Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

SAMSUNG SCX 3400 - Nie widzi tonerów - dioda Toner (pomarańczowa) Status (red)

piotrsopot 07 Lut 2016 23:07 3609 11
  • #1 07 Lut 2016 23:07
    piotrsopot
    Poziom 9  

Jak w temacie.

Po wymianie którymś tam tonera 'regenerowanego' po jakimś czasie nagle drukarka przestała drukować. Teraz permanentnie świecą się diody:
    - Toner na pomarańczowo
    - Status na czerwono

Drukarka nie uruchamia podajnika papieru...milczy jak zaklęta.
    Próbowałem wykonywać reset (++ Stop -- Stop FC Start) po którym powinna mimo wszystko wydrukować stronę jednak milczy.

Chciał bym uzyskać wydruki testowe z CRUM ect jednak nie mogę zmusić jej do drukowania.

Po zainstalowaniu starych poprzednio działających tonerów objaw ten sam.

Miał ktoś z Was może taki przypadek?
    Za wszystkie wskazówki z góry dzięki, bo mi skończyły się już pomysły

Pozdr
    Piotr

0 11
  • #2 08 Lut 2016 07:43
    leeart

Poziom 34  

Sprawdź piny w wewnątrz drukarki, te co wykrywają toner od strony chipów. Często zagina się sprężynka od stosowania zamienników.

1
  • #3 08 Lut 2016 21:34
    piotrsopot
    Poziom 9  

dzięki za podpowiedź.
    Faktycznie coś jest nie tak z tymi sprężynkami.
    Jedna jest mocniej wciśnięta i jeden z jej końców (wewnętrzny) wychodzi na zewnątrz..
    Starałem się to jakoś poprawić jednak ponowne włożenie tonera mimo
    wydawać by się mogło poprawienia sprężynki nie wpływa na poprawę stanu drukarki.
    Dalej świecą mi się dwie diody (czerwona i pomarańczowa).

Pewnie żeby dobrze ustawić tą sprężynkę musiał bym się do tego jakoś dostać przez rozkręcenie części obudowy. Zastanawiam się jednak czy aby na pewno problem leży w tej jednej wygiętej sprężynce i czy warto próbować się tam dostać.
    Po tym jak ją wyciągnąłem wygląda to lepiej, może jednak zwyczajnie wygląda dobrze ale nie łączy blaszki tonera z drukarką.

Czy mogę jakoś obejść ten problem? np wgrać firmware taki aby ignorował odczyty z tych blaszek bez potrzeby odczytywania danych z testowych wydruków?
    Niestety dalej nie mogę nic wydrukować..podajnik ani drgnie

0
  • #4 08 Lut 2016 21:54
    leeart

Poziom 34  

Rozkręć drukarkę i popraw sprężynkę. Te blaszki to chip.

0
  • #5 10 Lut 2016 18:42
    ecoprint
    Poziom 21  

a nieprubowal pan poprostu czip zmenic na nowy?

0
  • #6 10 Lut 2016 18:57
    piotrsopot
    Poziom 9  

W kwestii uszkodzenia to nie stało się to z uwagi na jakieś moje dziwne zabiegi.
    Zgodnie z zeznaniami mojej żony w trakcie pracy drukarka nagle przestała drukować.
    Jak pisałem wyżej aktualnie świecą się dwie diody Status i Toner i nie potrafię zmusić drukarki do pracy :-/
    Próbowałem wczoraj dobrać się do blaszek tak aby zobaczyć je od drugiej strony jednak nie bardzo potrafię się dobrać do tego miejsca. Nie wiem co i jak muszę odkręcić, podważyć aby się tam dobrać.

W zasadzie jestem w kropce. Szukałem jakiegoś poradnika jak rozkłada się tą drukarkę ale niestety nic takiego nie znalazłem.

0
  • #7 10 Lut 2016 19:14
    ecoprint
    Poziom 21  

piotrsopot napisał:
    W kwestii uszkodzenia to nie stało się to z uwagi na jakieś moje dziwne zabiegi.
    Zgodnie z zeznaniami mojej żony w trakcie pracy drukarka nagle przestała drukować.
    Jak pisałem wyżej aktualnie świecą się dwie diody Status i Toner i nie potrafię zmusić drukarki do pracy :-/
    Próbowałem wczoraj dobrać się do blaszek tak aby zobaczyć je od drugiej strony jednak nie bardzo potrafię się dobrać do tego miejsca. Nie wiem co i jak muszę odkręcić, podważyć aby się tam dobrać.

W zasadzie jestem w kropce. Szukałem jakiegoś poradnika jak rozkłada się tą drukarkę ale niestety nic takiego nie znalazłem.

jeszczr raz zadam pytanie, a pan prubowal czip zmenic na nowy? jesli by byli blaszki uszkodzone, to dwie diody byli by czerwone.

0
  • #8 10 Lut 2016 20:28
    piotrsopot
    Poziom 9  

nie wiem co rozumiem Pan przez zmianę czipa. Jeżeli zmianą czipa jest wymiana tonera na inny to tak.
    Do drukarki został kupiony nowy zamiennik jednak po mniej więcej 100 kopiach (wydrukach) moja żona postanowiła zrobić jeszcze jakieś mniej znaczące wydruki na starym tonerze. Z tego też powodu założyła ponownie stary toner (też zamiennik) który drukarka od pewnego czasu zgłaszała jako wyczerpany. Mimo tego wydruk był jeszcze ok. Po kilku wydrukach jednak drukarka przestała działać.

No i na tym etapie zostałem. Teraz obojętnie jaki toner włożę palą się dwie diody.
    Toner - pomarańczowa dioda
    Status - czerwona dioda

Program od drukarki sygnalizuje brak tonera, nie wyczerpany toner tylko jego brak.
    Blaszki na oko teraz wyglądaja ok jednak nie wiem czy aby na pewno podają (przewodzą) prawidłowo sygnał do drukarki.

0
  • #9 10 Lut 2016 20:52
    ecoprint
    Poziom 21  

piotrsopot napisał:
    nie wiem co rozumiem Pan przez zmianę czipa. Jeżeli zmianą czipa jest wymiana tonera na inny to tak.
    Do drukarki został kupiony nowy zamiennik jednak po mniej więcej 100 kopiach (wydrukach) moja żona postanowiła zrobić jeszcze jakieś mniej znaczące wydruki na starym tonerze. Z tego też powodu założyła ponownie stary toner (też zamiennik) który drukarka od pewnego czasu zgłaszała jako wyczerpany. Mimo tego wydruk był jeszcze ok. Po kilku wydrukach jednak drukarka przestała działać.

No i na tym etapie zostałem. Teraz obojętnie jaki toner włożę palą się dwie diody.
    Toner - pomarańczowa dioda
    Status - czerwona dioda

Program od drukarki sygnalizuje brak tonera, nie wyczerpany toner tylko jego brak.
    Blaszki na oko teraz wyglądaja ok jednak nie wiem czy aby na pewno podają (przewodzą) prawidłowo sygnał do drukarki.

czip to takie cztery zlote kontaky na tonerze z boku. to jest czip. Nowy kupiony zmenik nieznaczy ze on dobry, mialem wypadki ze kupiony nowy zmenik niedziala, a niedziala izza tego ze w zmenokach czipy jest kiepskie. Jesli pan chce napewno sprawdic czy probliem w drukarcie czy w zmeniku tonerze, to radzil by popytac moze ktos ze znajmoych czy krewnych ma model drukarki scx 3400 liub ml 2165, i sprawdic toner u nich, czy bendzi dzilalc, jesli probliem bnedzi taki jak u pana ,to znaczy probliem w tonerze. Choc mnie wydajisie ze to probliem w tonerze, a mianowicie w czipie

0
  • #10 10 Lut 2016 23:50
    piotrsopot
    Poziom 9  

Sprawdzałem na 3 tonerach i z każdym drukarka zachowuję się tak samo.
    Jeden z tych tonerów jest nowy jednak pozostałe dwa to tonery które wcześniej chodziły prawidłowo z tą drukarką tak, że wszystko jednak wskazywało by na drukarkę.

0
  • #11 07 Maj 2017 08:03
    areggio
    Poziom 1  

Udało się Panu rozwiązać ten problem?
    U mnie jest identyczna sytuacja i nie wiem co robić, a potrzebuję działającej drukarki jak najszybciej

0