Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lodówka Samsung RL56GWGIH nie chłodzi szukam fachowca Warszawy i okolic

kkonradd 08 Lut 2016 11:09 1389 11
  • #1 08 Lut 2016 11:09
    kkonradd
    Poziom 13  

Witam, mam problem z lodówka Samsung RL56GWGIH. Dwa dni temu zaczęła dziwnie pykać w okolicach zamrażalnika a dziś już całkiem nie chłodzi. Na panelu nie da się ustawić odpowiedniej temp chłodzenia, bo od razu przeskakuje na wyższe wartości. Dodam jeszcze ze w ogóle się nie załącza. Dzwoniłem do kilku fachowców ale każdy mówi, że takimi nowymi lodówkami się nie zajmuje. Tylko jeden doradził , że to może być uszkodzona sprężarka i należy na kilka godz wyłączyć lodówkę z prądu.

Czy jest może jakaś osoba z Warszawy lub okolic która podejmie się naprawy.
    Poproszę o jakiś namiar

0 11
  • #4 08 Lut 2016 14:13
    kkonradd
    Poziom 13  

Żadnych wycieków nie ma.
    Zamrażarka nie mrozi.
    Temp po krótki wyłączeniu lodówki zaczęła wskazywać wyższą z racji tego że nie ma chłodzenia.
    Wczoraj i w sobotę było takie dziwne cykanie jak się załączała. Zawsze przy normalnej pracy lodówki lewy bok był nagrzany teraz nie. Na chwile obecną jest wyłączona tak jak zasugerował mi ten "fachowiec" przez telefon/

1
  • #5 08 Lut 2016 15:06
    LightOfWinter
    Poziom 29  

kkonradd napisał:
    Żadnych wycieków nie ma.
    Zamrażarka nie mrozi.
    Temp po krótki wyłączeniu lodówki zaczęła wskazywać wyższą z racji tego że nie ma chłodzenia.
    Wczoraj i w sobotę było takie dziwne cykanie jak się załączała. Zawsze przy normalnej pracy lodówki lewy bok był nagrzany teraz nie. Na chwile obecną jest wyłączona tak jak zasugerował mi ten "fachowiec" przez telefon/

Witam
    Sprawdziłeś czy sprężarka pracuje? Powinno być słychać jej pracę?
    Doszedłeś z której jej części dochodzi "cykanie"?

0
  • #6 08 Lut 2016 16:02
    kkonradd
    Poziom 13  

Wydaje mi się, że sprężarka nie pracuje. Po włączeniu z lodówki jest dzwięk szumu.
    Powietrze zimne po chwili nawet leciało przez otwory w środku lodówki.
    Cyka na dole przy kompresorze. Kompresor po włączeniu lodówki robi się ciepły.

Znalazł się chętny fachowiec, który się zapierał że inni mogą się nie znać i przyjechać na sztukę robić takie lodówki albo poddają się i przez telefon mówią, że się nie da. On oczywiście ma doświadczenie.

Pogrzebał pogrzebał odczepił jakąś kostkę do której widziałem szło zasilanie i przekładając kabelki włączał co chwile lodówkę a mi kazał włączać opcje "chłodzenie na maksa" żeby zobaczyć czy sprężarka się załączy. Chyba bez sensu bo przy tem +8 w zamrażarce a ustawieniach -21 i tak od razu załączała by się sama. No nie ważne to nie ja jestem serwisantem. W końcu Pan stwierdził, że poszła cała elektronika i płytka jest do wymiany. No to ja się pytam czy po drodze nie ma jakiegoś bezpiecznika żeby prąd nie walił w elektronikę. Na to Pan odpowiedział że nie i naprawa bez sensu a samsung pewnie za płytkę policzy 1200zł. Powiedział jak bym miał lodówkę 3 razy większą (ta nie jest mała) to płytka i bezpieczniki znajdowały by się u góry. Na to ja odpowiadam proszę wziąć stołek bo właśnie w tej lodówce znajduje się to na górze. Pan o matko nie spotkałem się z tym rzeczywiście. Poprosił mnie o chwile namysłu i rozeznania więc wyszedłem. W końcu na finał stwierdził, że płytka jest uszkodzona. To ja że może po znajomości dojdę do źródła i serwisanta to mi za butelkę czarnego Jasia załatwi. Zdziwiony odparł, że niby można ale jeszcze jest jakieś zwarcie na kompresorze. A winą tego jest instalacja elektryczna bez uziomu. Odprowadzając Pana mówił nie ma sensu dzwonić po serwis samsunga bo stwierdzą to samo to jest oczywiste, miał klientów którzy do niego zadzwonili mowiać, że nie wierzyli jego diagnozie i wykonali telefon do samsunga zeby się upewnić i wyszło ich to 150 + 50 paliwo a stwierdzili to samo co on.

Hmmm....... mam mieszane uczucia powiem szczerze, czy szukać innej osoby tak jak w temacie a może wezwać ten serwis szajsunga co powiedzą?

0
  • #7 09 Lut 2016 11:03
    zibi1971
    Specjalista AGD

Witam
    Moduł do twojej lodóweczki to 320zł https://north.pl/karta/modul-sterujacy-do-lodowki-da9200177e,719-DV-0054.html .Coś mi się wydaje że ten pan serwisant nie za bardzo rozgryzł temat.

Dodano po 1 [godziny] 9 [minuty]:

Należy zacząć od sprawdzenia kompresora, bo wydaje mi się ze tu jest problem. Sprawdzić czy dochodzi napięcie i czy węzeł rozruchowy jest sprawny

0
  • #8 09 Lut 2016 14:01
    kkonradd
    Poziom 13  

Ten kompresor jak by cykał właśnie ale się nie załącza. Mimo wszystko jakieś tam delikatne powietrze z otworów w lodówce leci. Dzwoniłem niby do 2 osobowej ekipy fachowców mają grafik zapchany i przez telefon stwierdzili że gdzieś jest nieszczelność i lodówka nie daje rady chłodzić wtedy naprawa 400 lub wymiana sprężarki koszt 700zł. Ewentualnie diagnoza 120zł.
    Zastanawiam się czy ich umawiać czy po prostu nie wziąć lodóweczki za ok 1600zł a tą schować i może ktoś za jakiś mi ją naprawi. 3 lata szkoda mi wyrzucić. A może gdzieś jako uszkodzoną sprzedać jak by się udało.. Jak Panowie myślicie?

0
  • #9 09 Lut 2016 15:51
    LightOfWinter
    Poziom 29  

zibi1971 napisał:
    Witam
    Moduł do twojej lodóweczki to 320zł https://north.pl/karta/modul-sterujacy-do-lodowki-da9200177e,719-DV-0054.html .Coś mi się wydaje że ten pan serwisant nie za bardzo rozgryzł temat.

Dodano po 1 [godziny] 9 [minuty]:

Należy zacząć od sprawdzenia kompresora, bo wydaje mi się ze tu jest problem. Sprawdzić czy dochodzi napięcie i czy węzeł rozruchowy jest sprawny

Witam

Zgadzam się z kolegą powyżej.
    Uważam że pan serwisant pływał po temacie elektroniki w tej lodówce.

Poszukaj serwisanta który sprawdzi czy kompresor jest sprawny, czy jest czynnik, czy instalacja jest szczelna i na końcu sprawdzi sterownik.

0
  • #10 12 Lut 2016 09:00
    kkonradd
    Poziom 13  

Wczoraj miałem wizytę 2 serwisantów. W ciągu 8min stwierdzili że uszkodzona sprężarka.
    Zapłaciłem 120 za diagnozę i miałem się zdecydować czy chce naprawiać koszt 750zł.
    Pan powiedział, że to dobra lodówka i będzie robił sobie remont kuchni to może ją zabrać jak nie mamy gdzie wyrzucić i tanim kosztem sobie naprawi. W końcu po 3godz zdecydowałem się na naprawe. Wtedy odejmą mi te 120zł co zapłaciłem za diagnoze. Warto naprawiać czy jednak zrezygnować?

0
  • #11 12 Lut 2016 10:20
    LightOfWinter
    Poziom 29  

Witam

Trochę drogo jak za sprężarkę.
    Sądzę że dało by się to zrobić za połowę kosztów.
    Może spróbuj podpytać co jest wliczone w koszty?
    ile by kosztowała sama usługa naprawy jeśli kupisz sprężarkę we własnym zakresie?

Przykładowa sprężarka:
    sprezarka-agregat-compressor-side-by-side-samsung

0
  • #12 13 Lut 2016 13:08
    kkonradd
    Poziom 13  

Nie ma opcji jak we własnym zakresie kupie bo wtedy oni nie dadzą rocznej gwarancji. Zresztą nawet nie podejmą się naprawy. Powiedzieli mi, że uzupełnienie czynnika to koszt 400zł

A może cena sprężarki jest w takich granicach
    https://north.pl/czesci-agd/czesci-do-lodowek...ung/sprezarki-do-lodowek-samsung,g571512.html
    dlatego taka droga naprawa.

Wystawiłem lodówkę na sprzedaż jak mi się nie uda sprzedać będę się zastanawiał czy robić ją za te 750zł. W sumie o 120 mnie bo odejma mi od ceny koszty diagnozy którą przeprowadzili

0