Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

S7-1200 zliczanie impulsów 5VDC

2010712 08 Lut 2016 18:51 486 1
  • #1 08 Lut 2016 18:51
    2010712
    Poziom 17  

Witam,
    Chciałbym prosić o wskazówki dotyczące zliczania impulsów 5VDC z enkodera A/B zamontowanego na małym silniczku, ponieważ nie mogę tych impulsów zliczyć ani podglądnąć.

Zakupiłem CPU 1214C DC/DC/DC oraz płytkę sygnałową 6ES7221-3AD30-0XB0 4wej 5VDC 200kHz. Do płytki podłączyłem zasilanie 5VDC. Kanał A podłączyłem do wejścia I4.0 natomiast kanał B do wejścia I4.1. Enkoder mam zasilony napięciem 5VDC. Z enkodera wychodzą dwa kanały, które podłączyłem do płytki sygnałowej
    Proszę o informację odnośnie konfiguracji sprzętowej oraz ewentualnie bloków które powinienem uwzględnić w bloku OB aby te impulsy zliczyć.
    Wiem że aktywuje się HSC, ale nie wiem co i jak skonfigurować,aby było prawidłowo
    Z góry bardzo dziękuje za pomoc.

0 1
  • Relpol
  • #2 09 Lut 2016 20:21
    Uciech
    Poziom 16  

2010712 napisał:
    Witam,
    Chciałbym prosić o wskazówki dotyczące zliczania impulsów 5VDC z enkodera A/B zamontowanego na małym silniczku, ponieważ nie mogę tych impulsów zliczyć ani podglądnąć.

Zakupiłem CPU 1214C DC/DC/DC oraz płytkę sygnałową 6ES7221-3AD30-0XB0 4wej 5VDC 200kHz. Do płytki podłączyłem zasilanie 5VDC. Kanał A podłączyłem do wejścia I4.0 natomiast kanał B do wejścia I4.1. Enkoder mam zasilony napięciem 5VDC. Z enkodera wychodzą dwa kanały, które podłączyłem do płytki sygnałowej
    Proszę o informację odnośnie konfiguracji sprzętowej oraz ewentualnie bloków które powinienem uwzględnić w bloku OB aby te impulsy zliczyć.
    Wiem że aktywuje się HSC, ale nie wiem co i jak skonfigurować,aby było prawidłowo
    Z góry bardzo dziękuje za pomoc.

Witam,
    Odpowiadając na temat muszę skierować do siemensowego opracowania dotyczącego programowania S7-1200, Link
    Pierwsze, np. strona 84 ,

Domyślam się że Kolega spodziewał się więcej ale zdalnie to mogę tak pomóc..
    Pozdrawiam,
    Uciech

0
  Szukaj w 5mln produktów