Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Indesit WIL 63 nie działa poprawnie.

08 Lut 2016 11:35 1422 3
 • Poziom 2  
  Witam. Mam problem z pralką Indesit WIL 63 to znaczy ciągle wypompowuje wodę i jednocześnie nalewa. Na dolnym module była przepalona płytka w okolicy C-26 oraz K-1. Obczyściłem to miejsce i zregenerowałem wypaloną ścieżkę przewodem. Pralka nadal ciągle wypuszcza wodę na każdym programie. Pulsuje czerwona dioda. Spróbowałem odłączyć pompę spustową ,po czy uruchomić pralkę na pranie, pralka nalewa wodę i zaczyna pracę tj. silnik obraca się w obu kierunkach i po min 30 sek. pralka się zatrzymuje i intensywnie pulsują czerwona i zielona kontrolka.

  Proszę o możliwie obszerną poradę co mam jeszcze sprawdzić i czy moduł do wymiany.
 • Moderator
  P.HA napisał:
  Na dolnym module była przepalona płytka w okolicy C-26 oraz K-1 oczyściłem to miejsce i zregenerowałem wypaloną ścieżkę przewodem.

  Pokaż te miejsca na swoich zdjęciach...
 • Poziom 2  
  Pralka Indesit WIL 63 nie działa poprawnie. Pralka Indesit WIL 63 nie działa poprawnie. Pralka Indesit WIL 63 nie działa poprawnie.

  Dodano po 5 [minuty]:

  Tak to wygląda, miejsce perzepalenie na płytce to przekaźnik K1 ten z nalepką na wieszchu oraz C-26 ten niebieski blisko przekaźnika. Ścieżka prowadzi do podzłączenia pompy spustu wody.
 • Poziom 2  
  Pralka ruszyła po wymianie K1 ( przekaźnik) był sklejony, wszystko działa nabiera wodę pierze ,grzeje wodę lecz jej nie wypuszcza na programie wirowania. Wszystko sprawdzone tz. pompa spustowa (działa podłączona na krótko) hydrostat sprawny, filtr czysty. Proszę o poradę co jest nie tak ,że nie wypuszcza wody i nie wiruje.