Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

skuter Meyra Cityliner 412 - włącza się błąd E55 lub E11, który nie znika

subiekt_56 07 Feb 2016 19:51 5223 3
lampy.pl
 • #1
  subiekt_56
  Level 2  
  Witam. Od około roku jestem użytkownikiem pięcioletniego skutera Meyra Cityliner 412. Przez okres od wiosny do jesieni nie było żadnych problemów. W listopadzie zaczęły się problemy z jazdą dłuższą niż 5 km.Po przejechaniu 5 km, a dokładnie 5,4 km wózek gwałtownie hamował i pojawiał się błąd E55.Po wyłączeniu i włączeniu ponownym stacyjki błąd znikał i wózek jechał dalej ale przejeżdżał odcinek około 50 m po czym znowu się zatrzymywał i ruszał dalej ale po kolejnym wyłączeniu i włączeniu stacyjki. W listopadzie podczas cofania zdarzyła się ta sama historia z tym, że pojawił się błąd E11, który nie chciał zniknąć pomimo włączania i wyłączania stacyjki. Pomogło dopiero rozłączenie na chwilę akumulatorów. Wyświetlacz się zresetował i wózek jechał dalej. Od tego czasu wózek zatrzymywał się po przejechaniu 5,4 km i jechał dalej po 50 m po wyłączeniu i włączeniu stacyjki. Dzisiaj było podobnie z tym, że po którymś razie włączania i wyłączania stacyjki pokazał się błąd E55, który nie chciał zniknąć pomimo stosowania tej samej procedury. Wózek nie chciał jechać.Nie działały też oświetlenie, sygnał i kierunkowskazy czyli zachowywał się tak jakby nie było kluczyka w stacyjce. Pomogło dopiero rozłączenie na chwilę akumulatorów. Każdorazowo wskaźnik naładowania baterii pokazuje naładowanie co najmniej 3/4 pojemności.Zawsze po gwałtownym hamowaniu i pojawieniu się błędu spadała moc silnika. Nie pomogła nawet wymiana akumulatorów Nie znam się ani na elektryce ani elektronice, a wózek i jego niezawodność są dla mnie koniecznością ponieważ jestem po amputacji obydwóch nóg i w przypadku "odmowy posłuszeństwa" przez wózek muszę prosić osoby trzecie o pomoc, a konkretnie o zapchnięcie mnie do domu, bo bez tych cholernych nóg nie mogę nawet zejść z wózka. Będę niezmiernie wdzięczny za wszelkie sugestie dot. przyczyny tych awarii.
 • lampy.pl
 • lampy.pl
 • #3
  subiekt_56
  Level 2  
  Dzięki za odpowiedź. Zaznaczyłem, że jestem laikiem w dziedzinie elektroniki. Obydwa tematy przeczytałem wcześniej ale nie skojarzyłem, że może być ta sama przyczyna. Zmyliło mnie to, że po odłączeniu i ponownym podłączeniu akumulatorów błąd znikał a wózek jechał dalej bez problemu z dowolnie wybraną prędkością, tyle tylko, że na krótką odległość. Wcześniej jeździłem Shopriderem, a tam nie było takiej elektroniki. Też wysiadł potencjometr przód/tył ale jak zaczynał się psuć to też musiałem kilkakrotnie włączać i wyłączać stacyjkę do czasu aż zupełnie odmówił posłuszeństwa. Teraz mam dwa wózki i obydwa niesprawne. Może ktoś wie gdzie kupić tanio potencjometr do Meyry Cityliner 412 i Shopridera Saturnus 4.
 • #4
  piotrmp
  Level 11  
  jak masz znajomego elektronika to można zwalczyć ten błąd E11 który mi wyskakiwał przy uruchamianiu zniwelowałem w ten sposób, instalując potencjometr wieloobrotowy z tej strony która wykazywała mniejszą oporność na potencjometrze oryginalnym (potencjometr kierunku jazdy przód tył ). Wynikiem tej przeróbki jest nie wiele mniejsza szybkość maksymalna.