Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Małe kolumny na przetwornikach TVM

mr_pablo 19 Jun 2005 18:42 1532 4
    mr_pablo
    Level 11  
    Witam.

Posiadam głosniki Tonsil Samba 250 podłaczone do Radmora 5412 i czuję pewien niedosyt :)
    mianowicie chodzi za mna projekt dwóch niewielkich kolumn dwudrożnych na przetwornikach TVM, była by to konstrukcja podobna do satelitek Greg'a (z zestawu "Kino Grześka") tylko myslałem o głośniku 20cm- ARN-200-05/8 i ARV-104-64/8

Ma być to zestaw 2+1, subwoofer aktywny myślałem wykonać na głosniku STX GDN-20-120-8-AW, wzmacniacz do tego suba juz mam, wiec została tylko obudowa i głośnik:)
    Chciałem sie dowiedzieć czy warto zamieniać Kolumny Tonsil Samba (Prawie identyczne jak Tonsil Soundfinder 250) na własnej roboty mniejsze kolumienki.
    Tonsile te co mam obecnie potrafia grać głośno (i wtedy maja dopiero więcej basu:() jednak wolałbym słuchać muzyki przyjemniejszej dla ucha, dynamiczniejszej i niekoniecznie głośnej.

Pozdrawiam i proszę o poradę:)
    skopek
    Level 14  
    Jeżeli chodzi o niskotonowy to bym wziął ARN-226-07/8.
    A wysokotonowy to tonsil lub tesla.
    irek2
    Level 40  
    Raczej nie robi sie dwudroznych na glosniku 20cm bo takowy nie za dobrze przenosci srednie tony. Tesla bedzie duzo cichsza od tonsilow. Bedziesz mial moze ladniejszy dzwiek ale bedzie ci brakowac glosnosci.
    skopek
    Level 14  
    Chodziło mu o 20cm, osobiście jak bym robił dwudrożne to też bym wybrał mniejsze, sam mam teraz dylemat w zgc30 bo jest to konstrukcja dwudrożna , a niskotonowe się całkowicie zniszczyły i zdecydowalem się na arn-y.
    mr_pablo
    Level 11  
    Jak tylko zaczałem kombinować nad kolumnami na TVM'ach tak wszystko sie zmieniło i głośniki średnio-nisko zmieniłem na Heco HW170(juz zalicytowane:)), natomiast wysokotonówki ma być to Vifa D27 (od funduszy zależy)

Najprawdopodobniej Tonsil Samba 250 zostaną sprzedane więc jeśli jest ktoś zainteresowany to proszę o kontakt na GG 4022823 ;)