Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Telewizor 50" do 3000zł

pellon 07 Lut 2016 16:14 543 4
  • #1 07 Lut 2016 16:14
    pellon
    Poziom 1  

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 4m x 8m
    2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 3-3.5m
    3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 2
    4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? głownie na wprost, ale dobra widoczność z boku też sie przyda
    5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? stać
    6. Jak słońce świeci w pokoju? z boku
    7. Jaki masz obecnie telewizor? nie mam
    8. Co chcemy aby telewizor posiadał? zależy mi, żeby bezproblemowe było podłączenie do internetu, korzystanie z platformy Netflix i innych serisow VOD, czasami film z usb, czasami konsola, zdjęcia z aparatu. Nie wiem czy warto inwestować w telewizor z Androidem, bo słyszałem, że system działa wolno i często się zawiesza. Czy lepszym rozwiązaniem jest dodatkowy smart box? Generalnie chciałbym coś bez większych udziwnień.
    9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? prawdopodobnie telewizja upc
    10.Jakie urządzenia? usb, konsola (xbox360/ps3), sporadycznie komputer, aparat
    11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? 2-3h
    12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? raczej blyszczącą, ale nie jest to ważne
    13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? różne, ale rzadko filmy akcji
    14. Czy zamierzasz serfować po internecie? raczej nie
    15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? Tak, 20%
    16. Preferencje co do marki? orientowałem się, ze warto zastanawiać się nad Panasonic/Sony
    17. Preferencje co do wielkości? około 50"
    18. Co Cię denerwuje w telewizorach? za dużo udziwnień
    19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? wieczorami
    20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 3000zł
    21. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne? nie orientuję się w ogóle w temacie, nie lubię 3d, ale chyba większość ma teraz 3d

Czy warto kupować telewizor z Androidem, czy lepiej zostać przy starym Firefox OS w Panasonicu?
    Poszukuję telewizora, który będzie nieskomplikowany, łatwy w obsłudze z intuicyjnym menu. Żeby nie było problemu z uruchomieniem filmów VOD, Netflix, TVNplayer.

Zastanawiałem się nad tymi modelami:
    Panasonic TX-50CS630E
    Philips 50PFH6550/88

Z góry dzięki za wszystkie porady!

• #2 07 Lut 2016 17:52
    zkepczynski
    Poziom 10  

A może LG 55lf652? IPS lepiej się sprawdzi przy oglądaniu "z boku" a cali i tak nie będzie za wiele przy takiej odległości...

• #3 08 Lut 2016 01:52
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Z tych zdecydowanie Philips bo ma lepsze skalowanie obrazu, znacznie lepsze podświetlenie matrycy, lepsze wyposażenie, ambilight, kalibrację gratis.
    Panasonic w tegorocznych modelach świeci słabo.

• #4 08 Lut 2016 10:03
    Svetherus
    Poziom 28  

LG 652v 55 cali, albo Samsung h6400 55 cali. Przy takim budżecie ale i takiej odległości w jakiej chcesz oglądać TV, to tak naprawdę tylko te dwa modele wchodzą w rachubę (a i tak delikatnie przekraczają budżet).

• Pomocny post
    #5 08 Lut 2016 22:55
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Philips obecnie ma lepsze wyposażenie, dostęp do zdecydowanie większej ilości atrakcyjnych aplikacji, a wkrótce będzie ich znacznie, znacznie więcej. Ale to akurat można dokupić , najważniejsza jest jakość obrazu i tu Philips zagra lepiej.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME