Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Sklep ElwronSklep Elwron
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nissan/Primera/p12 - Auto Nie odpala

09 Lut 2016 18:42 2394 7
  • Poziom 10  
    Witam pacjent Nissan primera p12 2.2DI 126km
    Problem taki iż auto kreci ale nie odpala, sprawdziłem czujnik położenia walu wydaje sie dobry, problem pojawił sie po raz pierwszy w sobotę auto długo kręciło ale odpaliło, w niedziele ledwo odpalił ale jechał normalnie dzisiaj rano auto po wielkich bojach odpaliło ale popołudniu już nic a nic można kręcić i kręcić i nic, nie bardzo mam pomysł co to może być, żadnych błędów na desce nie ma, a auto uziemione. akumulator 100ah wywaliłem próbując odpalić
  • Sklep ElwronSklep Elwron
  • Sklep ElwronSklep Elwron
  • Poziom 10  
    próbowalem i odpalal, ale na chwile, ale pozniej na biegu pochechlalem bez sprzegla i odpalil i chodzil idealnie, ale nastepnego dnia znowu to samo dlugo trzeba chechlac nawet jak dopompuje paliwo pompka tez dlugo kreci, moze to wina rozrusznika, kreci szybko w sumie normalnie ale moze nie ma sily odpalic auta dodam ze na cieplym nawet po 10 min chwile musi po krecic zeby odpalic auto.
  • Moderator Samochody
    Diagnostyka.

Obroty silnika na rozruszniku oraz jakie ma ciśnienie na listwie trzeba sprawdzić.
  • Poziom 10  
    Cisnienie na listwie po odpaleniu ma 58Mpa obroty rozrusznika mi komp chyba nie pokaże
  • Moderator Samochody
    Tyle masz kręcąc rozrusznikiem kiedy nie chce odpalić?
  • Poziom 10  
    Tyle jest na wolnych po odpaleniu. Ale nie wiem ile powinno być bo nie znam tego silnika jedyny błąd jaki był to 1612 i żadnego innego.
  • Poziom 30  
    Ja sugeruje sprawdzić czy regulator ciśnienia w pompie nie ma opilków metalu, wewntyalnie czujnik ciśnienia na szynie. Zrobić test przelewowy wtrysków oraz zaworu na listwie, bo wskazuje na to, że niemasz odpowiedniego ciśnienia w układzie potrzebnego do otwarcia wtryskiwaczy wiec albo pompa pada, albo wtryski lub zawór na listwie. Jeśli tu wszystko jest dobrze, to jak piszą wyżej, aku, Rozrusznik, ciśnienie sprezania