Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Głośniki Tracer Dominator - szum

09 Lut 2016 15:46 870 7
  • Poziom 12  
    Po włączeniu tych głośników słychać szum i w tle ciche buczenie. Słychać to nawet gdy nie są podłączone do komputera. Gdy się oddalę na jakieś 2 metry to go nie słychać, a gdy przykładam rękę do wzmacniacza buczenie się lekko nasila. Teraz mam pytanie czy reklamować czy jest jakaś rada na to? Głośniki są nowe dziś kupione. Na początku myślałem o wymianie kabla łączącego z komputerem, ale skoro szumią już po włączeniu do zasilania?
  • Poziom 42  
    Jak całkiem ściszysz też buczą?
  • Poziom 35  
    Jeśli możesz je bez problemu oddać to szkoda zabawy z nimi. Być może gdzieś jest problem z masą (i/lub zasilaczem) i stąd to buczenie.
  • Poziom 12  
    Próbowałem podłączać do różnych gniazdek w domu ale bez rezultatu. Przyciszanie czy podgłaśnianie nic nie daje. Syczenie i buczenie (tak jakby powietrze uciekało) ma stałą głośność i dobiega z centrum membrany w satelitach. Jak zakryje środek to nie syczy.
  • Poziom 42  
    Reklamuj albo zwróć. Może to wada fabryczna a może "taki ich urok".
  • Poziom 12  
    Wysłałem je do serwisu i nic się nie zmieniło. Otrzymałem je z powrotem i nadal warczą. Może to rzeczywiście ich urok. Czy jest na to jakaś rada już na własną rękę?
  • Poziom 42  
    Serwisy tak działają aby zbyć klienta. Wartość głośników jest niewielka więc naprawa nie wchodzi w grę a jedynie wymiana.
    Ytek napisał:
    o włączeniu tych głośników słychać szum i w tle ciche buczenie.

Buczenie może być spowodowane oszczędnym filtrowanie napięć.
    Ytek napisał:
    gdy przykładam rękę do wzmacniacza buczenie się lekko nasila.

Gdzie dokładnie?

Masz jakieś doświadczenie w tego typu naprawach? Jak nie to po prostu odpuść bo i tak nic nie naprawisz.
  • Poziom 12  
    To są trzy odgłosy jednocześnie. Szum, warkot i buczenie.

Szum się nasila gdy podkręcam Treble.
    Buczenie pulsuje cały czas.
    Warkot się nasila gdy przykładam rękę do panelu tam gdzie są kable.

I to wszystko przy wyciszeniu głośności i bez sygnału audio.

Rozmawiam jeszcze z serwisem, sprawa jeszcze nie załatwiona.

A czy to może być wina zasilania/elektryki? Jednak wątpię bo moje stare 10 letnie głośniki nie buczą.

Nie mam doświadczenia absolutnie, więc będę musiał komuś zapłacić.