Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Play InternetPlay Internet
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Netia Spot wifi+inny router - połaczenie Netia Spot z Plus GSM Huawei b315

08 Lut 2016 19:31 1737 8
  • Poziom 9  
    Witam,
    otóż mam problem lekko mówiąc nie codzienny.
    Mam obecnie Netię (do końca umowy jeszcze 6 m-cy), ale wykupiłem również internet w PLUSIE LTE. Chcę, by Plus był dostawcą internetu. Jednak zasięg PLUSA mam fajny w innym pokoju, aniżeli drukarkę skonfigurowaną z netiaspotem, do której jest podłączona drukarka Samsung przez kabel USB działająca w sieci bezprzewodowo. Nie chcę tego zmieniać.

Finalnie ma to wyglądać tak, że Internet pobierany jest z routera PLUSA Huawei b315, potem bezprzewodowo trafia do Netia Spot, dzięki czemu łącząc się z internetem z Huawei mogę drukować wszystko bez przełączania się po sieciach i kablach. Netia Spot i drukarka będą widoczne w sieci.

Czy jest jakiś spryciarz, który pomoże mi to ogarnąć. Chodzi mi głównie o pomoc w skonfigurowaniu Netia Spota, by komunikował się bezprzewodowo z PLUSEM.

Chętnie odpowiem na pytania, bo może to trochę przekombinowałem.
    Wiem, że mogę kupić repeater / ap z portem usb i zrobić to 3 minuty, ale chcę uniknąć zakupu innego sprzętu mając NetiaSpot.
  • Play InternetPlay Internet
  • Play InternetPlay Internet
  • Poziom 9  
    Na 6 miesięcy się opłaci pomęczyć. Byłem pewien, że się da w trybie bridge. Neta Spot kiedyś mi się zdaje w takim trybie pracował z innym routerem. Nie połączę ich, bo Huawei ma ograniczenia czy problem jest po stronie Neta Spota?
    Możesz tak w 1 lub 2 zdaniach wyrazić swoją opinię?
  • Poziom 9  
    Ups, nie jest dobrze : (
    Co radzisz kupić (pewnie jakiś repeater z usb z prostą instalacją drukarki), tanio i dobrze oczywiście, by działało z huawei-em?
  • Poziom 9  
    Są one w pokojach sąsiednich, więc kabel nie wchodzi w grę. Nie potrzebuję zwiększać zasięgu, jest prawie 100%. To mostkowanie chciałem zastosować tylko do podłączenia drukarki do sieci. Sieć LTE z Huaweia jest silna w mieszkaniu, ale tam gdzie jest drukarka jest kiepskie LTE, stąd potrzeba ich oddalenia. Ostatecznie przeniosę LTE pod drukarkę, odwrotnie nie wchodzi w grę, no to pokój dzieci i drukowanie o 2.00 w nocy moich dokumentów by nie przeszło : )

jimasek - dziękuję za szybkie udzielenie pomocy i merytoryczną pomoc. Widać, że to Twoja Pasja.

PS. Zgłosiłbym do moda +3 pkt dla Ciebie, ale mail pewnie trafi do Ciebie : ) ?
  • Poziom 9  
    Tak chyba zrobię, tym bardziej że widzę, że przy rurkach CO w ścianie jest jeszcze miejsce na wtyczkę LANA i wiertarka nie będzie potrzebna, a w garażu jest 30 m skrętki z zarobionymi wtyczkami po wcześniejszych zabawach.

Raz jeszcze WIELKIE dzięki za pomoc.