Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Obciążanie svchost - mikrościnki w grach oraz duże użycie pamięci i procesora

christus 07 Lut 2016 23:19 906 16
  • #1 07 Lut 2016 23:19
    christus
    Poziom 8  

Dobry wieczór!

Mam już od dawna problem z grami, w których mam bardzo irytujące mikrościnki. Hardware mam w 100% sprawny, gdyż wszystko przetestowałem, więc wziąłem się za sprawdzenie problemu może z systemem. Może mam jakiegoś wrednego wirusa, hmm... Przeskanowałem ADWCleanerem, Malwarebytes Anti-Malware, TDSSKILLEREM i wreszcie programem FRST. Po prostu proszę o to, żebyście mogli mi powiedzieć, co mam zrobić. Wybaczcie za moją ułomność, ale nigdy się nie bawiłem w żadne logi, ani takie programy, więc proszę o wyrozumiałość. Sprawdzałem również czy czasami coś z procesami nie tak i wykryłem, że proces "svchost" pobiera mi ogrom z pamięci RAM i procesora. Wrzucę oczywiście to w załącznikach (tj. procesy z process explorera oraz logi z FRST)

P.S. Niedawno robiłem formata i tak szczerze nie mam antywirusa... Nie mam pojęcia jakiego sobie zainstalować, więc jak macie jakieś sprawdzone to bardzo proszę o podanie nazwy. Ważne, żeby był prosty, bez reklam i z funkcją dodawania wyjątków. Z góry dziękuję!

0 16
  • #2 07 Lut 2016 23:41
    Heinzek
    Specjalista Sieci, Internet

Poczekaj aż windows wyszuka wszystkie poprawki i zainstaluj je, albo wyłącz całkowicie funkcję windows update.

0
  • #3 08 Lut 2016 00:37
    christus
    Poziom 8  

Heinzek napisał:
    Poczekaj aż windows wyszuka wszystkie poprawki i zainstaluj je, albo wyłącz całkowicie funkcję windows update.

tylko że ja mam problem z szukaniem aktualizacji. trwa wyszukiwanie i to tak trwa i trwa w nieskonczoność. na szczęscie mam sp1 i te najważniejsze aktualizacje. jak wyłączyć całkowicie skoro tak wu?

0
  • #5 08 Lut 2016 12:48
    Heinzek

Coś te aktualizacje tak mają. Po czystej instalacji win 7 sp1 na komputerze ze starym atomem wyszukiwanie trwa około 4h. Potem kliknięcie na zainstaluj i przygotowywanie zajmuje kolejne 4h.
    Po instalacji około 100 poprawek wszystko działa szybko.

W czasie szukania proces svchost zajmuje w 100% jeden wątek procesora oraz 1,5 do 2 GB ramu. A dysk nie pracuje.

0
  • #6 08 Lut 2016 15:24
    christus
    Poziom 8  

czyli mam czekać aż się coś wyszuka?

w każdym razie robiłem już test pamięci na memteście i wszystko było dobrze. nie było żadnych problemów.

.edit: dzisiaj nie szuka, a pobiera :idea: "Pobieranie 165 aktualizacji (całkowity rozmiar 0 KB; ukończone 0%). nie mam pojęcia o co chodzi.

0
  • #7 08 Lut 2016 16:23
    Heinzek

Te pobieranie też będzie trwało tyle co szukanie + pobieranie właściwe. Potem instalacja.

0
  • #8 08 Lut 2016 17:15
    christus
    Poziom 8  

tylko że te szukanie nie było odpalone a nagle dzisiaj zmieniło się na ściąganie.. dziwne zjawisko i pewnie nigdy nie sciągne niczego z windows updatera bo się coś po prostu zbugowało + ciągle mi coś pobiera neta. jest to uciążliwe, gdyż mam neta na limit transfer danych i nie wiem co to może być. nawet przy wyłączonej przeglądarce.

P.S. czasami pobiera, a czasami nie, np. teraz nie pobiera i od razu internet szybciej działa (mam mało kresek i dlatego wolny transfer, ale te sciąganie z niczego to spowalnia).

0
  • #9 08 Lut 2016 17:25
    Heinzek

Różnie to bywa. w niektórych przypadkach jest do pobrania nawet 1,5GB danych a jeśli masz jeszcze office to i 2,7GB może pobrać.

0
  • #10 09 Lut 2016 15:47
    christus
    Poziom 8  

dobra, aktualizacje sciągnąłem, ale nie wszystkie bo przy sciąganiu pozostałych 14 wyskakuje mi błąd, że aktualizacje zakończone niepowodzeniem.. pograne.

0
  • #11 09 Lut 2016 15:49
    Heinzek

Tymi się nie przejmuj. Wyszukaj aktualizacje od nowa i wybierz np tylko 3 sztuki z końca listy. Po kilku razach wszystkie się same poinstalują.
    Teraz i tak wyszukiwanie powinno trwać tylko chwilę

0
  • #13 10 Lut 2016 07:32
    safbot1st
    Poziom 43  

Odinstaluj Driver Booster.
    EDIT:
    Nie wiem, czy FRST coś pomoże - najlepiej zaczekaj na speców z pogotowia antywir..
    Jak kolega poniżej spróbuj w innym momencie dodać odpowiedni SP.

0
  • #14 10 Lut 2016 11:31
    unsigned
    Poziom 9  

Walczyłem z tym samym problemem cały weekend, na dwóch maszynach ze świeżo zainstalowanym win7. Na obydwu pojawił się na pewnym etapie instalowania aktualizacji.
    Na pierwszym pomogło ręczne odinstalowanie większości aktualizacji, drugi niestety wymagał przeinstalowania systemu.

Pierwsza platforma oparta na 8320e, problem objawiał się ciągłym obciążeniem 1-2 rdzeni, w przypadku drugiej platformy opartej na i7-6700 objawiało się ciągłą pracą procesora w turbo 4ghz.

Tak jak pisałem powyżej w pierwszym przypadku wystarczyło odinstalować większość aktualizacji, w drugim trzeba było robić wszystko od początku i po sp1 nie robić aktualizacji. Teraz jest ok.

0
  • #15 10 Lut 2016 14:41
    christus
    Poziom 8  

Ale zaktualizowałem wszystko już. Unsigned piszesz o tych ściankach? Czy co. Bo jak coś to mogę spróbować wszystko odinstalować i zainstalować tylko sp1.

0
  • #16 10 Lut 2016 14:50
    unsigned
    Poziom 9  

christus napisał:
    Ale zaktualizowałem wszystko już. Unsigned piszesz o tych ściankach? Czy co. Bo jak coś to mogę spróbować wszystko odinstalować i zainstalować tylko sp1.

Tak, z tym, że ścinki były na amd, na intelu nie było, pewnie ze względu na różnicę wydajności. Obydwa zachowywały się nieprawidłowo i przyczyną była któraś aktualizacja - nie udało mi się ustalić która dokładnie.

0
  • #17 11 Lut 2016 05:22
    christus
    Poziom 8  

dobra. zaktualizowałem wszystko i zostały mi tylko te aktualizacje(załącznik) tylko jedną mogę odinstalować, ale ona się pojawiła po instalacji service packu bodajże, lub mogę się mylić. sprawa wygląda o niebo lepiej, z tego co mi się wydaję (testowałem 15 minut w csie) jedna lub dwie ścinki. jednakże one nie przeszkadzaly aż tak rozgrywce. może coś jeszcze mógłbym zrobić żeby całkowicie usunąć te ścinki o ile się tak da, bo może cs jest lekko niedopracowany? może to wina gry.

0