Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mikser Zelmer typ 481.6 - nie działają przednie łopatki

nieobeznany1992 08 Lut 2016 20:25 711 3
  • #1 08 Lut 2016 20:25
    nieobeznany1992
    Poziom 2  

Witam,

w mikserze Zelmer 481.6 po włączeniu nie działają przednie łopatki. Co ciekawe działa za to tylna część, do której wpina się końcówkę blendera. Rozkręciłem urządzenie i zauważyłem że zębatki są ścięte i poszarpane (zdj). Zupełnie sięna tym nie znam, nie jestem złotą rączką - powiedzcie mi, czy wystarczy kupić dwie te zębatki (allegro do max 10 zł/szt) i wymienić, czy trzba grzebać w czymś jeszcze ? Bo nie wiem czy jest sens się bawić.

pozdrawiam

Mikser Zelmer typ 481.6 - nie działają przednie łopatki

• Pomocny post
    #2 08 Lut 2016 21:23
    Zbych282
    Poziom 13  

Jeżeli silnik kręci to prawdopodobnie wystarczy wymienić zębatki. Bawić się jest zawsze sens choćby dla samej satysfakcji, że się naprawiło. Powodzenia.

• #3 08 Lut 2016 21:52
    nieobeznany1992
    Poziom 2  

Hmm, silnik się kręci, tzn działa po podłączeniu do prądu, ale tylko to miejsce się obraca, gdzie przyczepia się blender. Te dwa miejsca, do których się podłącza łopatki się nie obracają. W takim razie zamówie te dwie zębatki, koszt niewielki a może coś zdziałam.

• #4 11 Lut 2016 16:20
    nieobeznany1992
    Poziom 2  

Panowie, pomocy. Wymieniłem te zębatki, skręciłem i baardzo powoli się obracają. Nie wiem czego to wina ? Czy ta blaszka, która trzyma te zębatki w miejscu od góry ma być mocno skręcona czy "z wyczuciem" ? CO może być przyczyną?

***edit: poluzowałem tę błaszkę i mikser działa zdecydowanie lepiej ;) Tylko teraz pytanie jak wyrogulować to dokręcenie, żeby nie było za luźno, a z drugiej strony żeby mikser się nie zatarł przy pracy. Jak rozkręcałem pierwszy raz te zębatki były dość mocno przykręcone tą blaszką

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME