Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Magic Mirror na Raspberry Pi

ghost666 08 Feb 2016 14:22 25890 8
Ochrona Domu
 • Magic Mirror na Raspberry Pi
  Autor podczas pobytu na zakupach ze swoją dziewczyną miał całkiem dużo czasu na przemyślenia i rozglądanie się dookoła. Podczas wędrówki od sklepu do sklepu jego uwagę przykuło lustro wyświetlające napisy. Wtedy też wpadł na pomysł zbudowania podobnego, ale lepszego dla siebie. Własne magiczne zwierciadło!

  Co jest potrzebne do konstrukcji takiego układu?

  * Lustro
  * Cienki monitor
  * Raspberry Pi
  * Trochę drewna i farby na obudowę
  * Dużo wolnego czasu.

  Prześledźmy po kolei etapy realizacji projektu.

  Lustro

  W opisywanym układzie zwykłe lustro nie zdałoby egzaminu, dlatego trzeba zastosować inne - półprzezroczyste. Lustro należy dobrać tak, aby gdy ekran monitora znajdujący się za nim był zgaszony - czarny - zachowywało się jak normalne lustro, ale gdy monitor będzie zapalony, pozwalało na oglądanie wyświetlanych informacji jak na ekranie. Na tej samej zasadzie działają lustra weneckie, często widziane na filmach w scenach przesłuchań. Gdy w jednym z pokoi zapalone jest światło, a w drugim jest ciemno, lustro weneckie pozwala patrzeć przez nie tylko w jedną stronę. Poza tym to zwykłe szkło.

  Zakup takiego lustra nie jest taki prosty jak może się wydawać. Szklarz, u którego je kupujemy, może mieć różne insynuacje co do celu jego zakupu... Zasadniczo takie lustra wykorzystuje się do podglądania, więc skojarzenia nasuwają się same. Mimo przejściowych problemów, autor projektu zakupił rzeczone lustro i może kontynuować składanie Magicznego Zwierciadła.

  Monitor

  Magic Mirror na Raspberry Pi


  Drugim krytycznym elementem Magic Mirror jest monitor, który znaleźć się ma za lustrem. Podczas wybierania monitora autor musiał podjąć wiele decyzji: czy ma być to nowy czy używany monitor; jakiej wielkości monitor jest potrzebny; jak cienki monitor można nabyć; jak umieścić przyciski kontrolne monitora; czy monitor będzie dostatecznie jasny?

  Jako że monitor umieszczony będzie pionowo (w orientacji portretowej, nie jak zazwyczaj poziomo), dobór wielkości monitora rozbijał się o dobranie jego odpowiedniej szerokości, która przekłada się w tym ułożeniu na wysokość. Po dokonaniu przymiarek i kilku prostych pomiarów autor doszedł do wniosku, że do jego zastosowania monitor o przekątnej 24" będzie idealny. Dodatkową zaletą wykorzystania takiego monitora jest fakt, że większość tanich monitorów 24" pracuje natywnie w rozdzielczości 1080p - a taką autor chce wykorzystać do wyświetlania informacji.

  Teraz trzeba było tylko znaleźć odpowiedni model. Autor objechał wszystkie sklepy w promieniu 20 km od swojego domu, budząc często zainteresowanie ochrony, gdy oglądał monitory zwłaszcza od tyłu i od dołu. Dlaczego to tak istotne? Chodzi o rozmieszczenie złącz. Większość monitorów złącza wyprowadzone miała na tył. Autor poszukiwał takiego, który wyprowadzenia gniazd ma na boku.

  Magic Mirror na Raspberry Pi


  Poszukiwania zakończyły się na wybraniu monitora firmy Iiyama. Są one dosyć tanie, mają niewielki rozmiar, wyposażone w proste przyciski dotykowe i złączą umieszczone na boku obudowy. Na tym etapie nadal niewiadome było, czy obudowa pozwoli się łatwo zdjąć i jak podłączone są przyciski, ale niestety - żaden sprzedawca nie pozwolił na otwarcie obudowy w sklepie, aby to sprawdzić.

  Magic Mirror na Raspberry Pi


  Autor wybrał 24-calowy monitor firmy Iiyama, model E2481HS-B1. Aby zminimalizować odległość pomiędzy monitorem a szkłem lustra, autor zdjął z monitora obudowę. Okazało się, że wewnętrzny ekran monitora okrywa dosyć szczelnie elektronikę, która nie zajmuje zbyt wiele miejsca, co pozostawia wiele miejsce wokół niej na umieszczenie potrzebnych elementów w obudowie Magicznego Zwierciadła.

  Magic Mirror na Raspberry Pi


  Sam monitor, po zdjęciu obudowy ma około 10 mm, po doliczeniu kontrolera, autor wyznaczył wymiary całości: 556 mm x 323 mm x 46 mm (+ 6mm na lustro). Te wymiary definiują wielkość całego urządzenia i wielkość obudowy, jaka musiała zostać skonstruowana.

  Obudowa

  Po zdjęciu wymiarów z monitora z lustrem można było rozpocząć montaż obudowy. Wykonana została ona z drewna sklejonego w wytrzymałą ramę lustra.

  Magic Mirror na Raspberry Pi Magic Mirror na Raspberry Pi Magic Mirror na Raspberry Pi Magic Mirror na Raspberry Pi


  Jako że elektronika wewnątrz Zwierciadła generować będzie sporo ciepła, autor wywiercił w obudowie szereg otworów wentylacyjnych. Dodane zostały także elementy, które pozwolą na zawieszenie do go ścianie. Całość waży około 6,5 kg, więc potrzebny jest mocny punkt zawieszenia. W dolnej części obudowy dodano niewielką szczelinę na kabel zasilający.

  Po zmontowaniu ramy i zaszpachlowaniu wszystkich niedoskonałość rama została wyszlifowana i pomalowana - farbą z nałożonymi dwoma warstwami lakieru. Obudowa układu była gotowa.

  Dodatkowo, aby umocować lustro w obudowie, konieczne było wykonanie czterech uchwytów, które przykręcone zostaną do ramy i będą utrzymywać taflę lustra w odpowiedniej pozycji. Po robotach stolarskich można było zabrać się do kolejnego etapu realizacji projektu - montażu elektroniki.

  Magic Mirror na Raspberry Pi Magic Mirror na Raspberry Pi Magic Mirror na Raspberry Pi Magic Mirror na Raspberry Pi


  Instalacja elektroniki

  Magic Mirror na Raspberry Pi


  Wewnątrz obudowy znalazły się następujące elementy:

  * Monitor
  * A Raspberry Pi
  * Kabel HDMI łączący 'malinę' z monitorem
  * Kabel USB-microUSB do zasilania Raspberry Pi
  * Kabel zasilający monitor.

  Autor założył, że zasilanie komputera rozwiązane będzie przez port USB w monitorze, w końcu wszystkie nowoczesne monitory mają portu USB... Okazało się, że jest inaczej - ten monitor nie został wyposażony w takie gniazdo, co wygenerowało dodatkowy problem.

  Nie jest to problem nie do rozwiązania, ale żeby z lustra nie wystawały dodatkowe kable, trzeba było to elegancko rozwiązać. Autor dodał zasilacz USB i zamontował go tak, aby zintegrowany był on z kablem zasilającym monitor.

  Magic Mirror na Raspberry Pi Magic Mirror na Raspberry Pi Magic Mirror na Raspberry Pi Magic Mirror na Raspberry Pi


  Zasilacz USB zamontowany został bezpośrednio na kablu zasilającym i umocowany z pomocą kleju i taśmy izolacyjnej. System wyglądał naprawdę profesjonalnie. Przyszedł teraz czas na testowanie zasilania. Wszystkie elementy zostały podłączone, a urządzenie wpięte do gniazdka 230 V. System działał bez problemu, Raspberry Pi załadowało się i nie wydawało się, żeby cokolwiek nadmiernie się grzało. Słowem - ideał.

  Magic Mirror na Raspberry Pi


  Niestety, 10 minut później, bezpieczniki w mieszkaniu zadziałały i odcięły zasilanie. Nietrudno było domyśleć się, co było powodem awarii... Po podłączeniu układu do zasilania - tym razem z odpiętym Raspberry Pi i monitorem dało się słyszeć tylko głośne bum, a z zasilacza USB poleciał dym. Stworzone zatem przez autora rozwiązanie się nie sprawdziło...

  Magic Mirror na Raspberry Pi


  Ciężko wyczuć, co spowodowało awarię, ale nie przysłużyła się ona taniemu zasilaczowi USB. Być może został uszkodzony podczas lutowania go do kabla zasilającego, albo 'Malina' pobierała za duży prąd. Tak czy inaczej, koniecznie było inne rozwiązanie. Autor przerobił kabel zasilający tak, że jedną jego część dało się podłączyć do ładowarki USB do iPada, a drugą do zasilacza monitora. Tym razem układ działał bez zarzutu i nic się nie spaliło. Kolejny krok do realizacji projektu.

  Magic Mirror na Raspberry Pi


  Poprawne zasilenie całego układu na stole pozwoliło przejść do kolejnego etapu realizacji projektu - instalacji Raspberry Pi w obudowie.

  Instalacja Raspberry Pi

  Magic Mirror na Raspberry Pi


  Gdy już cały układ jest zmontowany, do obudowy wkręcić można Raspberry Pi - serce Zwierciadła. Skonfigurować w 'Malinie' trzeba następujące rzeczy:

  * Połączenie z siecią WiFi
  * Obrót ekranu o 90 stopnii
  * Lokalny webserwer do prezentacji aplikacji
  * Przeglądarkę pracującą w trybie pełnoekranowym

  Systemem operacyjnym wybranym do kontrolowania Zwierciadła jest oczywiście Raspbian. OS ten jest bardzo elastyczny i ma duże wsparcie dla użytkowników. Po pobraniu obrazu należy załadować go na kartę SD, co niestety zajmuje dosyć dużo...

  Po umieszczeniu karty SD w system załaduje się, co umożliwia zalogowanie i uruchomienie konfiguracyjnego wizarda. Dostać się do niego w każdej chwili można poprzez komendę raspi-config uruchomioną z prawami admina. W konfiguracji należy zadbać o następujące rzeczy:

  * Upewnić się, że system ładować się będzie do pulpitu, a nie do np. linii komend/terminalu tekstowego;
  * Skonfigurować strefy czasowe, aby komputer wyświetlał odpowiednią godzinę;
  * Zarezerwować w ustawieniach zaawansowanych 128 MB pamięci RAM dla procesora graficznego.

  W konfiguracji można dosyć bezkarnie bawić się w każdym miejscu, ale pamiętajcie - jeśli coś pójdzie nie tak, to konieczne będzie przeinstalowanie systemu na karcie SD, co jak napisano powyżej - zajmuje strasznie dużo czasu...

  Konfiguracja WiFi

  Instalacja bezprzewodowej karty WiFi na USB jest mocno zależna od wykorzystanej karty. Niektóre modele są dosyć problematyczne w konfiguracji, ale raz uruchomione powinny działać bezawaryjnie przez cały czas. Autor pisze, że był to najbardziej problematyczny element konfiguracji komputera.

  Obrót ekranu

  Jako, że ekran monitora jest obrócony względem normalnej pozycji, konieczne jest jego odwrócenie w systemie. Efektywna rozdzielczość wynosi wtedy 1080 x 1920 px. Zrealizowanie tego okazało się bardzo proste, wystarczyło w folderze /boot odnaleźć plik konfiguracyjny config.txt i dodać w nim linijkę:

  Code:
  display_rotate=1


  Aby monitor działał sprawniej dodatkowo autor odkomentował linijkę odpowiedzialną za podłączanie HDMI 'na gorąco':

  Code:
  hdmi_force_hotplug=1


  Po zapisaniu zmienionych ustawień i zresetowaniu komputera wszystko powinno działać od ręki.

  Webserver

  Interfejs lustra jest prostą stroną internetową, w związku z czym, aby ją wyświetlać konieczny jest webserwer, na przykład popularny Apache. Jego instalacja i uruchomienie są bardzo proste, wystarczy po kolei realizować poniższe kroki. Najpierw upewniamy się, że nasz system jest aktualny:

  Code:
  sudo apt-get update && apt-get upgrade -y


  Następnie pobieramy i instalujemy apache:

  Code:
  sudo apt-get install apache2 apache2-doc apache2-utils


  Gotowe! Jednakże, jeśli chcemy korzystać na naszym webserwerze z PHP (a chcemy) musimy doinstalować jeszcze moduły odpowiedzialne za jego obsługę:

  Code:
  sudo apt-get install libapache2-mod-php5 php5 php-pear php5-xcache


  I ponownie - gotowe! po zresetowaniu maszyny serwer Apache będzie działa. Jeśli teraz w folderze /var/www umieścimy plik index.php i wejdziemy przeglądarką na IP Raspberry Pi to ujrzymy zawartość strony z index.php

  Tryb Kiosku[/b]

  Aby upewnić się, że komputer będzie poprawnie wyświetlał stronę za każdym razem, wykorzystamy przeglądarkę Chromium w tak zwanym trybie Kiosku. Jej instalacja jest niezwykle prosta:

  Code:
  sudo apt-get install chromium x11-xserver-utils unclutter


  Na tym etapie musimy pogrzebać też trochę w konfiguracji systemu, aby wyłączyć wygaszacz ekranu i automatycznie uruchamiać system w opisanym trybie. Wystarczy w pliku /etc/xdg/lxsession/LXDE-pi/autostart dodać kratkę (#) przed linijką:

  Code:
   @xscreensaver -no-splash


  I dodać następujące linie:

  Code:
  @xset s off
  
  @xset -dpms
  @xset s noblank
  @chromium --kiosk --incognito http://localhost


  Te wpisy wyłączą zupełnie wygaszacz ekranu i sprawia, że Chromium uruchomi się w założonym przez nas trybie, odpalając od razu w pełnoekranowym trybie lokalną stronę. Można teraz zapisać i ponownie uruchomić nasz mikrokomputer. Po uruchomieniu się strona ładuje się poprawnie, więc wszystko gra i możemy przejść dalej.

  Tworzenie interfejsu

  Założenie projektu było dosyć proste: interfejs miał być w 100% pasywny. Trudno z resztą byłoby zaimplementować w tym układzie interakcję z użytkownikiem - interfejs dotykowy brudziłby lustro i co najważniejsze: są lepsze urządzenia do takich rozwiązań. Dodatkowo, lustro ma także być używalne jako lustro. Nadmiar informacji na wyświetlaczu byłby trudny do pogodzenia z możliwością przeglądania się w nim, dlatego autor zdecydował się na pasywny interfejs, który prezentuje następujące informacje:

  * Komplementy, bo wiadomo, że najlepiej jest zacząć dzień od miłego słowa;
  * Pogoda, bo skoro już się ubieramy, to dobrze jest wiedzieć, czy warunki na dworze pozwalają założyć to czy tamto.
  * Zegar z kalendarzem - pozwoli nam wiedzieć, ile czasu nam zostało;
  * Wiadomości, bo chcielibyśmy wiedzieć, czy nasz wygląd to jedyne czym powinniśmy się martwić.

  Oczywiście, system jest otwarty i pozwala na wprowadzenie modyfikacji w dowolnym momencie, więc dalsze funkcje mogą być w każdej chwili dodane.

  Informacje wyświetlane są jako strona www napisana w HTMLu z CSSem i Javascriptem. Autor wykorzystał tą okazję do przetestowania nie tylko swoich umiejętności, ale także możliwości pisania stron na komputerze firmy Apple.

  Magic Mirror na Raspberry Pi


  Oprócz samodzielnie stworzonego kodu aplikacja korzysta z kilku otwartych bibliotek, co okazało się konieczne, aby przyspieszyć tworzenie strony. Są to:

  * Jquery
  * Moment.js
  * FeedToJson
  * Parser iCal

  Moment.js pozwala na wygodne pracowanie z datami i czasem, co znacznie ułatwia stworzenie aplikacji z zegarem z kalendarzem. FeedToJson i parser iCal pozwalają na importowanie, odpowiednio, danych ze strumieni RSS i kalendarza iCal. Dane importowane są w formacie JSON, co niezwykle ułatwia ich obróbkę poprzez HTML i Javascript odpowiedzialny za stronę.

  [u]Projekt


  Magiczne zwierciadło musi być ładne. Autor - fanboy Apple - zdecydował się w tej materii wykorzystać stylistykę firmy z jabłkiem w logo, i skorzystał z Apple’s Design Guidelines.

  Magic Mirror na Raspberry Pi


  Jako, że lustro ma pozwalać na przeglądanie się, tło musi być czarne; w związku z tym litery wyświetlane są na biało i w odcieniach szarości. Można by dodać oczywiście kolorowe elementy, jednakże autor zdecydował się być wierny minimalistycznej stylistyce.

  API

  Dane do wyświetlania na lustrze pobierane są z szeregu strumieni i poprzez API. Autor wykorzystuje między innymi:

  * Openweathermap.org do pobierania danych na temat pogody i prognoz meteorologicznych. API tego systemu pozwala na pobieranie pogody dla konkretnej lokalizacji i dat.
  * Kalendarz iCal; iCloud pozwala na dzielenie swojego kalendarza w formacie iCal. Nie można go jednak pobierać bezpośrednio z pomocą Javascriptu (z uwagi na zabezpieczenia) dane pobierane są poprzez proxy napisane w PHP:

  Code: php
  Log in, to see the code


  Dzięki temu do pobrania danych wystarczy wykorzystać requestingcalendar.php. Dane z kalendarza parsowane są do formatu JSON. Niestety kalendarz Apple korzysta z niestandardowych tagów, co zmusiło autora do dodania kilku linijek w javascriptowym parserze iCal.

  * Strumień wiadomości NOS. NOS to państwowy operator telewizyjny w Holandii, który udostępnia feed RSS z wiadomościami, niestety nie wspiera formatu JSON, więc konieczne było wykorzystanie pluginu FeedToJson, aby z RSS uzyskać dane w formacie strawnym dla algorytmu Zwierciadła.

  * Pozostałe dane, takie jak czas, data i komplementy dla użytkownika generowane są prostym Javascriptem.

  Automatyczne odświeżanie strony

  Do lustra nie są podłączone żadne urządzenia do komunikacji, takie jak mysz czy klawiatura, co oznacza, że problematyczne jest odświeżanie strony. Oczywiście, najprościej jest zresetować komputer, ale nie jest to najlepsze rozwiązanie. Dlatego też autor dodał do systemu odświeżanie strony, szczególnie że pomogło mu to podczas jej tworzenia - strona automatycznie odświeżała się po każdym załadowaniu nowej wersji.

  Pliki dodawane były z wykorzystaniem kontroli wersji GIT, więc każda nowa wersja posiadała swój numer, który można odczytać z pomocą PHP. W stronie zawarto zatem kilka linijek kodu, który odczytywały kod i porównywały go z aktualnym i jeśli jest wgrana nowa wersja, odświeżał stronę.

  Wykorzystując PHP wystarczy wykorzystać:

  Code: php
  Log in, to see the code


  Ale można to zawrzeć w samym HTMLu strony i napisać w Javascripcie:

  Code: html
  Log in, to see the code


  Porównywanie wykonywane jest co trzy sekundy:

  Code: php
  Log in, to see the code


  Kompletny kod źródłowy znaleźć można tutaj. Jak ostrzega autor może on być trudny do analizy, ponieważ prawie nie posiada komentarzy.

  Plany na przyszłość

  Magic Mirror ma oczywiście dużo większe możliwości niż zaprezentowano poniżej. Dodawanie kolejny funkcji trwać może bardzo długo, ale autor ma szereg pomysłów, o co jeszcze można wzbogacić interfejs.

  Źródła:
  http://michaelteeuw.nl/post/80391333672/magic-mirror-part-i-the-idea-the-mirror
  http://michaelteeuw.nl/post/81059936176/magic-mirror-part-ii-the-monitor
  http://michaelteeuw.nl/post/81784924322/magic-mirror-part-iii-the-casing
  http://michaelteeuw.nl/post/82565319113/magic-mirror-part-iv-install-the-hardware
  http://michaelteeuw.nl/post/83188136918/magic-mirror-part-v-installing-the-raspberry-pi
  http://michaelteeuw.nl/post/83916869600/magic-mirror-part-vi-production-of-the

  Cool? Ranking DIY
  Can you write similar article? Send message to me and you will get SD card 64GB.
  About Author
  ghost666
  Translator, editor
  Offline 
  Fizyk z wykształcenia. Po zrobieniu doktoratu i dwóch latach pracy na uczelni, przeszedł do sektora prywatnego, gdzie zajmuje się projektowaniem urządzeń elektronicznych i programowaniem. Od 2003 roku na forum Elektroda.pl, od 2008 roku członek zespołu redakcyjnego.
  ghost666 wrote 11088 posts with rating 9403, helped 157 times. Live in city Warszawa. Been with us since 2003 year.
 • Ochrona Domu
 • #2
  Tommy82
  Level 41  
  Niby fajne ale z tego co widzę zero interakcji.
  Jak by się już bawić to są takie sprzęty

  http://automatykab2b.pl/prezentacja-artykul/7...ci-przemyslowy-komputer-panelowy#.Vrnvxz-fo_s

  Przykład poglądowy Chodzi jednak o to ze one mają touchscreen założony.
  I teraz żenimy taka nakładkę z LCD wkładając pomiędzy lustro. Jak by zastosować płytę głową z wyjściem na ekran bezpośrednim np jakaś via epia. To już całość dało by się zasilać za pomocą picopsu z 12 V co w przypadku np łazienki jest bezpieczniejsze.

  Jak by na tym postawić androida można by się pobawić w możliwości sterowania tym głosem.
  https://www.youtube.com/watch?v=kkZLuIjUUcE

  Ja używam do tego celu tabletu przywalonego do biurka tak ze jest w pełni dostępny z wyra.
  Apka która wyświetli obraz z przedniej kamery na ekranie i już mamy w pełni funkcjonalne lustro .

  Co więcej wyłączony tablet sam w sobie działa jak lustro.
 • Ochrona Domu
 • #3
  a_noob
  Level 23  
  Tommy82 wrote:
  Ja używam do tego celu tabletu przywalonego do biurka tak ze jest w pełni dostępny z wyra.
  Apka która wyświetli obraz z przedniej kamery na ekranie i już mamy w pełni funkcjonalne lustro .

  Co więcej wyłączony tablet sam w sobie działa jak lustro.

  Wg mnie ciężko tablet traktować jako lustro, nie ważne czy wyłączony czy używając kamery, to dość marna opcja i tylko awaryjna, a nie w domu gdzie normalne lustro nie jest żadnym problemem.

  Druga sprawa... przywalonego?! wyra?! apka?! O człowieku, nawet nie wiem na jakie forum Cię z tym wysłać...
 • #4
  szikaka
  Level 14  
  Tommy82 wrote:
  Niby fajne ale z tego co widzę zero interakcji.
  Jak by się już bawić to są takie sprzęty


  W końcu to DIY nic nie stoi na przeszkodzie żeby sobie dorobić interakcje, aczkolwiek dotyk to słaby pomysł, pojemnościowy z oczywistych względów działać nie będzie, rezystancyjny dodatkowo zmiejszy ilość odbijanego światła... ale skoro to raspberry to nic nie stoi na przeszkodzie rozpoznawać gesty np kamerą, albo użyć jakiegoś taniego sensora gestów np APDS-9960  Tommy82 wrote:

  Ja używam do tego celu tabletu przywalonego do biurka tak ze jest w pełni dostępny z wyra.
  Apka która wyświetli obraz z przedniej kamery na ekranie i już mamy w pełni funkcjonalne lustro .

  Co więcej wyłączony tablet sam w sobie działa jak lustro.


  Też tego całkiem nie zrozumiałem, kamera jako lustro? słaby pomysł
 • #5
  68mustang
  Level 9  
  1. Kamera nawet milion Mpix nie zastąpi lustra.

  2. Podoba mi się w projekcie to, że cała aplikacja to po prostu strona internetowa. Zastanawiam się więc, czy nie można zastąpić raspi czymś tańszym i może bez linuxa na SD bo kilka przerw w dostawie prądu i trzeba instalować raspbiana od nowa.
 • #6
  szikaka
  Level 14  
  68mustang wrote:

  2. Podoba mi się w projekcie to, że cała aplikacja to po prostu strona internetowa. Zastanawiam się więc, czy nie można zastąpić raspi czymś tańszym i może bez linuxa na SD bo kilka przerw w dostawie prądu i trzeba instalować raspbiana od nowa.


  Można :) np Pi zero :)
  co do systemu plików to przecież po konfiguracji nie musi niczego zapisywać na karcie więc system plików się nie rozleci

  https://www.sparkfun.com/news/2031
 • #7
  mamakapcia
  Level 17  
  Zainteresowało mnie chromium w trybie kiosku. Niestety podczas instalacji wyskakuje coś takiego:
  Magic Mirror na Raspberry Pi
  Czy ktoś wie, jak można zainstalować chromium?
  Pozdrawiam
 • #8
  68mustang
  Level 9  
  Spróbuj
  Code:
  sudo apt-get update


  i ponów próbę. Ewentualnie poszperaj tutaj: https://www.raspberrypi.org/forums/viewtopic.php?t=121195


  Wie ktoś jak zmienić api pogody na jakieś inne? Bo openweather w ogóle mi się nie sprawdza. Lepsze by było jakieś weather.com albo coś...
  Fajne jest jeszcze to: https://medium.com/@maxbraun/my-bathroom-mirror-is-smarter-than-yours-94b21c6671ba#.1lv4raa1b
  ale nie znalazłem kodu ;/
 • #9
  mamakapcia
  Level 17  
  68mustang wrote:

  Dzięki, instrukcje z tego linku podziałały.

  Napotkałem jednak kolejny problem:
  Dodaję linię do /etc/xdg/lxsession/LXDE-pi/autostart:
  Code:
  @chromium --kiosk --incognito http://localhost

  Jednak po ponownym uruchomieniu chromium nie startuje. Taka kombinacja również nie działa:
  Code:
  @chromium-browser --kiosk --incognito http://localhost