Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pralka LG do 2500zł. Czy warto?

malgosia-viola 09 Feb 2016 16:27 4206 9
Bosch
    malgosia-viola
    Level 9  
    Witam . W niedługim czasie będę chyba musiała kupić pralkę. Moja 9letnia Candy zaczyna mieć problem. Myślę o 8-kilogramowej LG. Czy warto zainwestować w sprzęt tej firmy? Na co zwrócić uwagę?Z góry dziękuję za pomoc .
  • Bosch
  • Bosch
    KapitanSTS
    Level 29  
    Moim osobistym zdaniem nie opłaca się inwestować w sprzęt tak dużej kasy. Osobiście 12 lat temu kupiłem Polar PDP 600 i do tej pory mi służy a nie kosztował więcej niż 1500zł. Jedynie wymieniałem grzałkę kilka lat temu.
    Teraz pralki inaczej są robione. Częściej opłaca się kupić nową pralkę niż naprawiać.
    malgosia-viola
    Level 9  
    To w takim razie między 1500(1600) a 2000zł . LG , Bosch , Siemens czy Elektrolux zasługuje na większe zaufanie? Tak biegam tu po forum i chyba większość ma i(lub) poleca Boscha. Dlaczego? czy ze względu na większy wybór cenowy? Czy są po prostu niezawodne? Dla mnie dużym minusem jest to że mają małe drzwi, nawet przy 8 kilogramach.
    malgosia-viola
    Level 9  
    Gdyby Miele dawało 10 lat gwarancji ( powinni skoro są pewni swoich produktów) , to może namówiłabym Męża na to cudo , a tak to mogę tylko pomarzyć. Nie dam 5000 (taka mi się podoba) za 2 lata gwarancji.
    astw
    Level 18  
    Lexus też daje gwarancję tylko na 3 lata, a auta mają najwyższy poziom niezawodności. Pralki Miele są w pełni rozbieralne, przemyślane. Miele ma w PL własny serwis (BSH też). Proszę zobaczyć w sklepie zwłaszcza ten klasyczny model za 3500 zł. Gwarancję na 10 lat (fabryczną) można dokupić w RFN za 299 EUR.
    http://www.miele.de/haushalt/garantieverlaengerung-479.htm
    http://www.miele.de/media/domestic_de/media/files/download/MSZ2015.pdf
    malgosia-viola
    Level 9  
    No właśnie, dlaczego BSH a nie np.LG? Pytam bo chciałabym wybrać jak najbardziej świadomie . :) O ile się da.
    astw
    Level 18  
    BSH WAE - produkcja w Polsce, znana konstrukcja, rozbieralna, dostępne części, własny serwis. Zwykła pralka. Proste modele serii nawet bez wyświetlacza. O pralkach LG niestety nic nie wiem. Wiem tylko, jest to popularny producent pralek sprzedawanych za oceanem. Opinie o pralkach znajdzie Pani także w różnych wersjach krajowych Amazona - po wpisaniu symbolu modelu.