Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

stara lodówka Amica - chłodzenie

aksior 08 Lut 2016 15:05 2076 2
  • #1 08 Lut 2016 15:05
    aksior
    Poziom 9  

witam,
    mam problem ze stara lodówką Amica(modelu nie znam)
    Mianowicie- od początku wynajmowanego mieszkania była temperatura raczej ok, z tym że na tylnej ściance zbierał się lód i trzeba było raz na pól roku albo częściej rozmrozić ją fizycznie ręcznie.

Ostatni miesiąc nagle wzrosła temperatura w lodówce (zamrażalnik chłodził dobrze) i oscylowała w okolicy +12st na środkowej półce(ustawiona na pokrętle na 8-ostatnii stopień), przez co sery psuły się szybciej itp.
    postanowiłem zatem rozmrozić i wyczyścić lodówkę, gdzie podczas prac natknąłem się na dziwne zlodowacenie z tyłu lodówki- zauważyłem to tylko dzięki temu że wypchało klapkę która była tam zamontowana. Gruba ilość lodu gdzie skuwałem to delikatnie chyba z godzinę (nie mogłem dać rozmrozić bo woda kapała na silnik itp na dole elementy)-patrz foto

Po oczyszczeniu lodówki z lodu z tyłu, rozmrożeniu całkowicie zamrażalnika itp. teraz temperatura na środkowej półce oscyluje w granicy 0 st (na pokrętle 4 stopień ustawiony) a na tylnej ściance zbierał się szron który dzisiaj juz jest lodem....zmniejszyłem na 2 na pokrętle i dam znać jaka temperatura jutro.

teraz pytania- co to może być, dlaczego zebrała się taka ilość lodu która wypchała ta klapkę z jakby pumeksem. co jest przyczyna takich dziwnych zachowań lodówki, czy to może wrócić i w jakim czasie oraz jaki byłby koszt naprawy? aha w tych rurkach pod lodem na dole jest jakby jakiś kit modelina, i kawałek wyciekło z wodą/lodem...co to jest?

stara lodówka Amica - chłodzenie stara lodówka Amica - chłodzenie stara lodówka Amica - chłodzenie stara lodówka Amica - chłodzenie stara lodówka Amica - chłodzenie stara lodówka Amica - chłodzenie

0 2
  • #2 10 Lut 2016 14:46
    aksior
    Poziom 9  

Panowie nikt naprawdę nie jest mi w stanie pomóc? Czy to może zły dział?
    Powiem tylko, że lodówka od 3 dni chłodzi aż za bardzo- mało kiedy się wyłącza teraz, a temperatura w lodówce w granicy 0 do -1 a z tyłu na ściance zbiera się lód...ze skrajności w skrajność

3
  • #3 09 Lip 2018 19:23
    kefirex
    Poziom 5  

Wiesz co było powodem zbierania sie tego lodu (jak na zdjęciach)?

1