Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zewnętrzna ładowarka do laptopa Samsung

jakubpuchatek 07 Lut 2016 15:10 333 1
  • #1 07 Lut 2016 15:10
    jakubpuchatek
    Poziom 1  

Witam,
    posiadam laptop "po przejściach" Samsung NP300E5C-A02-PL. Ma uszkodzone gniazdo zasilania (było już wymieniane) i mimo moich wszelkich prób ciągle coś tam nie łączy, a z powodu trudnego dostępu nie mogę tego porządnie zlutować. Postanowiłem zatem porzucić "bawienie" się z tym gniazdem i chcę zrobić zewnętrzną ładowarkę do baterii (bez pośrednictwa laptopa).

Mam ładowarkę do Samsunga i baterię. Czy pomiędzy tymi urządzeniami muszę tworzyć jakiś układ elektroniczny czy wystarczy tylko podłączyć +,- i masę?
    Jeśli ktoś mógłby mi podać objaśnienie pinów w baterii to również byłbym wdzięczny - Google niezbyt chce dać jasną i pewną odpowiedź.

Pozdrawiam

• #2 07 Lut 2016 20:33
    dzimi
    Moderator

jakubpuchatek napisał:
    Ma uszkodzone gniazdo zasilania (było już wymieniane) i mimo moich wszelkich prób ciągle coś tam nie łączy, a z powodu trudnego dostępu nie mogę tego porządnie zlutować.
    - to znaczy że było źle zamontowane i nieprawidłowo naprawione połączenia.
    jakubpuchatek napisał:
    Czy pomiędzy tymi urządzeniami muszę tworzyć jakiś układ elektroniczny czy wystarczy tylko podłączyć +,- i masę?
    - nie myślisz chyba że samo podłączenie zasilania spowoduje że będzie to działało?
    Spójrz na pierwszy lepszy schemat laptopa a dokładnie złącza bateryjnego. Nie zastanawia Cię czemu jest tam tyle pinów?

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME