Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czy warto ten komputer w takiej cenie ew. co za 500 - 600 zł do internetu ?

09 Lut 2016 17:49 1194 21
  • Poziom 14  
    Mam pytanie czy warto kupić ten komputer:

http://allegro.pl/dell-780mini-intel-core-2-2x2-93-4gb-250gb-intelhd-i5712396260.html

Dell 780 mini

Intel Core 2 Duo 2 x 2,93 Ghz
    Ram 4GB
    Windows 7 Pro

650 zł brutto

Ewentualnie co w cenie 500-600 zł używanego do internetu z zainstalowanym windowsem ?

Znalazłem też podobne oferty na morele.net polisingowe komputery.

Czy warto taki komp ?

http://www.morele.net/komputer-lenovo-m58p-sf...3-160gb-dvd-windows-7-professional-gw-648915/

Lenovo M58P
    2 x 3 Ghz, 4 GB RAM, win 7 pro

539 zł
  • Poziom 42  
    Czy posiadasz cokolwiek do budowy komputera? Może być obudowa, zasilacz, dysk.
    Te ceny w moim odczuciu są dość wysokie za tak stare komputery.
  • Poziom 14  
    Posiadam stary komputer ale nie wiem co by się z niego nadawało obudowa, dysk ATA 200 GB, DVD. Komputera raczej nie chciałbym składać bo chciałem mieć zainstalowanego windowsa dlatego interesowały mnie polisingowe. Tak czy siak temat nieaktualny zamówiłem dziś della 780 za ok. 400 zł parmetry podobne jak wyżej + win7 . Nie wiem czy przepłaciłem ale do składaka musiałbym dokupić system lub siedzieć na linuksie a linuksa mam trochę dość.
  • Poziom 42  
    Co z tego że ma win7 który jest nielegalny!
    Nie rozumie Ciebie.
  • Poziom 28  
    Jak się człowiek spieszy, to się diabeł cieszy.

http://allegro.pl/hp-dc5800-dc-2-x-2500mhz-2gb-250gb-dvdrw-gdynia-i5958285570.html
    2GB RAM(dwa sloty wolne), e5200 2x2,5GHz, 250GB HDD

Kupilem tydzień temu za 119zł, do tego używana karta grafiki za 60zł na low profile (akurat miałem), 2 dodatkowe GB RAM (chociaż do przeglądarki wystarczą z górką pewnie 3GB...) i jest maszyna multimedialna z obsługą filmów w full hd w kwocie 200-220zł...
  • Poziom 42  
    Ludzie dają się nabrać na naklejkę. Mogą ją oderwać i przykleić na czole aby przy każdym przeglądaniu się w lustrze przypominali sobie że są naiwniakami!

Aby system uznać za legalny potrzeba spełnić dwa z trzech poniżej przedstawionych warunków:
    1. Posiadać oryginalny nośnik instalacyjny (na aukcji go nie ma)
    2. Dowód zakupu systamu (na aukcji go nie ma)
    3. Naklejka z certyfikatem autentyczności (to jest)

Jak widać system nie można uznać za legalny a skoro tak jest nie opłaca się słono płacić za nielegalny.

Oczywiście opis aukcji nie wprowadza w błąd. Nie ma ani słowa że komputer posiada legalny system Windows! Chyba nie trzeba nikogo przekonywać że gdyby system był legalny sprzedawca by tego faktu nie zatajał :P
  • Poziom 28  
    Naklejka + faktura ze wzmianką o systemie na niej, tylko takie aukcje się wybiera :)

--

poprawiłem się
  • Poziom 42  
    Faktura za zakup komputera to nie to samo co faktura za zakup systemu, chyba że sprzedawca wyszczególni że także sprzedaje system.
  • Poziom 14  
    A możesz podać źródło tego że trzeba spełnić 2 z 3 warunków o których piszesz ? Na mojej aukcji jest napisane że adnotacja o systemie będzie na fakturze mimo że takiej adnotacji nie ma. Jeśli rzeczywiście taka adnotacja jest konieczna do legalności systemu będę się wykłócał u sprzedawcy.
  • Poziom 42  
    Link

Ważniejsze cytaty:
    Cytat:

Konsultant podkreślił, że ponad 95% sprzedawanych komputerów po leasingowych w Polsce pochodzi z zachodu, a klucz licencyjny, który znajduje się na naklejce COA, upoważnia do korzystania z systemu operacyjnego w języku w jakim został zakupiony. Dla legalnego korzystania z takiego systemu potrzebujemy dodatkowo płytę instalacyjną albo dokument potwierdzający zakup „LICENCJI” i zainstalowany w odpowiednim języku system Windows.

Tu masz 100% pewności że nie masz legalnego systemu. Pochodzenie komputera nie jest znane (może nie pochodzić z Polski) a informację o licencji sprzedawca przemilczał.

Cytat:
    Nic nie daje nam wpis na fakturze, że jest to komputer z Windows XP, ponieważ musiałaby się tam znajdować informacja o sprzedawanej licencji i musimy pamiętać o wersji językowej, w jakiej została zakupiona dana licencja.

Nie wiem co masz napisane na fakturze i nawet jak wspomnieli o Windows 7 to i tak to nic nie znaczy.

Cytat:
    Używane komputery posiadają zainstalowany system operacyjny Microsoft Windows XP Home / Professional (SP3) lub Windows 7 Home Premium / Professional (SP1) w polskiej wersji językowej. Specjalna licencja jest udzielona dla zregenerowanych (czytaj: używanych dłużej niż 6 miesięcy) komputerów.

Cytat:
    Microsoft postanowił wprowadzić program, który umożliwi użytkownikom zregenerowanych komputerów m. in. dostęp do bezpłatnej pomocy technicznej oraz możliwość reinstalacji systemu ze specjalnie dołączonych nośników w wersji PL.Co ważne, licencja ta umożliwia korzystanie z systemu w polskiej wersji językowej, niezależnie od wersji językowej, z którą komputer został sprzedany - jest to rozszerzenia do istniejącej licencji producenta komputera.” Informacja ze strony Microsoft.

To oznacza że zainstalowany system będzie legalny jeśli sprzedawca dostarczył Tobie nośnik.

Podsumowując - masz tylko naklejkę. To w świetle prawa nie uznaje systemu za legalny.

Znalazłem informację ze strony M$.
    Link
    Zakładka Jak stwierdzić, czy system Windows jest oryginalny?

Ponadto należy zwrócić uwagę na najważniejsze cechy oryginalnego systemu Windows, jak Certyfikat Autentyczności, etykieta z dowodem licencji i hologram pokrywający cały dysk.
  • Poziom 14  
    Czyli co mogę zrobić ? Poprosić sprzedawcę o wyszczególnienie na fakturze win 7 PL ? Czy zwrócić komputer i kupić u innego z pewnym windowsem ? Poczytałem też o wersjach refurbished ? Orientuje się ktoś jakie warunki trzeba spełnić aby taką wersję zainstalować ?

Edit: Ok napisałem do sprzedawcy o zwrot komputera i kasy. Widziałem na allegro 100 zł droższe kompy z win7 refurbished, nośnikiem instalacyjnym, czyli wszystko powinno być ok. Nie opłaca mi się chyba kupować oddzielnie win7.
  • Poziom 42  
    Może Ci wyszczególnić nawet na 1000 fakturach ale to nie sprawi że system stanie się legalny.
    Napisałem co jest potrzebne.
  • Poziom 14  
    OK więc chyba spróbuję zwrócić komputer. Mam drugie pytanie. Na allegro win7 można kupić już za 150 zł , naklejka z kodem plus nośnik instalacyjny, czy taki windows jest legalny ? I skąd taka niska cena ?
  • Poziom 42  
    Treść pewnej aukcji:

Cytat:
    Zestaw zawiera: Certyfikat COA/naklejka nowa licencyjna z kluczem aktywacyjnym (brak tekturowego pudełka).Nośnik DVD z HOLOGRAMEM Ms Windows 7 HOME PREMIUM 32bit.

Tu zestaw jest jak najbardziej oryginalny i legalny, tylko dziwi mnie brak zdjęć.

Pewny system kosztuje około 300 zł (z drugiej ręki).
  • Poziom 14  
    Sprzedawca zgodził się przyjąć komputer i zwrócić pieniądze więc szukam komputera dalej tylko muszę poczekać na zwrot pieniędzy pewnie z tydzień.

Znalazłem coś takiego.

http://allegro.pl/dell-780-e8400-4gb-ddr3-250gb-dvd-r-win7pro-nosnik-i5477382818.html

Tu windows wydaje się legalny. Opłaca się w tej cenie ? Ewentualnie co innego w cenie 500-600 zł z legalnym windowsem do internetu ?

Co do windowsów z allegro to sam nie wiem czemu jedne są za 150 zł a inne za 300 zł. W moim przypadku chyba najtaniej wyjdzie kupić już komputer z systemem. W ostateczności zainstaluje linuksa choć wolałbym nie.
  • Poziom 14  
    Sprzedawca zwrócił mi pieniądze więc szukam kompa dalej. Znalazłem z moich okolic sprzedawcę który wyraźnie pisze na aukcjach że komputery mają zainstalowany system operacyjny dla zregenrowanych komputerów więc chyba legalny. Który wg. was najlepiej się opłaca kupić ?

http://allegro.pl/mini-hp-8000-elite-e8400-4gb-ddr3-250hdd-win7pro-i5923394194.html

Mini HP 8000 Elite Intel core 2 Duo 3 Ghz, 4 GB RAM, 250 GB HDD, DVD RW, zewnętrzny zasilacz nie wiem czy to plus czy minus, brak info o tym czy win7 32bit czy 64 bit

379 zł

http://allegro.pl/dell-780-e7500-4gb-80gb-dvdrw-win7pro-32bit-nosnik-i5378328791.html

Dell 780 Core 2 Duo 2 x 2,9 Ghz, 4 GB RAM, 80 GB HDD, DVD RW, win7 prof 32 bit

449 zł

http://allegro.pl/dell-780-e8400-4gb-ddr3-250gb-dvd-r-win7pro-nosnik-i5477382818.html

Dell 780 Core 2 Duo 2 x 3 Ghz, 4 GB RAM, 250 GB HDD, DVD RW, win7 prof 64 bit

529 zł
    Nie wiem czy 64 bit win7 to plus czy minus i nie wiem czy warto płacić prawie 100 zł więcej za większy dysk.

http://allegro.pl/tani-quad-4x2-0ghz-12mb-cache-4gb-ram-250hdd-win7-i6012158811.html

Dell 360 Quad 4 x 2 ghz, 4 GB RAM, 250 GB RAM, DVD RW, win 7 Home premium

499 zł

Dziwi mnie czemu ten HP jest taki tani bo ma podobne parametry jak ten dell 780 za 529 zł a tańczy o ok. 150 zł.
  • Poziom 42  
    Dla mnie żaden z komputerów nie ma legalnego systemu.
    11111olo napisał:
    cechy oryginalnego systemu Windows, jak Certyfikat Autentyczności, etykieta z dowodem licencji i hologram pokrywający cały dysk.

Tu jest tylko naklejka. To że system był instalowany z nośnika dla komputerów HP nie powoduje że jest nielegalny, pod warunkiem że go otrzymasz z komputerem.
    Oczywiście musi być wyszczególniony na fakturze.
    Niestety w aukcji tego nie wyczytałem.
  • Poziom 14  
    Na przykład na tej aukcji

jest mowa że system jest dla zregenerowanych komputerów i dodają nośnik instalacyjny. Poza tym na aukcji można zobaczyć zdjęcie naklejki i tam jest napisane "Windows 7 Pro for Refurb PCs". Moim zdaniem Refurb to skrót od refurbished czyli jest to chyba nowa naklejka jaką naklejają na kompa.

Znalazłem też taką aukcję:

http://allegro.pl/markowy-dwurdzeniowy-hp-tower-2x2-8ghz-4gb-160g-xp-i5576920632.html

Hp 7600 DC Intel Pentium D 2 x 2,8 Ghz, 4 GB RAM, 160 GB HDD za 250 zł + za 99 zł można dokupić win 7 refurbished. Uciągnie to win 7 ? Warto w tej cenie ?
  • Poziom 14  
    Kupiłem Dell 380 Tower za ok. 350 zł. Nie jest to demon szybkości ale na droższy wydatek nie było mnie obecnie stać. Do internetu wystarczy.