Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung Galaxy Note 2 włącza się raz na kilkanaście prób

08 Lut 2016 19:12 1428 6
 • Poziom 2  
  Telefon dostałem do sprawdzenia od kolegi. Telefon był delikatnie zalany czystą wodą. Problem polega na tym, że Galaxy Note 2 włącza się raz na wiele, wiele prób. Dokładniej wygląda to tak:
  1. Próbuję włączyć telefon przyciskiem blokady - nie reaguje.
  2. Próbuję wejść w recovery - nic.
  3. Podłączam do ładowarki - nic.

  Rozkręciłem telefon i wyjąłem płytę główną. Na płycie były delikatne ślady zalania(delikatnie pośniedziałe luty), które bezproblemowo wyczyściłem izopropanolem. Wyszorowałem dokładnie wszystkie konektory po czym włożyłem baterie i wcisnąłem power button i telefon uruchomił się. Problem niestety w tym, że telefon chodził rewelacyjnie, aczkolwiek gdy wcisnąłem przycisk blokady telefon nie reagował na niego. Odłączyłem baterie i spróbowałem go włączyć raz jeszcze - nic. W końcu sprawdziłem napięcie na przycisku blokady - było ok. Więc spróbowałem zewrzeć dwa pola lutownicze przycisku(po przekątnej) - nadal nic. Rozłączyłem taśmę, wyczyściłem i za którymś razem się włączył.
  Telefon udało mi się włączyć kilka razy, lecz za każdym razem gdy odpalił się system telefon nie reagował na przycisk blokady. Kupiłem nową taśmę z przyciskiem - nadal zachowuje się tak samo. Kiedy telefon uda mi się włączyć i podłączę go do ładowarki, to ładuje się normalnie. Napięcie baterii prawidłowe - 3.8V. Jeżeli ktoś z Was miał kiedyś podobny problem, lub domyśla się co może być przyczyną, to proszę o pomoc. Dodam, że dysponuję lutownicą i hot-air'em, więc w grę wchodzi wymiana podzespołów płyty.
 • Poziom 20  
  Może mój post nie pomoże w naprawie płyty, ale myślałeś może nad zakupem czegoś z popsutym wyświetlaczem ? Takiego nota można kupić za przysłowiowe parę złotych ze względu na cenę modułów LCD zbliżoną do wartości sprawnego telefonu.
 • Poziom 2  
  Myślałem o tym, ale kolega nie chce inwestować w telefon z uszkodzonym ekranem, gdzie płyta również może być uszkodzona, a nikt nie da gwarancji na uszkodzony telefon.
  W tej usterce najbardziej dziwi mnie, że napięcie na power buttonie jest cały czas i zwiera do masy prawidłowo, jednak uruchamia płytę tylko 1/100 razy.
 • Poziom 20  
  Teoretycznie na znanym portalu ogłoszeniowym można znaleźć gdzieś w okolicy, podpiąć wyświetlacz i sprawdzić. Gwarancji nie ma, ale jeśli płyta nosi ślady zalania też nie ma, że gdy wyeliminujesz ten problem, zaraz nie powstanie następny :)
  Wracając do tematu naprawy to spróbuj ją wykąpać całą
 • Poziom 2  
  Płyta już nie nosi żadnych śladów. Osad zmyłem izopropanolem i nie widać ani śladu. Ale co do pierwszego pomysłu, to przemyśle :)
 • Poziom 20  
  to że nie nosi śladów nie oznacza że gdzieś ich nie ma problemu pod jakimś układem. Kąpiel w izopropanolu na pewno nie zaszkodzi ;)
 • Poziom 2  
  24 godziny kąpieli i drugie tyle suszenia - telefon chodzi znakomicie. Dzięki za podpowiedź :)) Temat do zamknięcia.