Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Letv x600 - Wgranie custom roma, gdzie szukać? Co wybrać ?

Schizma. 08 Feb 2016 16:14 1071 0
 • #1
  Schizma.
  Level 12  
  Witajcie,
  przeszukałem już wiele for w celu zorientowania z czym je się wgrywanie customów do telefonów. Podjąłem decyzję że mój letv x600 przejdzie w tym tygodniu taki zabieg.

  Informacji których dalej poszukuję jest kilka, głównie wiążą się ze sprawą jak to wygląda w praktyce, tj z tego co mi wiadomo (mogę być w błędzie) po zrotowaniu telefonu, wykonania szeregu komend oraz innych niezbędnych czynności tracimy dosłownie cały poprzedni system i wgrywam ROM oparty na tym oryginalnym, lub niekoniecznie tak ? zakładając że w chwili obecnej mam Andka 5 MUI jak dobrze kojarzę to wgrany ROM będzie też androidem 5 tylko, że inną, przerobioną wersją?

  Tera przejdę de sedna i najbardziej ciekawiącej mnie sprawy, otóż znalazłem program rzekomo do wgrywania ROM'ów bez żadnego podpinania telefonu do komputera z którego docelowo chcemy wykonać zabieg, musimy tylko zrotować wcześniej komórkę i nadać nowego administratora, po czym ze sklepu google play normalnie pobrać, wykonać parę czynności, program rzekomo po wybraniu interesującego Nas customa pobiera go i instaluje, pozwolę sobie zamieścić link do opisywanego programu :
  http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/komp...dzy-do-android-czesc-2-4165/strona/15824.html
  pytanie tkwi w tym, czym taki program różni się od normalnego wgrywania systemu poprzez kabel komendy i tp. ? Wychodzi na to samo co jeśli bym się bawił według założeń tego poradnika :
  http://telchina.pl/instrukcja-wgrywania-twrp-i-romu-z-j-polskim-t22230.html
  Jeśli wyjdzie, że wiele lepiej jest zrobić to manualnie, to skąd taki ROM wziąć, jaką mogę mieć pewność że wersja językowa będzie też obejmowała język polski i jakiego spolszczenia mogę się spodziewać, bo nie ukrywam że w oryginalnym mam polski,angielski a gdzieniegdzie nawet chiński :P
  Z góry bardzo dziękuję za odpowiedź