Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Letv x600 - Wgranie custom roma, gdzie szukać? Co wybrać ?

Schizma. 08 Lut 2016 16:14 993 0
 • #1
  Schizma.
  Poziom 12  
  Witajcie,
  przeszukałem już wiele for w celu zorientowania z czym je się wgrywanie customów do telefonów. Podjąłem decyzję że mój letv x600 przejdzie w tym tygodniu taki zabieg.

  Informacji których dalej poszukuję jest kilka, głównie wiążą się ze sprawą jak to wygląda w praktyce, tj z tego co mi wiadomo (mogę być w błędzie) po zrotowaniu telefonu, wykonania szeregu komend oraz innych niezbędnych czynności tracimy dosłownie cały poprzedni system i wgrywam ROM oparty na tym oryginalnym, lub niekoniecznie tak ? zakładając że w chwili obecnej mam Andka 5 MUI jak dobrze kojarzę to wgrany ROM będzie też androidem 5 tylko, że inną, przerobioną wersją?

  Tera przejdę de sedna i najbardziej ciekawiącej mnie sprawy, otóż znalazłem program rzekomo do wgrywania ROM'ów bez żadnego podpinania telefonu do komputera z którego docelowo chcemy wykonać zabieg, musimy tylko zrotować wcześniej komórkę i nadać nowego administratora, po czym ze sklepu google play normalnie pobrać, wykonać parę czynności, program rzekomo po wybraniu interesującego Nas customa pobiera go i instaluje, pozwolę sobie zamieścić link do opisywanego programu :
  http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/komp...dzy-do-android-czesc-2-4165/strona/15824.html
  pytanie tkwi w tym, czym taki program różni się od normalnego wgrywania systemu poprzez kabel komendy i tp. ? Wychodzi na to samo co jeśli bym się bawił według założeń tego poradnika :
  http://telchina.pl/instrukcja-wgrywania-twrp-i-romu-z-j-polskim-t22230.html
  Jeśli wyjdzie, że wiele lepiej jest zrobić to manualnie, to skąd taki ROM wziąć, jaką mogę mieć pewność że wersja językowa będzie też obejmowała język polski i jakiego spolszczenia mogę się spodziewać, bo nie ukrywam że w oryginalnym mam polski,angielski a gdzieniegdzie nawet chiński :P
  Z góry bardzo dziękuję za odpowiedź