Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
IGE-XAOIGE-XAO
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

seat altea xl 2007 nie otwierające sie drzwi pasazera

07 Lut 2016 18:14 3924 12
  • Poziom 7  
    Witam wszystkich forumowiczow!
    posiadam seata alteę xl z 2007 roku i borykam sie z problemem nie otwierajacych sie drzwi pasazera.
    Drzwi otworzyc mozna jedynie od srodka ciagnac za klamke wewnetrzną.
    wymienilem zamek drzwi i nic nie pomoglo.
    Centralny (pilot) otwiera reszte drzwi bez problemu i zamyka wszystkie, wlacznie z drzwiami pasazera
    Moze ktos mial do czynienia z tym problemem?
    Prosze o pomoc !
  • IGE-XAOIGE-XAO
  • Poziom 38  
    Coś źle robisz skoro mówisz że od środka można otworzyć a od zewnątrz nie a czy słychać centralny w czasie otwieranie pilotem (słychać coś w okolicach zamka)? Jak nie słychać to masz brak sygnału na zamku sprawdź przelotkę między drzwiami a karoserią.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 7  
    linka wydaje się w porzadku , po otwarciu z wewnatrz i zamknieciu drzwi mozna je swobodnie otwierac, poprostu centralny nie otwiera ich z niewiadomych przyczyn...

Dodano po 7 [minuty]:

przy zamykaniu auta z pilota slychac bardzo wyraznie moment zamkniecia lecz przy probie otwarcia z pilota slychac tylko cichutkie cykniecie a podejrzewam ze odglos powinien byc tak samo intensywny jak przy zamykaniu ...zaraz sprawdze przelotke
  • IGE-XAOIGE-XAO
  • Poziom 38  
    Takie rzeczy jak zamek zawsze sprawdza się przed założeniem.
  • Poziom 7  
    sprawdzilem przelotke i wszystkie kable wygladaja ok... a jak moglbym sprawdzic zamek po jego wyjeciu?
  • Poziom 38  
    Ogólnie czy się zamyka teraz jeszcze probówką musisz sprawdzić sygnał otwierania z centralnego.
  • Poziom 7  
    a może jest ktos na tym forum kto zmagal sie z takim problemem i uporal sie z nim? moze ktos posiada schemat elektryczny centralnego zamka do omawianego modelu auta?
  • Poziom 7  
    silnik to 1.9 tdi 105 KM
  • Poziom 8  
    Witam.

Miałem ten sam problem. Wyjąłem zamek i go wypsikałem sprayem typu kontakt (mikrostyki). Po tym zabiegu otwiera sie od zewnatrz, ale nie zamyka.
    Ogólnie zamek sie zamyka, od srodka nie mozna otworzyc, ale z zewnatrz tak.

Sam niewiem czy to wina zamka czy nie .
  • Poziom 13  
    Jeśli jesteś pewien , że wymieniony zamek jest na pewno sprawny to wina takiego działania może być przez uszkodzony moduł w drzwiach - ten z silniczkiem napędu szyby , problemy z otwieraniem zewnętrzną klamką masz przez zbyt mocne naciągnięcie linki - tej do klamki zewnętrznej.
  • Poziom 8  
    Zamek mam jeszcze nie wymieniony , narazie próbuje uratować stary.
    To nie jest problem linki, ponieważ nawet jak lekko pociagne za dźwignie otwierania zamka z zewnatrz (mam ściągniety boczek a linke mam wypięta z klamki) to i tak sie otwierają.

Czytałem o przelutowaniu styków w module, ale niewiem czy to pomoże.

Pozdrawiam