Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Sklep ECSYSTEM
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

monitoring terenu przed domem.

08 Lut 2016 11:47 1554 14
  • Poziom 8  
    Witam,
    Chciałbym zrobić monitoring terenu przed domem. 2-3 kamery, rejestrator, dysk? same znaki zapytania. Każdy mówi coś innego i zachwala sprzęt co sprzedaje. Rejestrowanie ciągłe w czasie urlopu a tak to na czujnik ruchu. Teren średnio oświetlony.
    Proszę o dobór zestawu, ew. na jakiej wysokości zamontować kamery- czy nad klinkierem może być, kamery fullhd czy ahd i po skrętce czy koncentryku,

W załączniku foto domku i zaznaczony w wordzie teren do monitoringu.

Dziękuję za pomoc.[/img]
  • Sklep ECSYSTEM
  • Pomocny post
    Poziom 21  
    Pomyśl o czymś firmowym, np. BSC lub Hikvision.Jeżeli chcesz mieć dostęp do podglądu np. ze smartfona, a nie masz łącza internetowego z zewnętrznym IP to szukaj rejestratora z możliwością przesyłania do chmury.
    Przy wyborze rejestratora zastanów, się czy w przyszłości nie będziesz chciał rozbudować systemu, bo na chwilę obecną wystarczy ci rejestrator 4 kanałowy z dyskiem 500 GB. Żeby objąć zaznaczony teren, moim zdaniem potrzeba minimum 2 kamer o kącie widzenia około 80 stopni.

monitoring terenu przed domem.

Co do technologii przesyłu obrazu to do wyboru masz AHD, HD-CVI, HD-TVI transmisja po kablu koncentrycznym lub IP czyli transmisja po skrętce komputerowej. W przypadku koncentryka musi zapewnić każdej kamerze zasilanie, a przy IP zasilanie można puścić w skrętce przez switch POE. Cenowo najdrożej wyjdzie ci IP.

Przykładowy zestaw:

Rejestrator hybrydowy
    http://www.bcs-sklep.pl/produkt/3566-bcs-cvr0401-iii.html

Kamerki Full HD
    http://www.bcs-sklep.pl/produkt/3462-bcs-thc6130ir3-b.html
  • Poziom 9  
    Czy według ciebie BCS jest czymś firmowym?? Co masz na myśli pod tym pojęciem. Monitoring będziesz sam zakładał?? jeśli nie to zgłoś się do firmy instalatorskiej oni przedstawią ofertę. Zawsze możesz poprosić by przedstawili ofertę na tańszy i droższy zestaw oraz jakie różnice są między nimi.
  • Poziom 21  
    degrejtest napisał:
    Czy według ciebie BCS jest czymś firmowym?? Co masz na myśli pod tym pojęciem. Monitoring będziesz sam zakładał??

Wiedziałem, no po prostu wiedziałem, że jak napiszę "BCS firmowy" to zaraz się "znafcy"tematu oburzą :) a ja po prostu miałem na myśli, żeby nie kupować zwykłego chińczyka no name.

• Poziom 43  
    Określ budżet na całość.
  • Sklep ECSYSTEM
  • Poziom 8  
    Witam.
    Dziękuję za odpowiedzi. W zakresie budżetu wydaje mi się ze 3500 będzie rozsądną kwotą choć i można pewnie ją podwoić robiąc monitorig. Składałem oferty do firm zajmujących sie monitoringiem i ich ceny i propozycje są skrajnie różne w zakresie choćby kamer czy ip cz ahd i po koncentryku czy po skrętce. Założyłem temat żeby wydając 3500 rozeznać się co jest na rynku a nie żeby godzić sie na pierwszą lepszą ofertę.
    Proszę o dalszą dyskusję i propozycje.

• Poziom 43  
    Przedstaw te oferty jeśli chodzi o modele urządzeń.
  • Poziom 24  
    Jeżeli ma to mieć jakiś sens to musisz zamontować 4 kamery, 2 na jednej i 2 na drugiej ścianie skierowane w przeciwne strony. Jeżeli dasz po 1 na każdej ścianie to ja nie widzę sensu. Ktoś podejdzie od tyłu kamery i ją sprayem zamaluje.
  • Poziom 8  
    Nie mam dostępu teraz do maila więc w zakresie sprzętu ahd zaproponowano mi powyźszy rejestrator i kamery plus okablowanie dysk 2tb wyszło 3400. Ip co nie wezmę bedę zadowolony. Bądź tu mądry.
  • Moderator Zabezpieczeń
    Urządzenia to tylko składowa systemu. Owszem te możemy doradzić, porównać, ale nie to nie wszystko. Liczy się też wykonanie. Od biedy możemy ocenić rozmieszczenie kamer, ale nie ocenimy/ porównamy ofert pod kątem wykonania ( sposobu prowadzenia kabli, sposób łączenia i mocowania kamer, konfiguracji rejestratora, powiązania z np systemem alarmowym, elegancji wykonania. Można zrobić "monitoring w kilka godzin" a można poświęcić na niego dwa dni.....
    To wszystko przełoży się na jakość i trwałość, ale też na cenę.
    Pozdrawiam

Proszę też poczytać podobne tematy.
  • Poziom 9  
    glider33 napisał:
    degrejtest napisał:
    Czy według ciebie BCS jest czymś firmowym?? Co masz na myśli pod tym pojęciem. Monitoring będziesz sam zakładał??

Wiedziałem, no po prostu wiedziałem, że jak napiszę "BCS firmowy" to zaraz się "znafcy"tematu oburzą :) a ja po prostu miałem na myśli, żeby nie kupować zwykłego chińczyka no name.

Nie czepiam się marki, ale każdy produkt jest firmowy. Jeśli ktoś się pod nim podpisuje.

Ja bym skłaniał się bardziej do technologi IP. Zawsze można zmodernizować, rozbudować itp. system. A najlepiej po prostu zobacz sobie obraz z proponowanych kamer w realnych warunkach. bo często gęsto jest tak, że pokazują zdjęcia (a to wiadomo można podkolorować) żeby wyglądało pięknie. Zrób sobie porównanie jakości materiału wideo dla poszczególnych kamer.
  • Poziom 8  
    To może z innej strony. Instalację poprowadzę sam, połączenia i konfigurację zrobię sam. W związku z powyższym, że są różne systemy monitoringu, każdy woli coś innego, różne są budżety, mogę prosić kolegów o przedstawienie zestawów ip, ahd i reszty w zależności co polecacie a ja zdecyduję co wybiorę biorąc pod uwagę waszą wiedzę i doświadczenie. Jak będę pluł później w twarz to sobie. Budżet 3500-4000 zł. Kamery min.2 max 4. Nie oczekuję ofert cenowych rodem z allegro natomiast propozycji kamerek, rejestratorów które są dobre, można polecić i nie są sprzętem za 15euro z aliexpress. Proszę o pomoc i pozdrawiam.
  • Poziom 9  
    Ja bym wybral IB8367-R do tego rejestrator ND8322P + plus dyski WD Z serii purpure oraz okablowanie i po problemie.Spokojnie mozesz zamontować 4 metry nad ziemią. Dodatkowo moźesz przy tym modelu kabel poprowadzić od kamery do kamery.
  • Poziom 8  
    Witam,
    Temat do zamknięcia. Wybrany system AHD 4 kam, rejestrator dysk 2tb. Poskładam i zobaczymy jak działa. Pozdrawiam