Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Prosz, dodaj wyj徠ek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzi瘯i temu, 瞠 ogl康asz reklamy, wspierasz portal i u篡tkownik闚.

Kospel Bonus Elektronik 12 kw co mog這 waln望

kristoK 09 Lut 2016 12:50 1467 9
  • #1 09 Lut 2016 12:50
    kristoK
    Poziom 9  

Witam wszystkich forumowicz闚.
    Mam mianowicie taki problem. Kilka miesi璚y temu profesjonalna firma elektryczna zamontowa豉 mi podgrzewacz przep造wowy jak w temacie. Wszytko by這 ok. Pracowa a mi這. Jednak jaki czas temu wy陰czy貫m go bezpiecznikami w skrzynce. I tu stary dure tzn ja u篡wa貫m wody ciep貫j ale jako zimnej. Po ok tygodniu w陰czam bezpieczniki od podgrzewacza dioda zielona w bonusie si 鈍ieci odkr璚am wod i bach r騜nic闚ka wywali豉. Odkr璚am obudow a tam wszystko zaroszono od zimnej wody. Dodam, 瞠 ta kompromitujaca sytuacja by豉 w domku letniskowym w trakcie wyko鎍zenia. Osuszy貫m bonusa suszark, farelk przez ok 5 dni i nic dalej przy odkr璚eniu wody wywala r騜nic闚k. Co mog這 pa嗆 ?
    Prosz o pomoc.
    Dodam, 瞠 na p造tkach 鈍iec si zielone diody w kilku miejscach (oczywi軼ie przy zakr璚onej wodzie) jak pomalutku puszczam wod to zapala si zielona dioda potem tu nad ni nast瘼na mryga a trzecia ju nie zapala si po jak tylko troche zwi瘯sze przep造w to wywala r騜nic闚k.

0 9
  • #2 09 Lut 2016 12:53
    11111olo
    Poziom 43  

Mo瞠 nic. Od陰cz pr康 w skrzynce (upewnij si 瞠 go nie ma - nie chc mie Ci na sumieniu) i pomierz op鏎 mi璠zy trzema przewodami fazowymi a zerem i 鄴速o-zielonym.

0
  • #3 09 Lut 2016 12:58
    kristoK
    Poziom 9  

11111olo dzi瘯i za zainteresowaniem troch doda貫m do opisu mo瞠 co pomo瞠.

0
  • #5 09 Lut 2016 13:05
    kristoK
    Poziom 9  

ok wieczorem b璠 na dzia販e to zrobi fot. Podejrzewam jednak 瞠 co si przepali這, bo przez kilka dni suszenia wilgoci tam nie powinno by.

0
  • #6 09 Lut 2016 15:29
    11111olo
    Poziom 43  

kristoK napisa:
    jak pomalutku puszczam wod to zapala si zielona dioda potem tu nad ni nast瘼na mryga a trzecia ju nie zapala si po jak tylko troche zwi瘯sze przep造w to wywala r騜nic闚k.

Nie wiem jak tam jest zrealizowane sterowanie ale najprawdopodobniej te diody za陰czaj kolejne grza趾i i jedna ma przebicie. Mo瞠sz to 豉two sprawdzi omomierzem, ale musisz od陰czy grza趾.

0
  • #7 10 Lut 2016 08:17
    kristoK
    Poziom 9  

Wi璚 zrobi貫m foty. W 鄴速ych k馧kach s diody kt鏎e si 鈍iec po w陰czeniu napi璚ia (nie wody). W czerwonym k馧ku s 3 diody kt鏎e si zachowuj w ten spos鏏 瞠 po delikatnym odkr璚eniu wody zapala si pierwsza (od do逝), jeszcze troszk mocniej wod mryga druga (nie pali si 鈍iat貫m ci庵造m). Na tym etapie woda leci naprawd pomalutku i jest zimna. Jeszcze troch okr璚am wod zapala sie trzecia dioda i czerwona dioda zaznaczona czarnym k馧kiem, kt鏎a na obudowie oznacza grzanie i tej milisekundzie bach wywala r騜nic闚ka a tzw korki (3 po陰czone razem) zostaj nie wywala. Uffff tak to wygl康a. Dodaj foto schematu z wew strony obudowy. Kospel Bonus Elektronik 12 kw co mog這 waln望 Kospel Bonus Elektronik 12 kw co mog這 waln望

0
  • #8 10 Lut 2016 11:39
    peter falk
    Specjalista AGD

Nie masz wyj軼ia: we megaomomierz - jedna ko鎍闚k pomiarow daj na mas, a drug le po listwie zaciskowej od grza貫k. Pr康 od陰cz przed pomiarem :) .
    Mog造 polecie grza趾i - m鏬 te "modu mocy" - ale bez pomiar闚 "nie razbieriosz" .

0
  • Pomocny post
    #9 10 Lut 2016 11:56
    11111olo
    Poziom 43  

peter falk napisa:
    jedna ko鎍闚k pomiarow daj na mas

Poka瞠 Kolega gdzie przy pr康zie zmiennym jest masa?

Porada @peter falk mo瞠 wprowadzi w b陰d osob niezorientowan w temacie.
    Na zdj璚iu 豉dnie wida 瞠 przew鏚 "zero" nie jest nigdzie pod陰czony.

Pomiar zr鏏 tak jak napisa貫m w drugim po軼ie.
    Op鏎 wszystkich grza貫k powinien by niski (kilkadziesi徠 Ω) a op鏎 pomi璠zy kolejnymi grza趾ami a przewodem 鄴速o-zielonym powy瞠j 20MΩ (albo nawet 40MΩ - zale篡 jaki masz miernik).

0
  • #10 10 Lut 2016 13:21
    kristoK
    Poziom 9  

Ok. spr鏏uje zrobi pomiary, cho moja wiedza z elektryki oscyluje ko這 przepalonej 瘸r闚ki, najwy瞠j poprosz kogo kumatego. Ale zastanawia mnie ten nie pod陰czony przew鏚 zero. To jest 幢e zrobione? Cho wcze郾iej wszystko dzia豉這.

0