Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Multimetr Fluke
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

UPC, MediaBox, Teleste - Regularny brak dostępu do internetu

ralfvip 07 Feb 2016 15:32 7620 75
    ralfvip
    Level 9  
    Witam,

Posiadam internet oraz tv od UPC.
    Ogólny schemat podłączenia urządzeń jest jak poniżej:

Problem jest taki, że regularnie mniej więcej co 3 miesiące mam problem z dostępem do internetu.

Wygląda to tak, że wszystko działa poprawnie, internet śmiga jak szalony, nic się nie tnie i nagle przychodzi taki moment, że jest brak dostępu do internetu. Dwie diody z czterech znajdujących się z lewej strony modemu z koloru niebieskiego zmieniają się na kolor zielony (w tym jedna miga). W rezultacie nie ma dostępu do internetu.

Już trzy razy wzywałem technika z UPC:

1. Technik stwierdził, że jest za słaby poziom sygnału. Wzmocnił więc go w skrzynce rozdzielczej na dole na klatce. Internet wrócił.

2. Technik stwierdził, że moc sygnału jest w porządku. Odłączył kabel od modemu coś tam zmierzył, podłączył z powrotem kabel do modemu i internet się pojawił. Technik nie był w stanie powiedzieć dlaczego.

3. Technik również tym razem stwierdził, że moc sygnału jest bardzo dobra. Odłączył kabel koncentryczny od rozgałęźnika. Po 3 minutach z powrotem podłączył kabel do rozgałęźnika. Internet wrócił. Na pytanie co było powodem braku internetu, technik stwierdził - cytuję: "rozgałęźnik się nasycił i trzeba było odłączyć od niego kabel koncentryczny na chwilę". Na pytanie co to znaczy "rozgałęźnik się nasycił" technik nie był w stanie mi tego wytłumaczyć.

Ostatnio ponownie nie miałem dostępu do internetu. Zatem odłączyłem kabel koncentryczny od rozgałęźnika i po chwili podłączyłem go z powrotem. Oczywiście internet wrócił.
    Nie mam zamiaru co trzy miesiące bawić się w odłączanie i podłączanie jakiegoś kabla. Tak nie powinno być!

Czy ktoś ma pomysł co jest nie tak? Co poprawić? Proszę o komentarze w tej sprawie. Za każdą pomoc z góry dziękuję.

Pozdrawiam
    Rafał
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
  • Multimetr Fluke
    Wojtaszek123
    Level 7  
    Zaklej kable w rozdzielczaczach taśmą izolacyjną dość mocno i powinno się naprawić. A tego internetu nie ma dokładnie co 3 miesiące czy coś około tego?
    ralfvip
    Level 9  
    Trudno powiedzieć czy dokładnie co 3 miesiące.
    Na pewno zdarza się to regularnie tak około co 3 miesiące.
    Wszystkie końcówki kabli koncentrycznych są zarobione profesjonalnie:
    UPC, MediaBox, Teleste - Regularny brak dostępu do internetu UPC, MediaBox, Teleste - Regularny brak dostępu do internetu
    Wojtaszek123 jak i gdzie dokładnie zakleić te kable w rozdzielaczach?
    Wojtaszek123
    Level 7  
    W takim wypadku połącz odrobinkę mocniej niż przy zwykłym podłączaniu i oklej to taśmą. Mam nadzieję, że to pomoże.
    ralfvip
    Level 9  
    Sprobuje tak zrobic.
    Bede wdzieczny za podsuniecie kolejnych pomyslow.
    User removed account
    Level 1  
    ralfvip
    Level 9  
    Downstream:

Upstream:

• Multimetr Fluke
    User removed account
    Level 1  
    ralfvip
    Level 9  
    W czym pomoże ta zwrotnica?
    User removed account
    Level 1  
    ralfvip
    Level 9  
    jurek.adam czy mógłbyś polecić dobry model tej zwrotnicy.
    Masz coś sprawdzonego?
    Najlepiej z tej firmy TELMOR.
    TAK. Modem jest w innym pomieszczeniu niż dekoder.
    User removed account
    Level 1  
    ralfvip
    Level 9  
    Tak zastanawiam sie czy w skrzynce rozdzielczej na klatce z ktorej idzie kabel koncentryczny do mojego mieszkania nie ma tam zwrotnicy?jarek.adam czy moglbys wrzucic schemat jak ma byc polaczona ta zwrotnica w moim ukladzie?
    User removed account
    Level 1  
    elektronik123456789
    Level 21  
    Zamiast pierwszego rozgałęźnika dałbym zwrotnice Telkom Telmor GMDF-354 z podwójnym wyjściem DATA i jednym wyjściem RTV. Jedyną wadą byłaby konieczność poprowadzenia do przyszłego TV oddzielnego przewodu.

Jeżeli Autor tematu chciałby wiedzieć, gdzie tanio kupić taką zwrotnicę niech da mi znać ;)

jurek.adam wrote:
    Zamiast Teleste nr 1 na wejściu dajemy zwrotnicę i do niej podłączamy dekoder oraz drugi kabel biegnący do Teleste nr 2

Wtedy przy użyciu zwrotnicy z jednym portem DATA ubije się funkcję VOD w dekoderze, a mając zwrotnicę z dwoma portami DATA przed nowym TV będzie trzeba dać tłumik kanału zwrotnego.
    User removed account
    Level 1  
    elektronik123456789
    Level 21  
    jurek.adam wrote:
    Zwrotnica powinna być na wejściu do mieszkania więc Telmor nie pasuje, bo jedyna warta uwagi seria to GMDF-35x, ale nie ma zwrotnicy z 2x DATA, a taką trzeba zastosować.

Dlatego poleciłem zwrotnicę z dwoma portami DATA plus RTV. Do jednego portu DATA można podłączyć dekoder, do drugiego albo Teleste i poprzez ten rozgałęźnik modem i TV z filtrem kanału zwrotnego, albo kaskadowo do portu DATA GMDF-354 kolejną zwrotnicę GMDF-353 i moim zdaniem powinno wszystko działać a moc upstream nawet by zmalała.

Oczywiście zbędne porty zakończyć teminatorami.
    User removed account
    Level 1  
    elektronik123456789
    Level 21  
    Spokojnie, nie mam tego Telmora GMDF-354 aby komuś go sprzedawać lecz jedynie wiem gdzie można nabyć nawet około 200 sztuk tej zwrotnicy. Skoro to co napisałem jest złe to przepraszam, ale naprawdę mnie zastanawia gdzie popełniłem owy błąd :)
    User removed account
    Level 1  
    ralfvip
    Level 9  
    jurek.adam na początku pisałeś, że zwrotnica ma być zamiast teleste 1 (na wejściu), a teraz piszesz, że ma być zamiast teleste 2. hmm....
    User removed account
    Level 1  
    ralfvip
    Level 9  
    Witam ponownie.

Pojawil sie problem z internetem.
    Jakis czas bylo dobrze i ponownie brak internetu.

jurek.adam jak dobrze rozumiem idealna instalacja w moim przypadku byla by taka:
    - zamiast TELESTE nr 1 - zwrotnica z dwoma wyjsciami DATA
    - zamiast TELESTE nr 2 - rozgaleznik z filtrem kanalu zwrotnego z wyjsciami DATA i RTV

podlaczenie:
    - z TELESTE nr 1 z jednego wyjscia DATA kabel do dekodera
    - z TELESTE nr 1 z drugiego wyjscia DATA kabel do TELESTE nr 2
    - z TELESTE nr 2 kabel z wyjscia DATA do modemu UPC
    - z TELESTE nr 2 kabel z wyjscia RTV do planowanego TV

Dobrze to rozumiem?

Ze wzgledu na brak zwrotnicy TELMOR z dwom wyjsciami DATA zaproponowales ECO LINE+ ES-02+ (moze zostac moje TELESTE BSS2 ale ma gorsze parametry). Dalej zaproponowales TRIS-268EEN, ale moze tez byc TELMOR GMDF-353 (slabszy od TRISA).

Zatem wystarczy, ze w swojej obecnej instalacji zmienie TELESTE nr. 2 na GMDF-353 i internet bedzie dzialal poprawnie.
    User removed account
    Level 1  
    ralfvip
    Level 9  
    Mam rozne rozgalezniki TELMORA. Chcialbym je wykorzystac. Zrzuty jutro dodam. Jak wyglada ten filtr kanalu zwrotnego? Podasz linka tutaj?
    User removed account
    Level 1  
    ralfvip
    Level 9  
    Rozumiem ze ten GMDF-353 ma za zadanie odseparowac sygnal tv od internetu? W ktorym miejscu mam go podlaczyc?Zamiast Teleste nr.2? W tym wypadku bedzie separacja internetu od planowanego sygnalu Tv.
    A w jaki sposob bedzie odseparowany sygnal internetowy od istniejacego Tv?
    User removed account
    Level 1  
    ralfvip
    Level 9  
    Poniżej podsyłam screeny z modemu:

- kanał dosyłowy:

- kanał zwrotny:
    User removed account
    Level 1