Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Marantz Ampli + Wzmacniacz Pilot

08 Lut 2016 20:04 630 8
  • Poziom 8  
    Witam,

Proszę o pomoc w konfiguracji sprzętu lub pilotów.
    Posiadam następującą konfigurację:
    Amplituner SR6008; Pilot RC022SR
    Wzmacniacz PM8005; PilotRC002PMSA
    Odtwarzacz DVD UD 7007; Pilot RC006UD
    Odtwarzacz sieciowy NA8005 Pilot RC 003NA
    dodatkowo pilot Logitech Harmony 350

Mój problem dotyczy, amplitunera wzmacniacza i obsługi tych urządzeń przez fabryczne piloty oraz Logitech-a.
    Przy załączaniu preferowanego zestawu np. NA + PM, fabrycznym pilotem oraz Logitech-em równocześnie włącza się "niepożądany w tym czasie amplituner".
    Próbowałem już wszystkich kombinacji, pilota od wzmacniacza, pilota do ampli oraz Logitech-a.
    Niestety w każdym przypadku, gdy uruchamiam ampli lub wzmacniacz, drugie niezamierzone urządzenie włącza się po wywołaniu polecenia "on"na pilocie.
    Przy wyłączaniu urządzeń sytuacja jest identyczna tzn. wyłączają się obydwa, niezależnie do wyboru pilota.

Proszę o pomoc.
  • Admin grupy audio
    Obawiam się, że się nie da. Urządzenia są tego samego producenta i podobnego typu, na 99% kody sterujące się pokrywają (przy czym amplituner ma ich po prostu więcej) i nawet z fabrycznymi pilotami będą działały tak samo.
  • Poziom 8  
    Jeśli dobrze rozumiem, to wymiana ampli lub wzmacniacza na innego producenta rozwiązała by problem?
  • Poziom 8  
    Moje założenie było następujące.
    Cały zestaw do kina oraz stereo.
    Wzmaczniacz podłączony z ampli po pre-out i zasila fronty.
    Stereo gra ze wzmacniacza, kino z całego zestawu.

Moim zdaniem kompozycja całkiem fajna, ale niestety ma ograniczenia, które są irytujące.

Pytanie dodatkowe, czy nie da się zdefiniować innego kodu on/of do wzamcniacza i apmli dysponując Harmony 350?
  • Admin grupy audio
    Koncepcja jest mocno przekombinowana, nikt inny tak nie robi.
    aegroup napisał:
    Wzmaczniacz podłączony z ampli po pre-out i zasila fronty.

Tylko że w takim połączeniu wzmacniacz nie dostanie sygnału gdy amplituner jest wyłączony. Po co więc chcesz wyłączać amplituner?

aegroup napisał:
    Pytanie dodatkowe, czy nie da się zdefiniować innego kodu on/of do wzamcniacza i apmli dysponując Harmony 350?

Nie da się, bo to nie pilot definiuje kody, tylko procesor we wzmacniaczu.
  • Poziom 8  
    W moim zestawie, wzmak działa bez udziału ampli. (pre-out ampli - main in we wzmaczniaczu).
    Przy konfiguracji NA+PM lub UD+PM wszystko działa i nie ma potrzeby zasilania ampli, który do muzyki nie jest najlepszym pomysłem.
  • Poziom 8  
    Nie na takie rozwiązanie liczyłem.
    Dziękuje za dyskusję.