Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Odkurzacz firmy Dirt Devil - Dziwne strzelanie i iskrzenie silnika.

08 Lut 2016 17:55 888 8
  • Poziom 2  
    Witam.
    Jestem nowy na forum nie wiem czy piszę w dobrym dziale jeśli tak proszę o zrozumienie i przeniesienie do odpowiedniego. Mam problem z odkurzaczem jest to odkurzacz firmy dirt devil. Podczas pracy silnik wydaje dziwny przypominający smażenie popcornu dźwięk oraz widoczne jest dość mocne iskrzenie. Dodatkowo chodzi tak jak by silnik zmieniał obroty.

Zdemontowałem i rozkręciłem silnik wyczyściłem wirnik oraz szczotki lecz to nic nie pomogło. Co może być tego przyczyną? Dodam że szczotki mają jeszcze po jakies 25mm długości.

Będę bardzo wdzięczny za pomoc ponieważ nie chcę wymieniać czegoś niepotrzebnie a odkurzacz jest z tanich więc jeśli naprawa będzie kosztowna odpuszczę jeśli nie będzie odkurzacz do auta. Pozdrawiam i czekam na pomocne odpowiedzi. Dodaje filmik w załączniku ponieważ mam zero postów i nie mogę w inny sposób.
  • Poziom 29  
    Silnik został przegrzany a w ostateczności się spalił.
  • Poziom 41  
    Jeśli miałeś wyjęte szczotki, trzeba było sprawdzić, czy wirnik lekko obraca się w łożyskach. Przy próbie obrotu powinien bez żadnych problemów, ani odgłosów się obracać.
  • Poziom 2  
    Wirnik chodził bez żadnych oporów kręcił się gładko. Znajomy mówił że to wina szczotek ale skoro były dość długie to czy to możliwe?
  • Poziom 41  
    grzesiek1909 napisał:
    Znajomy mówił że to wina szczotek ale skoro były dość długie to czy to możliwe?
    Jeśli tylko lekko przesuwały się w prowadnicach, to nie.Po prostu, albo zbyt intensywnie eksploatowany, albo przebicie izolacji i związane z tym zwarcie zwojowe.
  • Poziom 2  
    Czyli rozumiem że jeżeli coś wymieniać to cały silnik tak?
  • Poziom 2  
    Ok w takim razie dziękuję za pomoc :) To chyba jednak będzie nie opłacalne bo odkurzacze tego typu widziałem po 90zł :) Jeszcze raz dzieki.
  • Poziom 13  
    Nie musisz wymieniać całego silnika. wystarczy sam wirnik. Na bank ma zwarcia wewnątrz komutatora. Najprawdopodobniej po przegrzaniu.