mocy, ale też niestety są dużo bardziej skomplikowane (valvetronic, wtrysk bezposredni) więc mogą sprawiać trochę wiecej problemów.

O jaki budżet chodzi? Bo X3 można kupić za 25 i za 70, zależnie od rocznika i silnika.
    Ogólnie BMW to nie jest tanie auto w utrzymaniu, jak przesiadasz się z Astry czy Golfa to możesz być trochę zaskoczony. Kwestia estetyki to indywidualna sprawa, dla mnie to szpetne auto, tak samo jak X1. Może Outlander II? To na prawdę fajne auto.

0
  • #3 07 Lut 2016 15:26
    maxpac4321
    Poziom 9  

OK do kwoty 35 tys.

1
  • #4 07 Lut 2016 17:43
    DJ ANNUS
    Poziom 31  

Na pewno chcesz x3?
    Wiesz że to nie tanie auto w naprawach, masz kogoś znajomego kto ma to g........ ?
    :O-3-3<

0
  • #5 07 Lut 2016 19:20
    Kune
    Poziom 23  

DJ ANNUS napisał:
    Na pewno chcesz x3?
    Wiesz że to nie tanie auto w naprawach, masz kogoś znajomego kto ma to g........ ?

To słuchamy, co jest gównianego w X3, czego nie ma w innym SUVie porównywalnej klasy? To ze BMW ma drozsze częsci to trochę oczywiste. Jestem ciekaw, bo niby wszyscy, wszystko wiedzą, a podejrzewam, że nigdy nie mieli, BA! nawet nie jechali takim autem, więc mam nadzieje, że w tym przypadku jest inaczej.

0
  • #6 07 Lut 2016 19:55
    DJ ANNUS
    Poziom 31  

Kune napisał:
    Jestem ciekaw, bo niby wszyscy, wszystko wiedzą, a podejrzewam, że nigdy nie mieli

A skąd , nawet jakbyś mi go dał za free to bym go nie wziął.
    X3-- nawet śmiesznie się pisze, naprawiam od 2006 r jak gość z okolicy sobie to kupił.
    Teraz różne łebki sobie to kupują bo są tanie , ksenony, skrzynia, stopione tłoki od zepsutych wtrysków, napęd, naprawy powypadkowe to wszystko robi ocenę.
    Sam bym wybrał coś z hundaya albo toyote albo volvo.
    A jak już chcesz bmw to se 5 ufunduj.

0
  • #7 07 Lut 2016 19:56
    maxpac4321
    Poziom 9  

Nie mam nikogo z takim autem.ale na zdrowy umysl czy chcial bym bmw jak by mine Nie bylo stac na naprawy ☺ dzieki za podpowiedz wybiore sie ha dniach ogladnac x3 ☺

0
  • #8 07 Lut 2016 20:00
    DJ ANNUS
    Poziom 31  

To ok , tylko przed kupnem porządnie pojezdzij nim, wjedź na łąke zobacz czy napęd nie szarpie, czy kesnony tak samo świecą , czy klima działa, Zobacz czy przy ostrym przyśpieszaniu czy nie zostawia ścieżki dymu za sobą.

0
  • #9 07 Lut 2016 20:24
    Kune
    Poziom 23  

DJ ANNUS napisał:
    X3-- nawet śmiesznie się pisze, naprawiam od 2006 r jak gość z okolicy sobie to kupił.
    Teraz różne łebki sobie to kupują bo są tanie , ksenony, skrzynia, stopione tłoki od zepsutych wtrysków, napęd, naprawy powypadkowe to wszystko robi ocenę.

Rozumiem, ale to wszystko co wymieniasz dotyczy prawie każdego auta dostępnego na rynku, dlatego pytam o typowe słabości tego modelu bo:
    - różne żarniki to chyba mały problem
    - skrzynia automatyczna, niestety ma to do siebie, że przy pewnym przebiegu (przeważnie ponad 200kkm) wymaga rewizji i mniejszej lub wiekszej naprawy
    - zużyte wtryski to także nie jest wina samochodu
    - naprawy powypadkowe to kwestia staranności w dokonaniu tej naprawy, nie jest to problem modelu, tylko egzemplarza.

Więc wracając do tematu, bo pewnie z 80% aut będzie miało ten motor:
    - przy N47 (2.0d) zwróć uwagę czy rozrząd był wymieniony, jesli nie to sprawdź czy auto podlega akcji serwisowej
    - M47 (2.0d) to starszy silnik, znany z E46 - 150 koni. Dużo informacji znajdziesz na internecie, problemem na pewno są klapy w kolektorze ssacym i delikatny układ wtryskowy.

Niestety nie mam teraz za wiele czasu przyglądać się konkretnym egzemplarzom. Jakie silniki masz do wyboru? Co bierzesz pod uwage?
    Oczywiście sprawdź przy zakupie stan napędów, oraz silnika, ze względu na dość duży przebieg. Szukaj auta z dobra historią serwisową, nawet kosztem przebiegu. Naprawami blacharskimi nie ma co się przejmować, chyba że było to coś poważniejszego lub jest to wykonane niestarannie.

0
  • #10 07 Lut 2016 20:41
    maxpac4321
    Poziom 9  

Jeszcze nie wiem Jaki silnik ogladne,przebywam w niemczech takze tu bede szukal.napisze pojade sie przejechac zobaczyc,ale jakis wiekszy raczej silnik bedzie.

0
  • #11 08 Lut 2016 00:06
    kakibara
    Poziom 27  

x3 2.0d 150 km to jest minimum, najlepiej 3.0 d, 3.0 pb, 4.4 pb na pb będzie drogo ale przyjemnie może być z sekwencja,
    musisz na pewno sprawdzić w serwisie napęd xdrive
    pękają kolektory,
    klapki kolektora lubią sobie wpaść do środeczka,
    w dieslu okolice 170 - 200 tyś km mogą pojawić się pierwsze oznaki dwumasy,
    zawieszenie bardzo wytrzymałe na oryginałach.
    u góry kolega proponuje coś z dalekiego wschodu - może i ma racje że taniej, i chyba w środku więcej miejsca - x3 jest strikte 4 osobowa w trasę, ale jeżeli ktoś się przejedzie klasą premium, ciężko będzie mu się przesiąść na np. . kia czy hund.
    automat jest GM jak się nie mylę.

0
  • #12 11 Lut 2016 00:23
    andrzej lukaszewicz
    Poziom 39  

Kune napisał:
    DJ ANNUS napisał:
    Na pewno chcesz x3?

To słuchamy, co jest gównianego w X3, czego nie ma w innym SUVie porównywalnej klasy? To ze BMW ma drozsze częsci to trochę oczywiste. Jestem ciekaw, bo niby wszyscy, wszystko wiedzą, a podejrzewam, że nigdy nie mieli, BA! nawet nie jechali takim autem, więc mam nadzieje, że w tym przypadku jest inaczej.

Nie jechałem x3, ale jechałem x5-ką i szału nie było. Nie wiem czym sie tu ludzie zachwycają. Ceny części i awaryjność tych wozów ( 10+) uważam za ponad przecietne, a na pewno nie współmierne w stosunku jakośc /cena.
    Na pewno można kupic coś bardziej komfortowego niż x3 za te same pieniądze.

0
  • #14 13 Lut 2016 23:55
    maxpac4321
    Poziom 9  

Bylem ogladalem x3 2,0 diesel auto OK ale za slabe I bylo zniszczone.ogolnie Bardzo fajnie sie jezdzi szukam 3,0.

0