Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pralka Indesit WIL 63 nie działa poprawnie.

P.HA 08 Feb 2016 11:35 1614 3
 • #1
  P.HA
  Level 2  
  Witam. Mam problem z pralką Indesit WIL 63 to znaczy ciągle wypompowuje wodę i jednocześnie nalewa. Na dolnym module była przepalona płytka w okolicy C-26 oraz K-1. Obczyściłem to miejsce i zregenerowałem wypaloną ścieżkę przewodem. Pralka nadal ciągle wypuszcza wodę na każdym programie. Pulsuje czerwona dioda. Spróbowałem odłączyć pompę spustową ,po czy uruchomić pralkę na pranie, pralka nalewa wodę i zaczyna pracę tj. silnik obraca się w obu kierunkach i po min 30 sek. pralka się zatrzymuje i intensywnie pulsują czerwona i zielona kontrolka.

  Proszę o możliwie obszerną poradę co mam jeszcze sprawdzić i czy moduł do wymiany.
  [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
 • #2
  TONI_2003
  Moderator
  P.HA wrote:
  Na dolnym module była przepalona płytka w okolicy C-26 oraz K-1 oczyściłem to miejsce i zregenerowałem wypaloną ścieżkę przewodem.

  Pokaż te miejsca na swoich zdjęciach...
 • #3
  P.HA
  Level 2  
  Pralka Indesit WIL 63 nie działa poprawnie. Pralka Indesit WIL 63 nie działa poprawnie. Pralka Indesit WIL 63 nie działa poprawnie.

  Dodano po 5 [minuty]:

  Tak to wygląda, miejsce perzepalenie na płytce to przekaźnik K1 ten z nalepką na wieszchu oraz C-26 ten niebieski blisko przekaźnika. Ścieżka prowadzi do podzłączenia pompy spustu wody.
 • #4
  P.HA
  Level 2  
  Pralka ruszyła po wymianie K1 ( przekaźnik) był sklejony, wszystko działa nabiera wodę pierze ,grzeje wodę lecz jej nie wypuszcza na programie wirowania. Wszystko sprawdzone tz. pompa spustowa (działa podłączona na krótko) hydrostat sprawny, filtr czysty. Proszę o poradę co jest nie tak ,że nie wypuszcza wody i nie wiruje.