Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

OZONE STRIKE PRO-klawiatura wyłącza się w różnych momentach.

hejven 07 Lut 2016 19:28 720 4
  • #1 07 Lut 2016 19:28
    hejven
    Poziom 6  

Witam
    Kupiłem tydzień temu klawiaturę, OZONE STRIKE PRO, pierwsze co mnie zaciekawiło przy otwarciu paczki to fakt ,że opakowanie w którym leży klawiatura jest lekko zniszczone (ale zdarza się), drugą sprawą jest to, że czarne metalowe(?) kabelki podtrzymujące kable były odczepione i leżały w opakowaniu.

Klawiatura wyłącza się w dowolnym momencie użytkowania (raz po 5 min, drugi po 20, przed zmianą systemu co chwilę). Zaznaczę, że opcję oszczędzania energii mam wyłączone dla USB. System wgrywałem dzisiaj na nowo (WINDOWS 8.1) przez myśl, że to może stary nielegalny Windows 7 coś wywala. Wszystkie pozostałe urządzenia podłączone do USB działają prawidłowo (mam na myśli myszkę, zewnętrzny dysk twardy, również ze starą klawiaturą nie przypominam sobie, żeby były takie problemy).

W menadżerze urządzeń w Klawiaturach są pokazane podwójnie:
    Urządzenie klawiatury HID
    Urządzenie klawiatury HID

Płyta główna: Gigabyte GA-B85M-D3H
    Karta graficzna: GeForce GTX 760
    Procesor: intel i5-4590
    System: Windows 8.1

Prosiłbym o pomoc.

0 4
  • #2 07 Lut 2016 22:42
    Dydelmax
    Poziom 35  

Witam.

hejven napisał:
    Klawiatura wyłącza się w dowolnym momencie użytkowania (raz po 5 min, drugi po 20, przed zmianą systemu co chwilę).

Czy odłączenie i ponowne podłączenie klawiatury sprawia, że klawiatura znów zaczyna działać?
    Czy przewód USB od klawiatury jest sprawny (czy jego wyginanie/ruszanie nim powoduje jakieś zmiany w działaniu klawiatury?)?
    Czy klawiatura działa prawidłowo po podłączeniu do innego komputera?
    hejven napisał:
    drugą sprawą jest to, że czarne metalowe(?) kabelki podtrzymujące kable były odczepione i leżały w opakowaniu.

Masz na myśli "druty" w izolacji mocujące zwinięty kabel USB klawiatury? Czy kupiłeś tą klawiaturę jako używaną, czy jako fabrycznie nową?
    Pozdrawiam

0
  • #3 07 Lut 2016 22:51
    hejven
    Poziom 6  

Dydelmax napisał:
    Czy odłączenie i ponowne podłączenie klawiatury sprawia, że klawiatura znów zaczyna działać?

Działa.

Dydelmax napisał:
    Czy przewód USB od klawiatury jest sprawny (czy jego wyginanie/ruszanie nim powoduje jakieś zmiany w działaniu klawiatury?)?

Nie powoduje.

Dydelmax napisał:

Działa prawidłowo

Dydelmax napisał:
    Masz na myśli "druty" w izolacji mocujące zwinięty kabel USB klawiatury? Czy kupiłeś tą klawiaturę jako używaną, czy jako fabrycznie nową?
    Pozdrawiam

Tak dokładnie te miałem na myśli. Kupowałem fabrycznie nową stąd moje zdziwienie.

Od napisania tematu klawiatury nie wywaliło ani razu. Jeżeli problem pojawi się ponownie napiszę ponownie.

0
  • #4 07 Lut 2016 22:52
    macko-777
    Poziom 15  

Zakładam, że inne urządzenia USB Ci się tak nie wyłączają. Jeśli klawiatura jest podłączona do przedniego panelu to podłącz ją do portu na płycie głównej.

Na 99% klawiatura jest uszkodzona i możesz śmiało ją reklamować. Jeśli nie ma na nią gwarancji, bo np. kupiłeś używaną to rozkręć ją i miernikiem sprawdź przewód - każdy kabel między wtyczką USB a punktem lutowania.

Podczas jak pisałem post to dodałeś:

Cytat:
    Dydelmax napisał:

Działa prawidłowo

A długo ją testowałeś na innym komputerze? Może akurat się tak złożyło, że problem nie zdążył wystąpić.

0
  • #5 08 Lut 2016 02:28
    hejven
    Poziom 6  

Możliwe, tak czy siak poinformowałem sklep o odesłaniu towaru (RMA itd) tak jak mi przystoi. Dziękuje za pomoc.

0