Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Whirlpool ADG 789 - cały czas wypuszcza wodę.

porlock 08 Lut 2016 01:58 1014 0
  • #1 08 Lut 2016 01:58
    porlock
    Poziom 13  

Cześć,
    Mam problem ze zmywarką Whirlpool ADG 789

Instrukcja serwisowa jest na na forum wiec nie będę jej umieszczał ponownie podam tylko link:

https://www.elektroda.pl/rtvforum/download.php?id=541394

Jakiś czas temu uszkodził się dozownik detergentów. Jest tam taki mały tłoczek który pobierał płyn nabłyszczający, uszkodził się mechanicznie, kupiłem cały dozownik, wymieniłem i działało, przez 3 tygodnie.

Wczoraj zrobiło się całe mycie po czym zmywarka stanęła na wypompowywaniu wody, które trwało w nieskończoność, dziś na chwilę się jej poprawiło parę razy odpompowała wodę poprawnie ale później znów to samo. Test z instrukcji serwisowej nie wykazał żadnych kodów błędów, co oznaczać może problem "overflow". Znaczy się jeśli dobrze rozumiem jest tam czujnik ciśnieniowy który mówi o tym ze jest zbyt dużo wody w zmywarce w instrukcji wyczytałem również że w takim przypadku dopływ wody jest zamykany i uruchamiana jest pompa wylewająca wodę, czyli jak by tak samo jak u mnie.

Gdy rozbierałem zmywarkę aby wymienić dozownik detergentów (tzn jej drzwiczki) ze sterownika zwisały 2 rurki.
    Być może źle to zmontowałem, bo nie udało mi się znaleźć miejsca w które powinienem był owe rurki wetkać, tak więc zostały sobie radośnie dyndając wewnątrz przednich drzwiczek. Overflow switch jest jak mniemam jest czymś innym miż czujnik poziomu wody na dole zmywarki. Overflow znaczy się przepełnienie czyli czujka która ma uniemożliwić aby zmywarka napełniła się wodą w 100%, na skutek jakiejś awarii.
    Obecnie zmywarka po włączeniu cały czas chce wypompowywać wodę.

1) Czy te rurki to od tegoż ciśnieniowego overflow switcha który jak mniemam jest czymś innym miż czujnik poziomu wody na dole zmywarki.
    2) Czy powinienem je gdzieś wytkać ?,
    3) Jeśli pkt 1 i 2 nie mają związku to gdzie szukać przyczyny awarii ?, nie sądzę zęby się uszkodziła jakaś elektronika, bo w tedy by po prostu nie działało, a tu na chwile się jej poprawiło, zazwyczaj jak się coś spali to się spali i koniec kropka nie dziala.

5 0