Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

BMW E90 320d - Szarpie / trzęsie przy ruszaniu do tyłu.

kubas10 08 Feb 2016 18:50 5634 9
    kubas10
    Level 25  
    Witam, BMW E90 320d 120kW 2006r, sedan. Tylko i wyłącznie przy gwałtownym ruszaniu do tyłu słychać z przodu (prawdopodobnie z lewej strony) zgrzyt i warkot. Przy łagodnym dodaniu gazu tego nie ma, przy ruszaniu do przodu w ogóle tego nie ma. Co to może być ? Nie ma grama luzu w zawieszeniu, amortyzatorach itp itd.
    yanes
    Level 29  
    A skrzynia biegów manualna czy automat?
    cezars65
    Level 24  
    Cudów nie ma.... spróbować na pustym placu jeden rusza autem a druga osoba w miarę kumata koło auta i spróbować osłuchać , można jeszcze ten manewr powtórzyć na stacji kontroli pojazdów ,po najechaniu na rolki do sprawdzania hamulcy , tzn. rolki na luz i spróbować do tyłu z nich wyjechać , jeszcze niech ktoś z tyłu trochę przytrzyma auto i może uda się zdiagnozować.
    kubas10
    Level 25  
    Skrzynia manualana

Dodano po 1 [godziny] 42 [minuty]:

cezars65 wrote:
    Cudów nie ma.... spróbować na pustym placu jeden rusza autem a druga osoba w miarę kumata koło auta i spróbować osłuchać.

Najlepiej byłoby to zrobić na długim kanale, jeden w samochodzie drugi pod nim.
    kubas10
    Level 25  
    Zdemontowałem poduszki silnika (gumowo - olejowe) i nie wykazują żadnego zużycia.
  • Helpful post
    hanzohazashi
    Level 11  
    Mialem cos podobnego w e36-winny był przegub wewnętrzny polosi.
    kubas10
    Level 25  
    Tego nie sprawdzałem ale dzięki za istotną uwagę. Latem wymieniłem lewą poduszkę i założyłem Fortunline, teraz jak ją zdemontowałem to widać że przysiadła. Dzisiaj założyłem obydwie nowe Lemforder i jest ciutkę lepiej.
    kubas10
    Level 25  
    hanzohazashi wrote:
    Mialem cos podobnego w e36-winny był przegub wewnętrzny polosi.

A napęd był na tył czy na 4 koła ?
    hanzohazashi
    Level 11  
    To był tylny napęd.Jeśli masz x drive to 4 przeguby do sprzewdzenia
    kubas10
    Level 25  
    U mnie też jest napęd na tył ale dźwięk wydobywa się albo z lewego przedniego koła albo gdzieś na wysokości fotela kierowcy. Na razie obydwie poduszki wymienione a samochód i tak do mnie zawita na wymianę oleju i sprawdzę to o czym piszesz.